- Org.nr.
- 989 148 222
- Adresse
- Glimmerveien 2, 4027 Stavanger
Driftsresultat−971 693ikke oppgitt
Årsresultat658 148ikke oppgitt
Egenkapital46 193 14473,5 % av eiendelene
Ansatte1 til 4i Aa‑registeret
M AMDAL HOLDING AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2005.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 989 148 222
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 14.10.2026
- Stiftet
- 30.11.2005
- Registrert
- 31.01.2006
- Adresse
- Glimmerveien 2, 4027 Stavanger
- Postadresse
- c/o Marianne Amdal, Glimmerveien 2
- Kommune
- Stavanger
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Stavanger (1 827)
- Aksjekapital
- 1 566 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- M AMDAL HOLDING AS912 515 931 · STAVANGER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investere i aksjer og andeler i andre selskaper og i fast eiendom.
Tidligere navn
- AMDAL HOLDING AS31.01.2006 til 11.08.2010
- Miljøkonteiner AS11.08.2010 til 07.03.2012
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Lønnskostnad | 655 506 | 795 539 | 717 290 | 717 290 | 712 196 |
| Annen driftskostnad | 316 187 | 315 867 | 231 028 | 215 197 | 263 789 |
| Sum driftskostnader | 971 693 | 1 111 406 | 948 318 | 932 487 | 975 986 |
| Driftsresultat | −971 693 | −1 111 406 | −948 318 | −932 487 | −975 986 |
| Inntekt på investering i datterselskap | - | - | - | - | 906 273 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | - | - | - | 41 | - |
| Annen renteinntekt | 58 976 | 212 643 | 159 780 | 73 055 | 55 627 |
| Annen finansinntekt | 2 792 855 | 5 075 968 | 1 293 016 | 522 768 | 145 181 |
| Verdiøkning markedsbaserte omløpsmidler | 167 121 | 547 756 | 2 073 622 | 32 601 | 2 813 486 |
| Sum finansinntekter | 3 018 952 | 5 836 367 | 3 526 418 | 628 465 | 3 920 567 |
| Verdireduksjon markedsbaserte omløpsmidler | 337 411 | 2 194 551 | - | 2 028 373 | 400 382 |
| Annen rentekostnad | 707 900 | 633 300 | 585 109 | 320 815 | 88 166 |
| Annen finanskostnad | 343 800 | 47 382 | 147 718 | 437 644 | - |
| Sum finanskostnader | 1 389 111 | 2 875 233 | 732 828 | 2 786 832 | 488 547 |
| Netto finans | 1 629 841 | 2 961 134 | 2 793 590 | −2 158 367 | 3 432 020 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 845 273 | −3 090 853 | 2 456 034 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 1 845 273 | −3 090 853 | 2 456 034 |
| Resultat før skattekostnad | 658 148 | 1 849 727 | - | - | - |
| Årsresultat | 658 148 | 1 849 727 | 1 845 273 | −3 090 853 | 2 456 034 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 658 148 | 1 849 727 | 1 845 273 | −3 090 853 | 2 456 034 |
| Totalresultat | 658 148 | 1 849 727 | 1 845 273 | −3 090 853 | 2 456 034 |
| Ordinært utbytte | 1 000 000 | 4 130 000 | 3 494 140 | 4 500 000 | 2 500 000 |
| Overført fra annen egenkapital | −341 852 | −2 280 273 | −1 648 867 | −7 590 853 | −43 966 |
| Sum overføringer og disponeringer | 658 148 | 1 849 727 | 1 845 273 | −3 090 853 | 2 456 034 |
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Investering i datterselskap | 26 651 000 | 26 651 000 | 26 651 000 | 26 651 000 | 26 651 000 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 7 335 000 | 7 335 000 | 7 335 000 | 7 335 000 | 7 335 000 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 1 004 370 | 1 004 370 | 1 004 370 | 1 004 370 | 1 004 370 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 34 990 370 | 34 990 370 | 34 990 370 | 34 990 370 | 34 990 370 |
| Sum anleggsmidler | 34 990 370 | 34 990 370 | 34 990 370 | 34 990 370 | 34 990 370 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | - | 906 273 |
| Sum fordringer | - | - | - | - | 906 273 |
| Markedsbaserte aksjer | 23 524 435 | 22 114 093 | 18 548 633 | 19 576 141 | 22 321 479 |
| Markedsbaserte obligasjoner | 3 427 776 | 3 870 843 | 7 080 037 | 6 020 152 | 7 699 674 |
| Sum investeringer | 26 952 211 | 25 984 936 | 25 628 670 | 25 596 292 | 30 021 153 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 886 113 | 2 431 861 | 2 377 781 | 4 202 456 | 2 589 412 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 886 113 | 2 431 861 | 2 377 781 | 4 202 456 | 2 589 412 |
| Sum omløpsmidler | 27 838 325 | 28 416 797 | 28 006 451 | 29 798 748 | 33 516 838 |
| Sum eiendeler | 62 828 695 | 63 407 167 | 62 996 821 | 64 789 118 | 68 507 208 |
| Aksjekapital | 1 566 000 | 1 566 000 | 1 566 000 | 1 566 000 | 1 566 000 |
| Overkurs | 135 995 | 135 995 | 135 995 | 135 995 | 135 995 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 701 995 | 1 701 995 | 1 701 995 | 1 701 995 | 1 701 995 |
| Annen egenkapital | 44 491 149 | 44 833 001 | 47 113 273 | 48 762 140 | 56 352 994 |
| Sum opptjent egenkapital | 44 491 149 | 44 833 001 | 47 113 273 | 48 762 140 | 56 352 994 |
| Sum egenkapital | 46 193 144 | 46 534 996 | 48 815 268 | 50 464 135 | 58 054 989 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 3 320 | 3 162 | 5 349 | 2 799 | 3 349 |
| Skyldige offentlige avgifter | 24 350 | 37 351 | 35 850 | 39 600 | 41 100 |
| Utbytte | 1 000 000 | 2 980 000 | 2 000 000 | 2 000 000 | 2 500 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | 15 607 881 | 13 851 659 | 12 140 354 | 12 282 584 | 7 907 771 |
| Sum kortsiktig gjeld | 16 635 551 | 16 872 171 | 14 181 553 | 14 324 983 | 10 452 220 |
| Sum gjeld | 16 635 551 | 16 872 171 | 14 181 553 | 14 324 983 | 10 452 220 |
| Sum egenkapital og gjeld | 62 828 695 | 63 407 167 | 62 996 821 | 64 789 118 | 68 507 208 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,67▼ | 1,68 | 1,97 | 2,08 | 3,21 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,36 | 0,36 | 0,29 | 0,28 | 0,18 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 3,2 %▼ | 7,5 % | 4,0 % | −0,5 % | 4,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 73,5 %▲ | 73,4 % | 77,5 % | 77,9 % | 84,7 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Marianne Amdal | 1961 |
| Styrets leder | Marianne Amdal | 1961 |
| Varamedlem | Sander Johan Amdal | 1992 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
| Regnskapsfører | JANSSON & LARSEN REGNSKAP AS979 713 894 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- MARIANNE AMDAL100,0 %f. 1961 · Stavanger · 900 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- AMDAL EIENDOM AS100,0 %991 683 860 · 2 400 ordinære aksjer
- Rogaland Gjenvinning AS45,0 %919 278 897 · 5 490 000 ordinære aksjer
- Viking Fotball AS2,45 %918 087 834 · 1 004 370 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.