- Org.nr.
- 922 934 126
- Adresse
- c/o Ivar Tollefsen, Malangsveien 2117, 9056 Mortenhals
- Bransje
- Grunnarbeid
Driftsresultat−23 569−5,2 % margin
EBITDA53 981før av- og nedskrivninger
Årsresultat−17 141−3,8 % margin
Egenkapital557 65362,2 % av eiendelene
Malangen Masken og Transportvirksomhet AS er et aksjeselskap innen grunnarbeid, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 922 934 126
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 12.10.2026
- Stiftet
- 26.04.2019
- Registrert
- 20.06.2019
- Adresse
- c/o Ivar Tollefsen, Malangsveien 2117, 9056 Mortenhals
- Kommune
- Balsfjord
- Næring
- 43.120 GrunnarbeidGrunnarbeid i Balsfjord (37)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Malangen Masken og Transportvirksomhet AS922 953 228 · BALSFJORD
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Graving, masseforflytting, grunnarbeid, transport og beslektet arbeid.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 418 072 | 618 199 | 665 959 | 316 291 | 300 701 |
| Annen driftsinntekt | 31 070 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 449 142 | 627 299 | 665 959 | 316 291 | 300 701 |
| Varekostnad | 115 299 | - | - | 33 165 | 113 748 |
| Lønnskostnad | 6 438 | - | - | - | - |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 77 550 | - | - | 15 700 | 5 200 |
| Annen driftskostnad | 273 424 | - | - | 23 185 | 88 839 |
| Sum driftskostnader | 472 711 | 460 256 | 496 631 | 72 050 | 207 787 |
| Driftsresultat | −23 569 | 167 043 | 169 328 | 244 241 | 92 914 |
| Annen renteinntekt | 3 293 | - | - | 857 | - |
| Annen finansinntekt | 2 304 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 5 597 | 2 485 | 2 280 | 857 | - |
| Annen rentekostnad | 1 117 | - | - | 2 394 | 330 |
| Sum finanskostnader | 1 117 | 4 111 | 1 310 | 2 394 | 330 |
| Netto finans | 4 480 | −1 626 | 970 | −1 536 | −330 |
| Resultat før skatt | −19 089 | 165 417 | 170 298 | 242 705 | 92 584 |
| Skattekostnad på resultat | −1 948 | 36 337 | 37 551 | 53 405 | 17 384 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 189 300 | 75 200 |
| Årsresultat | −17 141 | 129 080 | 132 747 | 189 300 | 75 200 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −17 141 | - | - | 189 300 | 75 200 |
| Totalresultat | −17 141 | - | - | 189 300 | 75 200 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | 189 300 | 75 200 |
| Overført fra annen egenkapital | −17 141 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −17 141 | - | - | 189 300 | 75 200 |
| Maskiner og anlegg | 225 268 | - | - | 86 400 | 16 600 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 36 713 | - | - | 37 050 | - |
| Sum varige driftsmidler | 247 131 | - | - | 123 450 | 16 600 |
| Andre langsiktige fordringer | 85 000 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 85 000 | - | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 332 131 | 208 213 | 119 213 | 148 395 | 16 600 |
| Kundefordringer | 160 503 | - | - | 162 366 | 156 041 |
| Andre kortsiktige fordringer | 10 278 | - | - | 2 549 | 1 620 |
| Sum fordringer | 170 781 | - | - | 164 915 | 157 661 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 393 690 | - | - | 108 249 | 54 787 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 393 690 | - | - | 108 249 | 54 787 |
| Sum omløpsmidler | 564 471 | 713 208 | 686 470 | 273 164 | 212 448 |
| Sum eiendeler | 896 602 | 921 421 | 805 683 | 421 559 | 229 048 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | 30 000 | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 527 653 | - | - | 282 967 | 93 667 |
| Sum opptjent egenkapital | 527 653 | 544 794 | 415 714 | 282 967 | 93 667 |
| Sum egenkapital | 557 653 | 574 794 | 445 714 | 312 967 | 123 667 |
| Utsatt skatt | - | - | - | 3 752 | 335 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | 3 752 | 335 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 1 948 | 2 952 | 3 752 | 335 |
| Betalbar skatt | - | - | - | 49 988 | 17 481 |
| Leverandørgjeld | 81 130 | - | - | - | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 12 818 | - | - | 54 852 | 30 882 |
| Annen kortsiktig gjeld | 245 001 | - | - | - | 55 055 |
| Sum kortsiktig gjeld | 338 949 | 344 679 | 357 017 | 104 840 | 105 046 |
| Sum gjeld | 338 949 | 346 627 | 359 969 | 108 592 | 105 381 |
| Sum egenkapital og gjeld | 896 602 | - | - | 421 559 | 229 048 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,67▼ | 2,07 | 1,92 | 2,61 | 2,02 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,61 | 0,60 | 0,81 | 0,35 | 0,85 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −2,0 %▼ | 19,6 % | 28,0 % | 75,3 % | 40,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −5,2 %▼ | 26,6 % | 25,4 % | 77,2 % | 30,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −3,8 %▼ | 20,6 % | 19,9 % | 59,8 % | 25,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 62,2 %▼ | 62,4 % | 55,3 % | 74,2 % | 54,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Malangen Masken og Transportvirksomhet AS−5,2 %
0,4 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−10 %−50510
Malangen Masken og Transportvirksomhet AS−5,2 % 0,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
AF HÆHRE & CONTUR ANS2,9 % 2 347,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
VASSBAKK & STOL AS6,4 % 3 162,2 mill.813 ansatte 2025
ANLEGG ØST ENTREPRENØR AS7,7 % 2 004,4 mill.384 ansatte 2025
−10 %−50510
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.120.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Ivar Magne Tollefsen | 1955 |
| Regnskapsfører | REGNSKAP I TROMS AS919 034 408 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- IVAR MAGNE TOLLEFSEN100,0 %f. 1955 · Mortenhals · 6 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.