- Org.nr.
- 992 748 206
- Adresse
- Heggvegen 6, 7340 Oppdal
- Hovedeier
- MUNNA AS, 100 %
Driftsresultat−899 222ikke oppgitt
Årsresultat−899 551ikke oppgitt
Egenkapital−2 106 470−96,2 % av eiendelene
MÅ INVEST AS er et aksjeselskap innen detaljhandel med tekstiler og utstyrsvarer, stiftet 2008.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 992 748 206
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 04.09.2026
- Stiftet
- 14.05.2008
- Registrert
- 09.06.2008
- Adresse
- Heggvegen 6, 7340 Oppdal
- Kommune
- Oppdal
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- MÅ INVEST AS933 482 545 · OPPDAL
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investering i eiendom for utleie eller utvikling og salg, samt finansiering og investering i andre selskaper gjennom aksjer, andeler eller på annen måte, samt hva derved står i sammenheng. Selskapet skal også kunne forestå administrative tjenester for andre selskaper og drive konsulentvirksomhet.
Tidligere navn
- MTTM Invest AS09.06.2008 til 27.11.2023
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | 1 448 | 0 |
| Lønnskostnad | 869 164 | - | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 30 058 | - | - | 42 552 | 1 740 |
| Sum driftskostnader | 899 222 | 1 272 312 | 26 251 | 42 552 | 1 740 |
| Driftsresultat | −899 222 | −1 272 312 | −26 251 | −41 104 | −1 740 |
| Annen finansinntekt | - | - | - | - | 563 |
| Annen renteinntekt | - | - | - | 5 | - |
| Annen finansinntekt (0) | - | - | - | 1 720 | - |
| Sum finansinntekter | 0 | 1 304 | 2 195 | 1 725 | 563 |
| Annen rentekostnad | 329 | - | - | 15 | 26 046 |
| Sum finanskostnader | 329 | 0 | 0 | 15 | 26 046 |
| Netto finans | −329 | 1 304 | 2 195 | 1 710 | −25 483 |
| Resultat før skatt | - | −1 271 008 | −24 056 | - | −27 223 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −27 223 |
| Resultat før skattekostnad | −899 551 | - | - | −39 394 | - |
| Skattekostnad | 0 | - | - | - | - |
| Årsresultat | −899 551 | −1 271 008 | −24 056 | −39 394 | −27 223 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | −27 223 |
| Tilleggsutbytte | - | - | - | - | 740 000 |
| Ekstraordinært utbytte | - | - | - | 8 570 000 | - |
| Udekket tap | −899 551 | - | - | −11 856 | −26 198 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | −741 025 |
| Annen egenkapital | - | - | - | −8 597 538 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | −39 394 | −27 223 |
| Annen driftsinntekt (0) | - | - | - | 1 448 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | - | - | 0 | 1 750 000 |
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 750 000 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 188 630 |
| Varer | 1 994 327 | - | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 681 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 681 | - | - | 0 | - |
| Sum investeringer | 0 | - | - | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 193 855 | - | - | 102 160 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 193 855 | - | - | 102 160 | 188 630 |
| Sum omløpsmidler | 2 188 863 | 172 707 | 118 606 | 102 160 | 188 630 |
| Sum eiendeler | 2 188 863 | 172 707 | 118 606 | 102 160 | 1 938 630 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | - | - | - | - | 1 750 000 |
| Aksjekapital | 100 000 | - | - | 100 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 0 | - | - | - | - |
| Udekket tap | 2 206 470 | - | - | 11 856 | 26 198 |
| Sum opptjent egenkapital | −2 206 470 | −1 306 920 | −35 912 | −11 856 | −26 198 |
| Sum egenkapital | −2 106 470 | −1 206 920 | 64 088 | 88 144 | 73 802 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | - | - | 1 105 804 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | 0 | - |
| Langsiktig konserngjeld | 4 150 000 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 4 150 000 | - | - | 0 | 1 105 804 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 1 105 804 |
| Utbytte | - | - | - | - | 740 000 |
| Leverandørgjeld | 4 698 | - | - | 981 | - |
| Betalbar skatt | 0 | - | - | - | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 53 345 | - | - | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 87 291 | - | - | 13 035 | 19 024 |
| Sum kortsiktig gjeld | 145 334 | 1 379 627 | 54 518 | 14 016 | 759 024 |
| Sum gjeld | 4 295 334 | 1 379 627 | 54 518 | 14 016 | 1 864 828 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 188 863 | - | - | 102 160 | 1 938 630 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 100 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 15,06▲ | 0,13 | 2,18 | 7,29 | 0,25 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −2,04▼ | −1,14 | 0,85 | 0,16 | 25,27 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −76,2 %▲ | −872,6 % | −21,8 % | −3,9 % | −0,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | −2 838,7 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | −2 720,6 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −96,2 %▲ | −698,8 % | 54,0 % | 86,3 % | 3,8 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Vegard Mellemsæter | 1996 |
| Varamedlem | Monica Mellemsæter | 1971 |
| Regnskapsfører | ADMENTO AS989 176 013 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- MUNNA AS100,0 %Oppdal · 10 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- MUNNA AS
- MUNNA ACC AS100,0 %
- VI Strikkere AS53,3 %
- MÅ INVEST AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.