- Org.nr.
- 911 757 745
- Adresse
- Rasmus Meyers allé 9, 5015 Bergen
- Hovedeier
- Haatuft AS, 100 %
- Bransje
- Drift av restauranter
Driftsresultat752 6663,6 % margin
EBITDA1 881 898før av- og nedskrivninger
Årsresultat1 152 2935,5 % margin
Egenkapital−5 222 074−48,1 % av eiendelene
Lysverket AS er et aksjeselskap innen drift av restauranter, stiftet 2013.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 911 757 745
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 01.10.2026
- Stiftet
- 20.02.2013
- Registrert
- 02.04.2013
- Adresse
- Rasmus Meyers allé 9, 5015 Bergen
- Postadresse
- Postboks 420 Marken
- Kommune
- Bergen
- Aksjekapital
- 300 000
- Ansatte
- 40
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
2
- Lysverket911 786 958 · BERGEN36 ansatte
- Damsgård Restaurant923 351 833 · BERGEN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drift av restaurant og catering.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 20 880 119 | 21 103 091 | 18 159 114 | 16 188 735 | 10 620 264 |
| Annen driftsinntekt | 116 629 | 144 713 | 548 563 | 307 044 | 995 014 |
| Sum driftsinntekter | 20 996 748 | 21 247 804 | 18 707 677 | 16 495 778 | 11 615 278 |
| Endring i beholdning av varer under tilvirkning og ferdig tilvirkede varer | - | - | 5 744 013 | 5 173 327 | 2 997 371 |
| Varekostnad | 5 205 512 | 5 898 229 | - | - | - |
| Lønnskostnad | 8 542 552 | 8 072 774 | 5 851 094 | 5 747 758 | 3 739 854 |
| Avskrivninger | 317 732 | 375 549 | 386 099 | 375 021 | 347 749 |
| Nedskrivning av varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 811 500 | - | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 5 366 787 | 6 069 578 | 5 387 903 | 4 612 485 | 2 687 464 |
| Sum driftskostnader | 20 244 083 | 20 416 130 | 17 369 108 | 15 908 591 | 9 772 438 |
| Driftsresultat | 752 666 | 831 674 | 1 338 569 | 587 187 | 1 842 840 |
| Annen renteinntekt | 255 464 | 182 017 | 6 | - | - |
| Annen finansinntekt | 704 | 723 | 12 751 | 5 413 | 4 951 |
| Sum finansinntekter | 256 168 | 182 740 | 12 757 | 5 413 | 4 951 |
| Annen rentekostnad | 555 848 | 299 358 | 130 055 | 119 164 | 13 878 |
| Annen finanskostnad | 692 | 2 675 | 5 508 | 3 595 | 2 031 |
| Sum finanskostnader | 556 540 | 302 033 | 135 563 | 122 759 | 15 908 |
| Netto finans | −300 372 | −119 293 | −122 806 | −117 345 | −10 957 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 215 763 | 469 842 | 1 831 883 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | −234 900 |
| Resultat før skattekostnad | 452 293 | 712 381 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | −700 000 | 170 703 | 267 753 | 105 362 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 948 010 | 364 480 | 2 066 783 |
| Årsresultat | 1 152 293 | 541 678 | 948 010 | 364 480 | 2 066 783 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 152 293 | 541 678 | 948 010 | 364 480 | 2 066 783 |
| Totalresultat | 1 152 293 | 541 678 | 948 010 | 364 480 | 2 066 783 |
| Avgitt konsernbidrag (etter skatt) | - | - | 849 708 | 320 553 | - |
| Konsernbidrag | - | −135 454 | 98 302 | −1 456 073 | 389 097 |
| Udekket tap | - | - | - | - | 1 677 686 |
| Avgitt konsernbidrag | - | 677 132 | - | 1 500 000 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 1 152 293 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 152 293 | 541 678 | 948 010 | 364 480 | 2 066 783 |
| Utsatt skattefordel | 745 499 | 45 499 | 25 216 | 53 308 | 68 257 |
| Sum immaterielle eiendeler | 745 499 | 45 499 | 25 216 | 53 308 | 68 257 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 256 038 | - | - | - | - |
| Inventar og bygningsmasse innredning | 1 235 195 | 1 544 565 | 986 696 | 1 182 926 | 1 284 822 |
| Sum varige driftsmidler | 1 491 233 | 1 544 565 | 986 696 | 1 182 926 | 1 284 822 |
