- Org.nr.
- 916 358 350
- Adresse
- Plogfabrikkvegen 2, 4353 Klepp Stasjon
- Hovedeier
- COOP EIENDOM ROGALAND AS, 100 %
Driftsresultat−27 243−3,8 % margin
Årsresultat1 425 681
Egenkapital19 427 30525,2 % av eiendelene
MADLA VEST AS er et aksjeselskap innen kjøp og salg av egen fast eiendom, stiftet 2015.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 916 358 350
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 05.10.2026
- Stiftet
- 19.10.2015
- Registrert
- 08.12.2015
- Adresse
- Plogfabrikkvegen 2, 4353 Klepp Stasjon
- Kommune
- Klepp
- Aksjekapital
- 2 974 356
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Å kjøpe, selge, utvikle og forvalte eiendommer og tomtearealer, samt utleie av lokaler og dertil hørende virksomhet.
Tidligere navn
- MADLA REVHEIM UTBYGGING BOLIG AS08.12.2015 til 09.06.2018
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 720 250 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 720 250 | - | - | - | - |
| Varekostnad | 520 172 | - | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 227 321 | 215 348 | 222 798 | 203 475 | 216 850 |
| Sum driftskostnader | 747 493 | 215 348 | 222 798 | 203 475 | 216 850 |
| Driftsresultat | −27 243 | −215 348 | −222 798 | −203 475 | −216 850 |
| Annen renteinntekt | 1 770 729 | 1 307 667 | 58 | 3 716 895 | 2 201 292 |
| Annen finansinntekt | 2 219 316 | 4 020 011 | 3 865 395 | - | - |
| Sum finansinntekter | 3 990 045 | 5 327 678 | 3 865 453 | 3 716 895 | 2 201 292 |
| Annen rentekostnad | - | - | 2 100 874 | 2 074 766 | 2 047 593 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 2 135 006 | 2 138 620 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 2 135 006 | 2 138 620 | 2 100 874 | 2 074 766 | 2 047 593 |
| Netto finans | 1 855 039 | 3 189 058 | 1 764 579 | 1 642 129 | 153 699 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 541 781 | 1 438 654 | −63 151 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | −13 893 |
| Resultat før skattekostnad | 1 827 796 | 2 973 710 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 402 115 | 654 216 | 339 193 | 316 503 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 1 202 588 | 1 122 151 | −49 258 |
| Årsresultat | 1 425 681 | 2 319 494 | 1 202 588 | 1 122 151 | −49 258 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 425 681 | 2 319 494 | 1 202 588 | 1 122 151 | −49 258 |
| Totalresultat | 1 425 681 | 2 319 494 | 1 202 588 | 1 122 151 | −49 258 |
| Overført fra annen innskutt egenkapital | - | - | - | - | −49 258 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | 1 202 588 | 1 122 151 | - |
| Overføringer og disponeringer til annen egenkapital | 1 425 681 | 2 319 494 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 425 681 | 2 319 494 | 1 202 588 | 1 122 151 | −49 258 |
| Utsatt skattefordel | 2 134 857 | 2 662 079 | 3 443 398 | 3 900 036 | 4 317 241 |
| Sum immaterielle eiendeler | 2 134 857 | 2 662 079 | 3 443 398 | 3 900 036 | 4 317 241 |
| Lån til tilknyttet selskap og felles kontrollert virksomhet | - | - | 100 500 285 | 96 634 890 | - |
| Andre langsiktige fordringer | 63 150 823 | 104 520 296 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 63 150 823 | 104 520 296 | 100 500 285 | 96 634 890 | 185 836 328 |
| Sum anleggsmidler | 65 285 680 | 107 182 375 | 103 943 683 | 100 534 926 | 97 235 405 |
| Tomter og prosjektkostnader | - | - | 10 912 688 | 10 906 659 | 10 906 659 |
| Varebeholdning | 10 760 075 | 10 917 479 | - | - | - |
| Sum varer | 10 760 075 | 10 917 479 | 10 912 688 | 10 906 659 | 10 906 659 |
| Konsernfordringer | - | - | 533 841 | 457 737 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | - | 1 307 664 | - | - | - |
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 568 670 | 577 740 | - | - | 627 967 |
| Sum fordringer | 568 670 | 1 885 404 | 533 841 | 457 737 | 627 967 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | 42 734 | 265 474 | 455 905 |
| Bankinnskudd og kontanter | 467 321 | 3 445 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 467 321 | 3 445 | 42 734 | 265 474 | 455 905 |
| Sum omløpsmidler | 11 796 066 | 12 806 328 | 11 489 263 | 11 629 870 | 11 990 531 |
| Sum eiendeler | 77 081 746 | 119 988 703 | 115 432 946 | 112 164 796 | 109 225 936 |
| Aksjekapital | 2 974 356 | 2 974 356 | 2 974 356 | 2 974 356 | 2 974 356 |
| Overkurs | 296 217 | 296 217 | 296 217 | 296 217 | - |
| Annen innskutt egenkapital | 8 624 658 | 8 181 095 | 7 730 458 | 7 314 062 | 296 217 |
| Sum innskutt egenkapital | 11 895 231 | 11 451 668 | 11 001 031 | 10 584 635 | 10 717 414 |
| Annen egenkapital | 7 532 074 | 6 106 393 | 3 786 899 | 2 584 310 | 972 345 |
| Sum opptjent egenkapital | 7 532 074 | 6 106 393 | 3 786 899 | 2 584 310 | 972 345 |
| Sum egenkapital | 19 427 305 | 17 558 061 | 14 787 930 | 13 168 945 | 11 689 759 |
| Langsiktig gjeld | - | - | - | - | 97 536 177 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 57 653 166 | 102 415 892 | 100 626 113 | 98 982 976 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 57 653 166 | 102 415 892 | 100 626 113 | 98 982 976 | 97 536 177 |
| Sum langsiktig gjeld | 57 653 166 | 102 415 892 | 100 626 113 | 98 982 976 | 97 536 177 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | 12 875 | - |
| Leverandørgjeld | 1 275 | 14 750 | 18 903 | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 275 | 14 750 | 18 903 | 12 875 | - |
| Sum gjeld | 57 654 441 | 102 430 642 | 100 645 016 | 98 995 851 | 97 536 177 |
| Sum egenkapital og gjeld | 77 081 746 | 119 988 703 | 115 432 946 | 112 164 796 | 109 225 936 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 9 251,82▲ | 868,23 | 607,80 | 903,29 | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,97▼ | 5,83 | 6,81 | 7,52 | 8,34 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 4,0 %▼ | 4,3 % | 3,2 % | 3,2 % | 1,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −3,8 % | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 197,9 % | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 25,2 %▲ | 14,6 % | 12,8 % | 11,7 % | 10,7 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
MADLA VEST AS−3,8 %
0,7 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−20 %0204060
MADLA VEST AS−3,8 % 0,7 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
FIRDA EIENDOM AS0,8 % 463,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Steinan Holding AS7,2 % 365,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
HELGERUDKVARTALET BOLIG AS43,9 % 545,3 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−20 %0204060
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Frank Skjæveland | 1972 |
| Styrets leder | Martin Salte | 1978 |
| Styremedlem | John Thysse | 1964 |
| Styremedlem | Magne Søvde | 1978 |
| Styremedlem | Frank Skjæveland | 1972 |
| Styremedlem | Paul Hein Haneferd | 1974 |
| Revisor | AAUDIT AS927 653 508 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- COOP EIENDOM ROGALAND AS100,0 %Klepp Stasjon · 2 900 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- COOP EIENDOM ROGALAND AS
- MADLA VEST AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.