- Org.nr.
- 925 793 949
- Adresse
- Brekkeåsen 8, 1816 Skiptvet
- Bransje
- Uoppgitt
Driftsresultat−472 769ikke oppgitt
Årsresultat6 674 531ikke oppgitt
Egenkapital37 360 75997,4 % av eiendelene
Majoma AS er et aksjeselskap innen uoppgitt, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 925 793 949
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 02.10.2026
- Stiftet
- 27.09.2020
- Registrert
- 15.10.2020
- Adresse
- Brekkeåsen 8, 1816 Skiptvet
- Kommune
- Skiptvet
- Næring
- 00.000 UoppgittUoppgitt i Skiptvet (24)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investering og deltakelse i selskaper, kjøp og salg av eiendom, kjøp av verdipapirer og alt som står i forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | - | 302 140 | 272 074 | 125 123 | - |
| Sum driftskostnader | 472 769 | 302 140 | 272 074 | 125 123 | - |
| Driftsresultat | −472 769 | −302 140 | −272 074 | −125 123 | - |
| Annen renteinntekt | - | - | 154 603 | 81 558 | - |
| Annen finansinntekt | - | - | 746 121 | 29 386 834 | 700 000 |
| Verdiøkning markedsbaserte omløpsmidler | - | - | 1 605 214 | - | - |
| Sum finansinntekter | 7 419 016 | 4 338 171 | 2 505 937 | 29 468 392 | 700 000 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | 156 906 | - |
| Verdireduksjon markedsbaserte omløpsmidler | - | - | 94 274 | - | - |
| Annen finanskostnad | - | - | 5 239 | - | - |
| Sum finanskostnader | 271 716 | 1 295 023 | 99 513 | 156 906 | - |
| Netto finans | 7 147 300 | 3 043 148 | 2 406 424 | 29 311 486 | 700 000 |
| Resultat før skatt | 6 674 531 | 2 741 007 | 2 134 351 | 29 186 363 | 700 000 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | 86 760 | - | - | 3 394 |
| Skattekostnad på resultat | - | - | 9 768 | - | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 2 124 583 | 29 186 363 | 696 606 |
| Årsresultat | 6 674 531 | 2 654 247 | 2 124 583 | 29 186 363 | 696 606 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | 2 124 583 | 29 186 363 | 696 606 |
| Totalresultat | - | - | 2 124 583 | 29 186 363 | 696 606 |
| Ordinært utbytte | - | - | 1 500 000 | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | 624 583 | 29 186 363 | 696 606 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 2 124 583 | 29 186 363 | 696 606 |
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | - | - | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | - | - | 1 009 269 | - | 5 474 750 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | 1 009 269 | - | 5 474 750 |
| Sum anleggsmidler | 2 079 905 | 1 009 269 | 1 009 269 | 0 | 5 474 750 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 2 500 000 | 2 500 000 | - |
| Sum fordringer | - | - | 2 500 000 | 2 500 000 | - |
| Markedsbaserte aksjer | - | - | 20 821 491 | - | - |
| Sum investeringer | - | - | 20 821 491 | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | 7 712 519 | 27 420 270 | 176 954 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 7 712 519 | 27 420 270 | 176 954 |
| Sum omløpsmidler | 36 290 310 | 32 263 719 | 31 034 010 | 29 920 270 | 176 954 |
| Sum eiendeler | 38 370 215 | 33 272 988 | 32 043 280 | 29 920 270 | 5 651 704 |
| Aksjekapital | - | - | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | - | - | 30 501 981 | 29 877 398 | 691 035 |
| Sum opptjent egenkapital | 37 330 759 | 31 656 228 | 30 501 981 | 29 877 398 | 691 035 |
| Sum egenkapital | 37 360 759 | 31 686 228 | 30 531 981 | 29 907 398 | 721 035 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | - | - | 4 927 275 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | - | - | 4 927 275 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 4 927 275 |
| Leverandørgjeld | - | - | 1 531 | 12 872 | - |
| Betalbar skatt | - | - | 9 768 | - | 3 394 |
| Utbytte | - | - | 1 500 000 | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 009 456 | 1 586 760 | 1 511 299 | 12 872 | 3 394 |
| Sum gjeld | 1 009 456 | 1 586 760 | 1 511 299 | 12 872 | 4 930 669 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | 32 043 280 | 29 920 270 | 5 651 704 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 35,95▲ | 20,33 | 20,53 | 2 324,45 | 52,14 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,03▼ | 0,05 | 0,05 | 0,00 | 6,84 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 19,4 %▲ | 12,4 % | 7,2 % | 165,0 % | - |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 97,4 %▲ | 95,2 % | 95,3 % | 100,0 % | 12,8 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Jon-Gunnar Støten | 1977 |
| Styrets leder | Jon-Gunnar Støten | 1977 |
| Varamedlem | Marianne Krog | 1978 |
| Revisor | AS REVISION991 096 957 | - |
| Regnskapsfører | DIRECTA AS992 356 898 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Jon-Gunnar Støten100,0 %f. 1977 · Skiptvet · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- PROSAFE SE0,01 %823 139 772 · 30 000 ordinære aksjer
- Salmar ASA0,00 %960 514 718 · 4 000 ordinære aksjer
- VÅR ENERGI ASA0,00 %919 160 675 · 60 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.