- Org.nr.
- 920 072 526
- Adresse
- Stendervegen 28B, 5542 Karmsund
Driftsresultat−7 089−15,8 % margin
Årsresultat−26 764−59,5 % margin
Egenkapital−43 398−2,0 % av eiendelene
Lygrepollen Hytter AS er et aksjeselskap innen kjøp og salg av egen fast eiendom, stiftet 2017.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 920 072 526
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 30.09.2026
- Stiftet
- 20.10.2017
- Registrert
- 16.12.2017
- Adresse
- Stendervegen 28B, 5542 Karmsund
- Kommune
- Karmøy
- Aksjekapital
- 1 134 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Lygrepollen Hytter AS920 228 348 · KARMØY
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Erverv, utvikling, drift, forvaltning og salg av fast eiendom samt hva hermed står i forbindelse, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | - | 87 300 | −110 000 | 60 000 |
| Sum driftsinntekter | 45 000 | 60 000 | 87 300 | −110 000 | 60 000 |
| Varekostnad | - | 91 575 | 127 297 | 300 371 | 66 551 |
| Avskrivninger | - | - | - | - | 8 800 |
| Annen driftskostnad | - | 85 661 | 16 664 | 44 945 | 48 439 |
| Sum driftskostnader | 52 089 | 177 235 | 143 961 | 345 317 | 123 790 |
| Driftsresultat | −7 089 | −117 235 | −56 661 | −455 317 | −63 790 |
| Annen renteinntekt | - | - | 1 159 | 1 014 | 1 665 |
| Sum finansinntekter | 1 001 | 1 383 | 1 159 | 1 014 | 1 665 |
| Annen rentekostnad | - | - | 26 163 | 21 203 | 25 928 |
| Sum finanskostnader | 20 676 | 24 897 | 26 163 | 21 203 | 25 928 |
| Netto finans | −19 675 | −23 514 | −25 004 | −20 189 | −24 263 |
| Resultat før skatt | −26 764 | −140 749 | −81 665 | −475 506 | −88 053 |
| Skattekostnad | - | - | - | 18 652 | −19 372 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −81 665 | −494 158 | −68 681 |
| Årsresultat | −26 764 | −140 749 | −81 665 | −494 158 | −68 681 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | −81 665 | −494 158 | −68 681 |
| Totalresultat | - | - | −81 665 | −494 158 | −68 681 |
| Annen egenkapital | - | - | −81 665 | −494 158 | −68 681 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | −81 665 | −494 158 | −68 681 |
| Utsatt skattefordel | - | - | 220 000 | 220 000 | 238 652 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | 220 000 | 220 000 | 238 652 |
| Sum anleggsmidler | 220 000 | 220 000 | 220 000 | 220 000 | 238 652 |
| Sum varer | - | - | 1 926 560 | 1 926 560 | 1 776 560 |
| Kundefordringer | - | - | 87 300 | - | 141 200 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 9 929 | 9 929 | 9 929 |
| Sum fordringer | - | - | 97 229 | 9 929 | 151 129 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | 1 796 | - | 66 303 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 1 796 | - | 66 303 |
| Sum omløpsmidler | 1 975 632 | 1 936 681 | 2 025 585 | 1 936 490 | 1 993 992 |
| Sum eiendeler | 2 195 632 | 2 156 681 | 2 245 585 | 2 156 490 | 2 232 644 |
| Aksjekapital | - | - | 1 134 000 | 1 134 000 | 1 134 000 |
| Overkurs | - | - | 383 308 | 383 308 | 383 308 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 517 308 | 1 517 308 | 1 517 308 | 1 517 308 | 1 517 308 |
| Annen egenkapital | - | - | −1 393 193 | −1 311 528 | −817 370 |
| Sum opptjent egenkapital | −1 560 706 | −1 533 942 | −1 393 193 | −1 311 528 | −817 370 |
| Sum egenkapital | −43 398 | −16 634 | 124 115 | 205 780 | 699 938 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | 299 998 | 362 903 | 400 000 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | 299 998 | 362 903 | 400 000 |
| Sum langsiktig gjeld | 238 500 | 240 061 | 299 998 | 362 903 | 400 000 |
| Leverandørgjeld | - | - | 722 516 | 690 725 | 515 427 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | 1 098 957 | 897 082 | 617 279 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 000 530 | 1 933 254 | 1 821 472 | 1 587 807 | 1 132 706 |
| Sum gjeld | 2 239 030 | 2 173 315 | 2 121 470 | 1 950 710 | 1 532 706 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | 2 245 585 | 2 156 490 | 2 232 644 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,99▼ | 1,00 | 1,11 | 1,22 | 1,76 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −51,59▲ | −130,65 | 17,09 | 9,48 | 2,19 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −0,3 %▲ | −5,3 % | −2,5 % | −20,7 % | −2,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −15,8 %▲ | −195,4 % | −64,9 % | 413,9 % | −106,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −59,5 %▲ | −234,6 % | −93,5 % | 449,2 % | −114,5 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −2,0 %▼ | −0,8 % | 5,5 % | 9,5 % | 31,4 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Lygrepollen Hytter AS−15,8 %
0,0 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−20 %0204060
Lygrepollen Hytter AS−15,8 % 0,0 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
FIRDA EIENDOM AS0,8 % 463,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Steinan Holding AS7,2 % 365,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
HELGERUDKVARTALET BOLIG AS43,9 % 545,3 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−20 %0204060
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Rolf Viksund | 1960 |
| Styremedlem | Bjørn Oddvar Madsen | 1965 |
| Regnskapsfører | ALMA REVISJON AS924 973 544 | - |
| Regnskapsfører | KOMPLETT REGNSKAP AS933 565 831 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Svehaug Entreprenør AS50,0 %Torvastad · 567 ordinære aksjer
- Sundvik AS25,0 %Karmsund · 284 ordinære aksjer
- Tinamar AS25,0 %Haugesund · 283 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.