- Org.nr.
- 918 711 996
- Adresse
- Artillerivollen 29, 4616 Kristiansand S
- Hovedeier
- MND Holding AS, 69,4 %
- Bransje
- Takarbeid
Driftsresultat1 486 47682,6 % margin
Årsresultat4 878 032
Egenkapital26 547 06698,1 % av eiendelene
MALCO HOLDING AS er et aksjeselskap innen takarbeid, stiftet 2017.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 918 711 996
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 07.10.2026
- Stiftet
- 15.02.2017
- Registrert
- 15.03.2017
- Adresse
- Artillerivollen 29, 4616 Kristiansand S
- Postadresse
- Postboks 9250 Sørlandsparken
- Kommune
- Kristiansand
- Næring
- 43.410 TakarbeidTakarbeid i Kristiansand (40)
- Aksjekapital
- 162 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- MALCO HOLDING AS936 818 323 · KRISTIANSAND
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eie aksjer og alt som hermed står i forbindelse.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Inntekt på investering i datterselskap | - | - | 1 186 192 | 2 010 880 | 926 525 |
| Inntekt på investering i tilknyttet selskap | - | - | - | 600 000 | 725 000 |
| Sum driftsinntekter | 1 799 304 | 1 650 000 | 1 186 192 | 2 610 880 | 1 651 525 |
| Annen driftskostnad | - | 171 712 | 3 661 816 | 104 812 | 102 506 |
| Sum driftskostnader | 312 828 | 171 712 | 3 661 816 | 104 812 | 102 506 |
| Driftsresultat | 1 486 476 | 1 478 288 | −2 475 624 | 2 506 068 | 1 549 020 |
| Verdiøkning markedsbaserte omløpsmidler | - | - | - | - | 362 830 |
| Annen renteinntekt | - | - | 147 050 | 74 878 | - |
| Annen finansinntekt | - | - | 428 329 | 234 293 | - |
| Sum finansinntekter | 3 841 371 | 1 029 493 | −1 204 632 | 2 609 182 | 362 830 |
| Nedskrivning av andre finansielle anleggsmidler | - | - | 910 728 | - | - |
| Annen rentekostnad | - | - | 267 | 27 | - |
| Sum finanskostnader | - | 1 391 416 | 910 995 | 27 | - |
| Netto finans | 3 841 371 | −361 923 | −2 115 626 | 2 609 155 | 362 830 |
| Resultat før skatt | 5 327 847 | 1 116 366 | −4 591 250 | 5 115 223 | 1 911 850 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | −9 019 | - | - | 26 020 |
| Skattekostnad på resultat | - | - | 141 613 | 40 710 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −4 732 863 | 5 074 513 | 1 885 830 |
| Årsresultat | 4 878 032 | 1 125 385 | −4 732 863 | 5 074 513 | 1 885 830 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | −4 732 863 | 5 074 513 | 1 885 830 |
| Totalresultat | - | - | −4 732 863 | 5 074 513 | 1 885 830 |
| Ordinært utbytte | - | - | 1 100 000 | 7 500 000 | 2 000 000 |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | −5 832 863 | −2 425 487 | −114 171 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | −4 732 863 | 5 074 513 | 1 885 830 |
| Investering i datterselskap | - | - | 2 665 564 | 2 665 564 | 3 031 271 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | - | - | 2 337 473 | 1 256 200 | 1 250 000 |
| Investeringer i aksjer og andeler | - | - | 11 854 830 | 19 466 841 | 13 370 580 |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | 15 795 | 5 617 184 | 12 009 819 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | 16 873 661 | 29 005 789 | 29 661 670 |
| Sum anleggsmidler | 2 068 995 | 4 681 318 | 16 873 661 | 29 005 789 | 29 661 670 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 2 124 000 | 1 901 550 | 1 425 000 |
| Konsernfordringer | - | - | 4 086 867 | 2 370 675 | 1 051 648 |
| Sum fordringer | - | - | 6 210 867 | 4 272 225 | 2 476 648 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | 4 725 298 | 6 659 190 | 4 689 283 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 4 725 298 | 6 659 190 | 4 689 283 |
| Sum omløpsmidler | 24 990 100 | 22 993 731 | 10 936 165 | 10 931 415 | 7 165 930 |
| Sum eiendeler | 27 059 095 | 27 675 048 | 27 809 826 | 39 937 204 | 36 827 600 |
| Aksjekapital | - | - | 162 000 | 162 000 | 162 000 |
| Overkurs | - | - | 18 000 | 18 000 | 18 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 180 000 | 180 000 | 180 000 | 180 000 | 180 000 |
| Annen egenkapital | - | - | 26 363 649 | 32 196 512 | 34 621 999 |
| Sum opptjent egenkapital | 26 367 066 | 24 489 033 | 26 363 649 | 32 196 512 | 34 621 999 |
| Sum egenkapital | 26 547 066 | 24 669 033 | 26 543 649 | 32 376 512 | 34 801 999 |
| Utsatt skatt | - | - | 7 260 | 16 302 | 4 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | 7 260 | 16 302 | 9 735 |
| Sum langsiktig gjeld | 423 945 | 0 | 7 260 | 16 302 | 9 735 |
| Leverandørgjeld | - | - | 8 263 | 10 247 | 3 955 |
| Betalbar skatt | - | - | 150 655 | 34 143 | 11 911 |
| Utbytte | - | - | 1 100 000 | 7 500 000 | 8 066 393 |
| Sum kortsiktig gjeld | 88 085 | 3 006 015 | 1 258 918 | 7 544 390 | 2 015 866 |
| Sum gjeld | 512 030 | 3 006 015 | 1 266 178 | 7 560 692 | 2 025 601 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | 27 809 826 | 39 937 204 | 36 827 600 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 283,70▲ | 7,65 | 8,69 | 1,45 | 3,55 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,02▼ | 0,12 | 0,05 | 0,23 | 0,06 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 19,5 %▲ | 9,0 % | −10,9 % | 13,3 % | 5,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 82,6 %▼ | 89,6 % | −208,7 % | 96,0 % | 93,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 271,1 %▲ | 68,2 % | −399,0 % | 194,4 % | 114,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 98,1 %▲ | 89,1 % | 95,4 % | 81,1 % | 94,5 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
MALCO HOLDING AS82,6 %
1,8 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−25 %0255075100
Protan Entreprenør AS−8,0 % 377,3 mill.173 ansatte 2025
FLØYSAND TAK AS2,6 % 308,1 mill.160 ansatte 2025
A. Hansen Gruppen AS3,2 % 251,5 mill.113 ansatte 2025
MALCO HOLDING AS82,6 % 1,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−25 %0255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.410.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Morten Norman Daland | 1970 |
| Styrets leder | Hans Otto Daland | 1948 |
| Styremedlem | Morten Norman Daland | 1970 |
| Styremedlem | Christian Larsen | 1976 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
| Regnskapsfører | AZETS INSIGHT AS983 338 917 | - |
| Regnskapsfører | VIEW GROUP AS987 260 335 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- MND Holding AS69,4 %Kristiansand S · 12 500 ordinære aksjer
- C-L Holding AS30,6 %Vennesla · 5 500 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- MND Holding AS
- MALCO HOLDING AS69,4 %
- DERBITAK MALCO AS55,0 %
- MALCO HOLDING AS69,4 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- DERBITAK MALCO AS55,0 %918 750 592 · 55 ordinære aksjer
- Hedengran Eiendom AS40,0 %926 187 457 · 12 000 ordinære aksjer
- Lillehammer Etatbygg AS3,90 %924 471 042 · 13 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.