| Sum anleggsmidler | 2 236 732 | 1 590 064 | 1 011 912 | 1 236 234 | 1 353 079 |
| Sum varer | 1 105 707 | 1 551 032 | 2 155 118 | 2 107 147 | 1 097 453 |
| Kundefordringer | 323 417 | 129 079 | 92 546 | 246 331 | 196 387 |
| Andre kortsiktige fordringer | 57 672 | 52 389 | 50 435 | 39 516 | 64 926 |
| Konsernfordringer | 7 127 657 | 8 029 292 | 4 036 595 | 4 449 026 | 3 222 720 |
| Sum fordringer | 7 508 746 | 8 210 760 | 4 179 576 | 4 734 873 | 3 484 033 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 7 418 | 15 722 | 1 617 956 | 213 100 | 87 206 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 7 418 | 15 722 | 1 617 956 | 213 100 | 87 206 |
| Sum omløpsmidler | 8 621 871 | 9 777 515 | 7 952 649 | 7 055 119 | 4 668 692 |
| Sum eiendeler | 10 858 603 | 11 367 579 | 8 964 561 | 8 291 354 | 6 021 771 |
| aksjer å kr 300) | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 300 000 |
| Beholdning av egne aksjer | - | 486 698 | 523 850 | 523 850 | 1 590 827 |
| Sum innskutt egenkapital | 300 000 | 786 698 | 823 850 | 823 850 | 1 890 827 |
| Annen egenkapital | - | - | 98 302 | - | 389 097 |
| Udekket tap | 5 522 074 | - | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | −5 522 074 | - | 98 302 | - | 389 097 |
| Sum egenkapital | −5 222 074 | 786 698 | 922 152 | 823 850 | 2 279 924 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 2 550 000 | 2 296 656 | 1 699 994 | 1 299 998 | 1 679 580 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 2 550 000 | 2 296 656 | 1 699 994 | 1 299 998 | 1 679 580 |
| Sum langsiktig gjeld | 2 550 000 | 2 296 656 | 1 699 994 | 1 299 998 | 1 679 580 |
| Leverandørgjeld | 1 798 677 | 2 937 143 | 1 233 158 | 629 055 | 158 987 |
| Skyldige offentlige avgifter | 1 360 901 | 1 062 488 | 729 934 | 736 883 | 593 362 |
| Foreslått utbytte | - | - | - | 1 500 000 | - |
| Gjeld til konsernselskaper | - | - | 3 046 817 | 1 419 486 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 6 805 389 | 1 772 263 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 2 065 708 | 2 134 555 | 1 332 506 | 1 775 807 | 910 056 |
| Sum kortsiktig gjeld | 13 530 676 | 8 284 225 | 6 342 415 | 6 167 505 | 2 062 267 |
| Sum gjeld | 16 080 676 | 10 580 881 | 8 042 409 | 7 467 503 | 3 741 847 |
| Sum egenkapital og gjeld | 10 858 603 | 11 367 579 | 8 964 561 | 8 291 354 | 6 021 771 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,64▼ | 1,18 | 1,25 | 1,14 | 2,26 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −3,08▼ | 13,45 | 8,72 | 9,06 | 1,64 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 9,1 %▼ | 10,0 % | 15,7 % | 8,3 % | 30,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 3,6 %▼ | 3,9 % | 7,2 % | 3,6 % | 15,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 5,5 %▲ | 2,5 % | 5,1 % | 2,2 % | 17,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −48,1 %▼ | 6,9 % | 10,3 % | 9,9 % | 37,9 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 524 919
- Resultat per ansatt, kroner
- 18 817
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Lysverket AS3,6 %
21,0 mill. 40 ansatte 2025
0,0 %2,55,07,510,0
ZERO FIVE AS1,6 % 844,5 mill.1 294 ansatte 2025
Lysverket AS3,6 % 21,0 mill.40 ansatte 2025
Select Service Partner AS3,8 % 2 154,5 mill.2 287 ansatte 2025
KING FOOD AS8,5 % 1 784,8 mill.28 ansatte 2025
0,0 %2,55,07,510,0
De tre andre er de største selskapene i næringskode 56.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Christopher Haatuft | 1980 |
| Revisor | DELOITTE AS980 211 282 | - |
| Regnskapsfører | KEMAX ØKONOMI REGNSKAP AS958 582 528 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Haatuft AS100,0 %Bergen · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Haatuft AS
- Lysverket AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.