- Org.nr.
- 989 202 502
- Telefon
- 982 46 650
- Adresse
- Randabergveien 300B, 4073 Randaberg
- Bransje
- Revisjon
Driftsresultat143 1378,2 % margin
Årsresultat164 7449,4 % margin
Egenkapital1 637 80987,0 % av eiendelene
MALDE REVISJON & RÅDGIVNING ANS er en ansvarlig selskap med solidarisk ansvar innen revisjon, stiftet 2005.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 989 202 502
- Organisasjonsform
- Ansvarlig selskap med solidarisk ansvar
- Status
- Aktiv per 14.10.2026
- Stiftet
- 13.12.2005
- Registrert
- 09.02.2006
- Adresse
- Randabergveien 300B, 4073 Randaberg
- Telefon
- 982 46 650
- Kommune
- Randaberg
- Næring
- 69.201 Revisjon
- Aksjekapital
- Ikke oppgitt
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- www.smalde.no
Underenheter
1
- MALDE REVISJON & RÅDGIVNING ANS973 746 146 · RANDABERG
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Å levere revisjonstjenester, rådgivningstjenester, regnskapsførertjenester og forretningsførertjenester.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 1 748 589 | 2 441 199 | 2 805 496 | 2 773 720 | 3 653 743 |
| Sum driftsinntekter | 1 748 589 | 2 441 199 | 2 805 496 | 2 773 720 | 3 653 743 |
| Varekostnad | - | 376 390 | 517 328 | 408 211 | 340 539 |
| Lønnskostnad | 1 193 077 | 1 850 561 | 1 881 171 | 1 826 497 | 2 727 610 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 4 000 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | 2 000 | - |
| Annen driftskostnad | 412 375 | 389 950 | 444 009 | 487 119 | 476 156 |
| Sum driftskostnader | 1 605 452 | 2 616 901 | 2 842 508 | 2 723 826 | 3 548 305 |
| Driftsresultat | 143 137 | −175 701 | −37 012 | 49 894 | 105 438 |
| Annen renteinntekt | 22 590 | 24 716 | 18 417 | 1 849 | - |
| Sum finansinntekter | 22 590 | 24 716 | 18 417 | 1 849 | - |
| Annen rentekostnad | 983 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 983 | - | - | - | - |
| Netto finans | 21 607 | 24 716 | 18 417 | 1 849 | - |
| Resultat før skatt | - | - | −18 595 | 51 743 | 105 438 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −18 595 | 51 743 | 105 438 |
| Resultat før skattekostnad | 164 744 | −150 985 | - | - | - |
| Årsresultat | 164 744 | −150 985 | −18 595 | 51 743 | 105 438 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 164 744 | −150 985 | −18 595 | 51 743 | 105 438 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 105 438 |
| Totalresultat | 164 744 | −150 985 | −18 595 | 51 743 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 164 744 | −150 985 | −18 595 | 51 743 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 164 744 | −150 985 | −18 595 | 51 743 | 105 438 |
| Kundefordringer | 545 612 | 365 622 | 279 318 | 496 521 | 410 125 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 88 612 |
| Andre kortsiktige fordringer | 51 131 | 61 070 | 62 121 | 79 354 | - |
| Konsernfordringer | 508 000 | 508 000 | 498 000 | 498 000 | 498 000 |
| Sum fordringer | 1 104 743 | 934 692 | 839 439 | 1 073 875 | 996 736 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 777 539 | 689 417 | 1 053 899 | 1 106 491 | 1 306 650 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 777 539 | 689 417 | 1 053 899 | 1 106 491 | 1 306 650 |
| Sum omløpsmidler | 1 882 282 | 1 624 110 | 1 893 338 | 2 180 366 | 2 303 386 |
| Sum eiendeler | 1 882 282 | 1 624 110 | 1 893 338 | 2 180 366 | 2 305 386 |
| Sum anleggsmidler | - | - | 0 | 0 | 2 000 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontorm. | - | - | - | - | 2 000 |
| Sum varige driftsmidler | - | - | - | - | 2 000 |
| Annen innskutt egenkapital | 224 406 | 224 406 | 224 406 | 224 406 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 224 406 | 224 406 | 224 406 | 224 406 | 224 406 |
| Annen egenkapital | 1 413 403 | 1 248 659 | 1 399 643 | 1 418 239 | 1 366 495 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 413 403 | 1 248 658 | 1 399 643 | 1 418 239 | 1 366 495 |
| Sum egenkapital | 1 637 809 | 1 473 064 | 1 624 049 | 1 642 645 | 1 590 901 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 58 760 | 32 772 | 97 283 | 154 159 | 181 982 |
| Skyldig offentlige avgifter | 64 522 | 114 827 | 104 246 | 120 412 | 145 922 |
| Annen kortsiktig gjeld | 121 192 | 3 446 | 67 760 | - | 386 581 |
| Sum kortsiktig gjeld | 244 473 | - | 269 289 | - | 714 485 |
| Sum gjeld | 244 473 | 151 045 | 269 289 | 537 721 | 714 485 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 882 282 | - | 1 893 337 | 2 180 366 | 2 305 386 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 224 406 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 7,70▼ | 10,75 | 7,03 | - | 3,22 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,15▲ | 0,10 | 0,17 | 0,33 | 0,45 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 9,5 %▲ | −8,6 % | −0,9 % | 2,3 % | 4,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 8,2 %▲ | −7,2 % | −1,3 % | 1,8 % | 2,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 9,4 %▲ | −6,2 % | −0,7 % | 1,9 % | 2,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 87,0 %▼ | 90,7 % | 85,8 % | 75,3 % | 69,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
MALDE REVISJON & RÅDGIVNING ANS8,2 %
1,7 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %204060
ERNST & YOUNG AS2,3 % 4 139,1 mill.1 422 ansatte 2025
MALDE REVISJON & RÅDGIVNING ANS8,2 % 1,7 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Pricewaterhousecoopers AS24,3 % 4 235,7 mill.1 917 ansatte 2025
BDO AS43,2 % 5 157,6 mill.1 300 ansatte 2025
0 %204060
De tre andre er de største selskapene i næringskode 69.201.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Svein Malde | 1958 |
| Revisor | ØKSENDAL REVISJON AS997 039 904 | - |
| Deltaker med fullt ansvar | Svein Malde | 1958 |
| Deltaker med fullt ansvar | MARATHON INVEST AS989 202 553 | - |