- Org.nr.
- 925 231 320
- Adresse
- Aunevegen 3, 7340 Oppdal
- Hovedeier
- RMD Holding AS, 100 %
Driftsresultat106 73920,9 % margin
EBITDA316 374før av- og nedskrivninger
Årsresultat52 54810,3 % margin
Egenkapital2 841 99383,1 % av eiendelene
M44 TYNSET AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 925 231 320
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 28.09.2026
- Stiftet
- 15.05.2020
- Registrert
- 22.06.2020
- Adresse
- Aunevegen 3, 7340 Oppdal
- Kommune
- Oppdal
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Oppdal (145)
- Aksjekapital
- 1 150 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- M44 TYNSET AS925 323 713 · OPPDAL
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt somdermed står i forbindelse.
Tidligere navn
- RMD Eiendom AS22.06.2020 til 28.04.2026
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 385 000 | - | - | 0 | - |
| Annen driftsinntekt | 125 000 | - | - | 1 032 000 | 934 000 |
| Sum driftsinntekter | 510 000 | 640 000 | 879 000 | 1 032 000 | 934 000 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 202 302 |
| Lønnskostnad | 10 040 | - | - | 290 242 | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 209 635 | - | - | 202 302 | - |
| Annen driftskostnad | 183 586 | - | - | 255 828 | 281 140 |
| Sum driftskostnader | 403 261 | 426 489 | 437 614 | 748 372 | 483 442 |
| Driftsresultat | 106 739 | 213 511 | 441 386 | 283 628 | 450 558 |
| Annen renteinntekt | 1 473 | - | - | 2 617 | 333 |
| Annen finansinntekt | 962 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 2 435 | 1 788 | 2 606 | 2 617 | 333 |
| Annen rentekostnad | 10 435 | - | - | 50 936 | 55 121 |
| Sum finanskostnader | 10 435 | 15 627 | 44 683 | 50 936 | 55 121 |
| Netto finans | −8 000 | −13 839 | −42 077 | −48 319 | −54 787 |
| Resultat før skatt | - | 199 672 | 399 309 | - | 395 771 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 109 353 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 286 418 |
| Resultat før skattekostnad | 98 739 | - | - | 235 309 | - |
| Skattekostnad | 46 191 | - | - | 76 888 | - |
| Årsresultat | 52 548 | 126 937 | 284 693 | 158 421 | 286 418 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 286 418 |
| Tilleggsutbytte | - | - | - | - | 200 000 |
| Avgitt konsernbidrag | 0 | - | - | 0 | 19 931 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 66 487 |
| Annen egenkapital | 52 548 | - | - | 158 422 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | 158 422 | 286 418 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | 0 | - |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 3 057 081 | - | - | 3 632 045 | 3 825 333 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontorm. | - | - | - | - | 62 955 |
| Maskiner og anlegg | - | - | - | 53 940 | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 3 057 081 | - | - | 3 685 985 | 3 888 288 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 3 057 081 | 3 266 716 | 3 476 351 | 3 685 985 | 3 888 288 |
| Kundefordringer | - | - | - | - | 6 877 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 10 249 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | 0 | - |
| Sum fordringer | 0 | - | - | 0 | 17 126 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 143 428 |
| Sum investeringer | 0 | - | - | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 361 516 | - | - | 265 597 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 361 516 | - | - | 265 597 | 143 428 |
| Sum omløpsmidler | 361 516 | 209 994 | 394 030 | 265 597 | 160 555 |
| Sum eiendeler | 3 418 598 | 3 476 710 | 3 870 381 | 3 951 582 | 4 048 843 |
| Aksjekapital | 1 150 000 | - | - | 1 150 000 | - |
| Overkurs | 1 137 904 | - | - | 1 137 904 | 1 137 904 |
| Annen innskutt egenkapital | −6 833 | - | - | −6 833 | −6 833 |
| Sum innskutt egenkapital | 2 281 071 | 2 281 071 | 2 281 071 | 2 281 071 | 2 281 071 |
| Annen egenkapital | 560 923 | - | - | 267 994 | 305 806 |
| Sum opptjent egenkapital | 560 923 | 508 374 | 528 550 | 267 994 | 305 806 |
| Sum egenkapital | 2 841 993 | 2 789 445 | 2 809 621 | 2 549 065 | 2 586 877 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | 0 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | - | 819 004 | 1 199 961 |
| Langsiktig konserngjeld | 500 748 | - | - | 286 197 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 500 748 | - | - | 1 105 201 | 1 199 961 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 312 141 | 710 287 | 1 105 201 | 1 199 961 |
| Leverandørgjeld | 1 674 | - | - | 42 658 | - |
| Betalbar skatt | 46 191 | - | - | 55 486 | 103 731 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 20 730 |
| Skyldige offentlige avgifter | 2 743 | - | - | 167 857 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | - | 0 | 33 315 |
| Annen kortsiktig gjeld | 25 249 | - | - | 31 316 | 104 229 |
| Sum kortsiktig gjeld | 75 856 | 375 124 | 350 473 | 297 317 | 262 005 |
| Sum gjeld | 576 604 | 687 265 | 1 060 760 | 1 402 518 | 1 461 966 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 418 598 | - | - | 3 951 582 | 4 048 843 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 1 150 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 4,77▲ | 0,56 | 1,12 | 0,89 | 0,61 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,20▼ | 0,25 | 0,38 | 0,55 | 0,57 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 3,2 %▼ | 5,9 % | 11,4 % | 7,2 % | 11,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 20,9 %▼ | 33,4 % | 50,2 % | 27,5 % | 48,2 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 10,3 %▼ | 19,8 % | 32,4 % | 15,4 % | 30,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 83,1 %▲ | 80,2 % | 72,6 % | 64,5 % | 63,9 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
M44 TYNSET AS20,9 %
0,5 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
M44 TYNSET AS20,9 % 0,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | André Sørensen | 1977 |
| Styremedlem | Håvard Holden | 1983 |
| Regnskapsfører | FRYD REGNSKAP AS928 764 044 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- RMD Holding AS100,0 %Trondheim · 2 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- RMD Holding AS
- TYNSET ROM & CAMPING AS100,0 %
- M44 TYNSET AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.