- Org.nr.
- 996 165 701
- Adresse
- Steinbekken 11, 2040 Kløfta
Driftsresultat−62 677ikke oppgitt
Årsresultat2 410 979ikke oppgitt
Egenkapital13 762 44399,2 % av eiendelene
M. G. Holding AS er et aksjeselskap innen reparasjon og vedlikehold av maskiner, stiftet 2010.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 996 165 701
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 13.09.2026
- Stiftet
- 19.09.2010
- Registrert
- 17.11.2010
- Adresse
- Steinbekken 11, 2040 Kløfta
- Kommune
- Ullensaker
- Næring
- 33.120 Reparasjon og vedlikehold av maskinerReparasjon og vedlikehold av maskiner i Ullensaker (27)
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Selskapet skal drive investeringsvirksomhet samt annen virksomhet som naturlig hører sammen med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 62 677 | - | - | 24 017 | 24 665 |
| Sum driftskostnader | 62 677 | 35 695 | 24 443 | 24 017 | 24 665 |
| Driftsresultat | −62 677 | −35 695 | −24 443 | - | −24 665 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 50 050 | - | - | 36 890 | 23 500 |
| Annen renteinntekt | 418 221 | - | - | 43 770 | 12 257 |
| Annen finansinntekt | 1 790 674 | - | - | 1 490 115 | 1 776 917 |
| Verdiøkning av finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | - | - | - | - | 166 883 |
| Verdiøkning markedsbaserte omløpsmidler | 318 627 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 2 577 572 | 3 156 527 | 2 292 253 | 1 570 775 | 1 979 557 |
| Annen finanskostnad | - | - | - | - | 359 |
| Verdireduksjon markedsbaserte omløpsmidler | - | - | - | 559 969 | - |
| Annen rentekostnad | 658 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 658 | 485 393 | 26 648 | 559 969 | 359 |
| Netto finans | 2 576 914 | 2 671 134 | 2 265 605 | 1 010 806 | 1 979 197 |
| Resultat før skatt | - | 2 635 439 | 2 241 162 | 986 789 | 1 954 532 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 12 859 |
| Resultat før skattekostnad | 2 514 237 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 103 258 | - | - | 21 850 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 964 939 | 1 941 673 |
| Årsresultat | 2 410 979 | 2 541 700 | 2 179 280 | 964 939 | 1 941 673 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 2 410 979 | - | - | 964 939 | 1 941 673 |
| Overført annen egenkapital | - | - | - | - | 1 941 673 |
| Totalresultat | 2 410 979 | - | - | 964 939 | - |
| Tilleggsutbytte | 2 000 000 | - | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 410 979 | - | - | 964 939 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 2 410 979 | - | - | 964 939 | 1 941 673 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | - |
| Investering i datterselskap | 539 000 | - | - | 588 000 | 588 000 |
| Lån til foretak i samme konsern | 520 000 | - | - | 700 000 | 900 000 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 150 000 |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | - | 100 000 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 059 000 | - | - | 1 388 000 | 1 638 000 |
| Sum anleggsmidler | 1 059 000 | 1 319 000 | 1 678 000 | 1 388 000 | 1 638 000 |
| Andre kortsiktige fordringer | 61 609 | - | - | - | - |
| Konsernfordringer | 1 779 492 | - | - | 1 392 611 | - |
| Sum fordringer | 1 841 102 | - | - | 1 392 611 | 1 569 487 |
| Andre markedsbaserte finansielle instrumenter | 2 787 529 | - | - | 1 809 995 | 1 772 460 |
| Sum investeringer | 2 787 529 | - | - | 1 809 995 | 1 772 460 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 3 049 389 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 8 179 880 | - | - | 4 414 909 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 8 179 880 | - | - | 4 414 909 | 3 049 389 |
| Sum omløpsmidler | 12 808 510 | 12 127 328 | 9 194 709 | 7 617 515 | 6 391 335 |
| Sum eiendeler | 13 867 510 | 13 446 328 | 10 872 709 | 9 005 515 | 8 029 335 |
| Aksjekapital | 100 000 | - | - | 100 000 | 100 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 13 662 443 | - | - | 8 880 484 | 7 915 545 |
| Sum opptjent egenkapital | 13 662 443 | 13 251 464 | 10 709 764 | 8 880 484 | 7 915 545 |
| Sum egenkapital | 13 762 443 | 13 351 464 | 10 809 764 | 8 980 484 | 8 015 545 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 1 809 | - | - | 3 181 | 931 |
| Betalbar skatt | 103 258 | - | - | 21 850 | 12 859 |
| Sum kortsiktig gjeld | 105 067 | 94 864 | 62 945 | 25 031 | 13 790 |
| Sum gjeld | 105 067 | 94 864 | 62 945 | 25 031 | 13 790 |
| Sum egenkapital og gjeld | 13 867 510 | - | - | 9 005 515 | 8 029 335 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 121,91▼ | 127,84 | 146,08 | 304,32 | 463,48 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,01 | 0,01 | 0,01 | 0,00 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 18,4 %▼ | 25,7 % | 22,8 % | - | 24,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 99,2 %▼ | 99,3 % | 99,4 % | 99,7 % | 99,8 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Morten Grorud | 1959 |
| Styrets leder | Morten Grorud | 1959 |
| Varamedlem | Vigdis Johnsen Grorud | 1961 |
| Revisor | HEPSØ REVISJON AS934 107 616 | - |
| Regnskapsfører | THORSEN REGNSKAP AS997 929 756 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Morten Grorud100,0 %f. 1959 · Kløfta · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- MATEC AS52,4 %980 825 132 · 55 ordinære aksjer
- 976 094 875 · 2 ordinære aksjer
- NORSK HYDRO ASA0,00 %914 778 271 · 800 ordinære aksjer
- 995 568 217 · 150 ordinære aksjer
- Telenor ASA0,00 %982 463 718 · 250 ordinære aksjer
- Sparebank 1 Østlandet0,00 %920 426 530 · 3 ordinære aksjer
- ORKLA ASA0,00 %910 747 711 · 10 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.