- Org.nr.
- 917 619 832
- Adresse
- Møllegata 71, 4008 Stavanger
Driftsresultat493 09883,6 % margin
Årsresultat2 408 030
Egenkapital11 095 40498,9 % av eiendelene
MAGO HOLDING AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 917 619 832
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 09.06.2016
- Registrert
- 27.08.2016
- Adresse
- Møllegata 71, 4008 Stavanger
- Kommune
- Stavanger
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Stavanger (1 827)
- Aksjekapital
- 240 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- MAGO HOLDING AS926 229 001 · STAVANGER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eie aksjer, investering i eiendom samt forvaltning av kapital og hva herved står i forbindelse.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Leieinntekter | - | - | - | 408 000 | 408 000 |
| Sum driftsinntekter | 590 000 | 170 000 | 408 000 | 408 000 | 408 000 |
| Annen driftskostnad | - | - | - | 97 191 | 71 046 |
| Sum driftskostnader | 96 902 | 57 443 | 72 873 | 97 191 | 71 046 |
| Driftsresultat | 493 098 | 112 557 | 335 127 | 310 810 | 336 955 |
| Inntekt på investering i tilknyttet selskap | - | - | - | 1 200 000 | 2 000 000 |
| Annen finansinntekt | - | - | - | - | 16 250 |
| Sum finansinntekter | 2 001 200 | 2 000 154 | 5 200 902 | 1 200 000 | 2 016 250 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | 314 290 | 221 682 |
| Sum finanskostnader | 38 162 | 496 693 | 464 464 | 314 290 | 221 682 |
| Netto finans | 1 963 038 | 1 503 461 | 4 736 438 | 885 710 | 1 794 568 |
| Resultat før skatt | 2 456 136 | 1 616 018 | 5 071 565 | 1 196 520 | 2 131 522 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 38 981 |
| Skattekostnad på resultat | - | - | - | 7 201 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 1 189 319 | 2 092 541 |
| Årsresultat | 2 408 030 | 1 621 884 | 5 065 699 | 1 189 319 | 2 092 541 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | 1 189 319 | 2 092 541 |
| Totalresultat | - | - | - | 1 189 319 | 2 092 541 |
| Tilleggsutbytte | - | - | - | 2 000 000 | 3 000 000 |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | - | −810 682 | 7 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | 1 189 319 | 2 092 541 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | - | - | - | 8 460 000 | 8 460 000 |
| Sum varige driftsmidler | - | - | - | 8 460 000 | 8 460 000 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | - | - | - | 6 509 427 | 6 509 427 |
| Investering i aksjer og andeler | - | - | - | - | 100 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | - | 6 609 427 | 6 609 427 |
| Sum anleggsmidler | 6 609 427 | 15 069 427 | 15 069 427 | 15 069 427 | 15 069 427 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | - | 8 856 |
| Sum fordringer | - | - | - | - | 8 856 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | 182 644 | 1 363 248 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | 182 644 | 1 363 248 |
| Sum omløpsmidler | 4 609 083 | 2 032 706 | 1 580 664 | 182 645 | 1 372 104 |
| Sum eiendeler | 11 218 510 | 17 102 133 | 16 650 090 | 15 252 071 | 16 441 531 |
| Aksjekapital | - | - | - | 240 000 | 240 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 240 000 | 240 000 | 240 000 | 240 000 | 240 000 |
| Annen egenkapital | - | - | - | 7 485 060 | 8 295 742 |
| Sum opptjent egenkapital | 10 855 404 | 9 997 374 | 9 225 490 | 7 485 060 | 8 295 742 |
| Sum egenkapital | 11 095 404 | 10 237 374 | 9 465 490 | 7 725 060 | 8 535 742 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | - | 7 488 080 | 7 835 024 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | - | 7 488 080 | 7 835 024 |
| Sum langsiktig gjeld | 48 106 | 6 794 192 | 7 147 002 | 7 488 080 | 7 835 024 |
| Betalbar skatt | - | - | - | 7 201 | 51 760 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | 31 730 | 19 005 |
| Sum kortsiktig gjeld | 75 000 | 70 567 | 37 598 | 38 931 | 70 765 |
| Sum gjeld | 123 106 | 6 864 759 | 7 184 600 | 7 527 011 | 7 905 789 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | - | 15 252 071 | 16 441 531 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 61,45▲ | 28,81 | 42,04 | 4,69 | 19,39 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,01▼ | 0,67 | 0,76 | 0,97 | 0,93 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 17,6 %▲ | 12,5 % | 34,7 % | 9,5 % | 14,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 83,6 %▲ | 66,2 % | 82,1 % | 76,2 % | 82,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 408,1 %▼ | 954,0 % | 1 241,6 % | 291,5 % | 512,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 98,9 %▲ | 59,9 % | 56,8 % | 50,6 % | 51,9 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
MAGO HOLDING AS83,6 %
0,6 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
MAGO HOLDING AS83,6 % 0,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Gaute Ottesen | 1974 |
| Styrets leder | Gaute Ottesen | 1974 |
| Revisor | ERGA REVISJON AS980 024 679 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- GAUTE OTTESEN100,0 %f. 1974 · Røyneberg · 400 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Kapita AS40,0 %945 062 215 · 4 578 990 ordinære aksjer
- EQUI VENTURE AS3,03 %927 152 819 · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.