- Org.nr.
- 917 619 743
- Adresse
- Steinveien 18, 1719 Greåker
- Bransje
- Maler- og glassarbeid
Driftsresultat132 63411,1 % margin
EBITDA138 907før av- og nedskrivninger
Årsresultat132 73411,1 % margin
Egenkapital136 23042,7 % av eiendelene
MALERFIRMA HEINE R OLSEN AS er et aksjeselskap innen maler- og glassarbeid, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 917 619 743
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 10.10.2026
- Stiftet
- 03.08.2016
- Registrert
- 25.08.2016
- Adresse
- Steinveien 18, 1719 Greåker
- Kommune
- Sarpsborg
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- 1 til 4
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- MALERFIRMA HEINE R OLSEN AS917 695 105 · SARPSBORG
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Maler- og tapetserervirksomhet, samt det som naturlig hører inn under virksomheten. Herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 1 192 263 | 1 124 859 | 1 625 273 | 1 136 155 | - |
| Sum driftsinntekter | 1 192 263 | 1 124 859 | 1 625 273 | 1 136 155 | 872 297 |
| Varekostnad | 195 532 | 248 376 | 520 608 | 214 088 | 141 482 |
| Lønnskostnad Il, | - | - | 820 219 | 674 662 | - |
| Lønnskostnad | 665 354 | 849 247 | - | - | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 6 273 | 6 273 | 6 273 | 6 273 | 1 046 |
| Annen driftskostnad | 192 469 | 209 134 | 166 686 | 170 298 | 215 363 |
| Sum driftskostnader | 1 059 629 | 1 313 030 | 1 513 785 | 1 065 321 | 960 248 |
| Driftsresultat | 132 634 | −188 170 | 111 488 | 70 834 | −87 950 |
| Annen renteinntekt (0) | - | - | - | 28 | - |
| Annen renteinntekt | 402 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 402 | 0 | 0 | 28 | 0 |
| Annen rentekostnad | 302 | 579 | 79 | 70 | - |
| Sum finanskostnader | 302 | 579 | −79 | −70 | - |
| Netto finans | 100 | −579 | −79 | −42 | 0 |
| Resultat før skatt | 132 734 | −188 749 | 111 409 | 70 792 | −87 950 |
| Skattekostnad | 0 | 0 | 8 176 | 13 379 | −770 |
| Årsresultat | 132 734 | −188 749 | 103 234 | 57 413 | −87 180 |
| Udekket tap | 26 504 | −26 504 | - | - | - |
| Annen egenkapital | 106 230 | −162 245 | 103 234 | 57 413 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 103 234 | 57 413 | - |
| Utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Konsesjoner, patenter, lisenser, varemerker ol. | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 5 228 | 11 501 | 17 774 | 24 047 | - |
| Sum varige driftsmidler | 5 228 | 11 501 | 17 774 | 24 047 | - |
| Andre langsiktige fordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 5 228 | 11 501 | 17 774 | 24 047 | 30 320 |
| Sum varer | - | - | 0 | 0 | - |
| Kundefordringer | 187 500 | 0 | −1 969 | 0 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 0 | 5 307 | 0 | 0 | - |
| Sum fordringer | 187 500 | 5 307 | −1 969 | 0 | - |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 126 051 | 173 569 | 389 296 | 292 017 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 126 051 | 173 569 | 389 296 | 292 017 | - |
| Sum omløpsmidler | 313 551 | 178 876 | 387 327 | 292 017 | 173 241 |
| Sum eiendeler | 318 778 | 190 377 | 405 101 | 316 064 | 203 561 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 106 230 | 0 | 162 245 | 59 012 | - |
| Udekket tap | 0 | 26 504 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 106 230 | −26 504 | 162 245 | 59 012 | 1 599 |
| Sum egenkapital | 136 230 | 3 496 | 192 245 | 89 012 | 31 599 |
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 28 874 | 16 774 | 25 932 | 32 488 | - |
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 21 555 | 13 379 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 75 410 | 71 579 | 81 973 | 110 611 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 78 264 | 98 528 | 83 396 | 70 574 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 182 548 | 186 881 | 212 855 | 227 052 | 171 962 |
| Sum gjeld | 182 548 | 186 881 | 212 855 | 227 052 | 171 962 |
| Sum egenkapital og gjeld | 318 778 | 190 377 | 405 101 | 316 064 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,72▲ | 0,96 | 1,82 | 1,29 | 1,01 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,34▼ | 53,46 | 1,11 | 2,55 | 5,44 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 52,3 %▲ | −63,2 % | 30,9 % | 27,3 % | −43,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 11,1 %▲ | −16,7 % | 6,9 % | 6,2 % | −10,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 11,1 %▲ | −16,8 % | 6,4 % | 5,1 % | −10,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 42,7 %▲ | 1,8 % | 47,5 % | 28,2 % | 15,5 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
MALERFIRMA HEINE R OLSEN AS11,1 %
1,2 mill. 1 til 4 ansatte 2025
0 %51015
MALERCOMPAGNIET OSLO AS2,9 % 166,7 mill.65 ansatte 2025
Malerfirma Monsen AS8,7 % 162,1 mill.83 ansatte 2025
MALERMESTER BUER DRAMMEN AS9,9 % 168,7 mill.73 ansatte 2025
MALERFIRMA HEINE R OLSEN AS11,1 % 1,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
0 %51015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.340.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Heine Raymond Olsen | 1969 |
| Styrets leder | Heine Raymond Olsen | 1969 |
| Regnskapsfører | ASPIA NORGE AS923 792 457 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- HEINE RAYMOND OLSEN100,0 %f. 1969 · Greåker · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.