- Org.nr.
- 827 441 902
- Telefon
- +4797578720
- Adresse
- Andørjaveien 1810, 9455 Engenes
Driftsresultat−1 185 841
EBITDA−1 083 709før av- og nedskrivninger
Årsresultat93 084 003
Egenkapital173 751 33928,1 % av eiendelene
MAGNE ARVESEN & SØNNER AS er et aksjeselskap innen produksjon av fisk, bløtdyr, krepsdyr og pigghuder i sjø og brakkvann, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 827 441 902
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 24.09.2026
- Stiftet
- 11.06.2021
- Registrert
- 21.07.2021
- Adresse
- Andørjaveien 1810, 9455 Engenes
- Telefon
- +4797578720
- Kommune
- Ibestad
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- MAGNE ARVESEN & SØNNER AS927 674 041 · IBESTAD
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investering i aksjer og andeler i andre selskaper samt alt som naturlig står i forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 23 100 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 23 100 | 75 000 | 105 000 | 319 966 | 0 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 102 132 | - | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 1 106 809 | - | - | - | - |
| Sum driftskostnader | 1 208 941 | 709 988 | 727 499 | 730 072 | 0 |
| Driftsresultat | −1 185 841 | −634 988 | −622 499 | −410 106 | 0 |
| Resultat før skatt | - | −10 928 881 | 113 492 617 | 12 383 594 | 0 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | −1 225 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 1 225 |
| Inntekt på investering i datterselskap og tilknyttet selskap | 117 911 277 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 117 911 277 | 24 | 121 438 748 | 19 493 338 | - |
| Annen rentekostnad | 19 677 680 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 19 677 680 | 10 293 917 | 7 323 632 | 6 699 638 | - |
| Netto finans | 98 233 597 | −10 293 893 | 114 115 116 | 12 793 700 | - |
| Resultat før skattekostnad | 97 047 756 | - | - | - | - |
| Skattekostnad | 3 963 753 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 93 084 003 | −8 530 637 | 88 524 177 | 9 913 546 | 1 225 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 1 225 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 1 225 |
| Udekket tap | 0 | - | - | - | - |
| Annen egenkapital | 93 084 003 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 93 084 003 | - | - | - | 1 225 |
| Utsatt skattefordel | 64 024 | - | - | - | 1 225 |
| Sum immaterielle eiendeler | 64 024 | - | - | - | 1 225 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 1 022 049 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 1 022 049 | - | - | - | - |
| Investering i datterselskap | 464 449 424 | - | - | - | - |
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | - | - | - | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 30 350 000 | - | - | - | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 2 500 000 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 497 299 424 | - | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 498 385 497 | 495 227 760 | 469 533 129 | 385 322 606 | 1 225 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 30 000 |
| Andre kortsiktige fordringer | 1 145 566 | - | - | - | - |
| Konsernfordringer | 118 671 587 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 119 817 153 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 210 833 | - | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 210 833 | - | - | - | 30 000 |
| Sum omløpsmidler | 120 027 986 | 890 977 | 154 411 034 | 44 787 488 | 30 000 |
| Sum eiendeler | 618 413 483 | 496 118 737 | 623 944 163 | 430 110 094 | 31 225 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | - | - |
| Annen innskutt egenkapital | −9 269 750 | - | - | - | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | −9 239 750 | −9 239 750 | −9 239 750 | −9 239 750 | 24 430 |
| Annen egenkapital | 182 991 089 | - | - | - | 1 225 |
| Sum opptjent egenkapital | 182 991 089 | 89 907 086 | 98 437 722 | 9 913 546 | 1 225 |
| Sum egenkapital | 173 751 339 | 80 667 336 | 89 197 972 | 673 796 | 25 655 |
| Langsiktig konserngjeld | 120 081 106 | - | - | - | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 200 830 736 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 320 911 842 | - | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 320 911 842 | 287 753 219 | 387 510 215 | 360 465 785 | 0 |
| Leverandørgjeld | 262 863 | - | - | - | - |
| Betalbar skatt | 6 600 | - | - | - | - |
| Skyldige offentlige avgifter | −1 | - | - | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 120 408 817 | - | - | - | 5 570 |
| Annen kortsiktig gjeld | 3 072 023 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 123 750 302 | 127 698 182 | 147 235 977 | 68 970 514 | 5 570 |
| Sum gjeld | 444 662 144 | 415 451 401 | 534 746 192 | 429 436 299 | 5 570 |
| Sum egenkapital og gjeld | 618 413 483 | - | - | - | 31 225 |
| Selskapskapital | 30 000 | - | - | - | 30 000 |
| Pensjonsforpliktelser | 3 724 642 | - | - | - | - |
| Utsatt skatt | 243 505 323 | - | - | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 247 229 965 | - | - | - | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 1 277 626 683 | - | - | - | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,97▲ | 0,01 | 1,05 | 0,65 | 5,39 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,56▼ | 5,15 | 6,00 | 637,34 | 0,22 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 20,9 %▲ | −0,1 % | 22,9 % | 8,9 % | 0,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −5 133,5 %▼ | −846,7 % | −592,9 % | −128,2 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 402 961,1 %▲ | −11 374,2 % | 84 308,7 % | 3 098,3 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 28,1 %▲ | 16,3 % | 14,3 % | 0,2 % | 82,2 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Marius Arvesen | 1988 |
| Styrets leder | Johannes Arne Arvesen | 1959 |
| Styremedlem | Børge Arvesen | 1960 |
| Varamedlem | Inger Anne Arvesen | 1967 |
| Varamedlem | Vibeke Marie Arvesen Aspdal | 1963 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
| Regnskapsfører | TØCO A/S946 037 230 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Engenes · 384 ordinære aksjer
- AHS HOLDING NORD AS38,4 %Engenes · 384 ordinære aksjer
- Straumsgrend · 116 ordinære aksjer
- Engenes · 116 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Midnattsol AS100,0 %987 365 285 · 2 453 ordinære aksjer
- M. Arvesen Eiendom AS100,0 %919 789 328 · 1 000 ordinære aksjer
- Arvesen AS100,0 %982 727 413 · 1 000 ordinære aksjer
- Kleiva Fiskefarm AS100,0 %942 027 672 · 500 ordinære aksjer
- BLUE TASTE AS100,0 %926 569 260 · 30 ordinære aksjer
- BRØNNBÅT NORD AS33,3 %915 490 409 · 300 ordinære aksjer
- 919 233 354 · 50 ordinære aksjer
- Qnappen AS11,1 %923 030 778 · 350 ordinære aksjer
- Neotemp AS6,67 %911 685 655 · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.