- Org.nr.
- 921 379 501
- Telefon
- 998 88 957
- Adresse
- Bispeluelia 4G, 1286 Oslo
- Bransje
- Maler- og glassarbeid
Driftsresultat−5 143−1,3 % margin
Årsresultat−5 143−1,3 % margin
Egenkapital137 66385,5 % av eiendelene
MALERFIRMA PUTZ AS er et aksjeselskap innen maler- og glassarbeid, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 921 379 501
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 28.09.2026
- Stiftet
- 26.08.2018
- Registrert
- 11.09.2018
- Adresse
- Bispeluelia 4G, 1286 Oslo
- Telefon
- 998 88 957
- Kommune
- Oslo
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- MALERFIRMA PUTZ AS917 696 993 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Kjøp og salg av varer og tjenester innen bygg- og anleggsbransjen og det som naturlig hører til dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 403 387 | - | - | 1 001 244 | 1 485 759 |
| Annen driftsinntekt (0) | - | - | - | 3 000 | - |
| Sum driftsinntekter | 403 387 | 1 091 338 | 1 041 262 | 1 004 244 | 1 485 759 |
| Varekostnad | 34 712 | - | - | 181 392 | 461 343 |
| Lønnskostnad | 174 733 | - | - | 797 951 | 903 344 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 36 549 |
| Avskrivning på varige driftsmidler (0) | - | - | - | 24 964 | - |
| Annen driftskostnad | 199 085 | - | - | 181 862 | 259 874 |
| Sum driftskostnader | 408 530 | 1 225 678 | 930 438 | 1 186 169 | 1 661 110 |
| Driftsresultat | −5 143 | −134 340 | 110 824 | −181 925 | −175 351 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | 64 | 0 |
| Annen finanskostnad | - | - | - | - | 678 |
| Sum finansinntekter | 0 | - | - | - | 0 |
| Sum finanskostnader | 0 | - | 0 | 64 | 678 |
| Netto finans | 0 | 0 | 0 | - | −678 |
| Resultat før skatt | - | −134 340 | 110 824 | - | −176 029 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 2 119 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −178 148 |
| Resultat før skattekostnad | −5 143 | - | - | −181 989 | - |
| Årsresultat | −5 143 | −134 340 | 110 824 | −181 989 | −178 148 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −5 143 | - | - | - | - |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | 0 | - | - | - | - |
| Totalresultat | −5 143 | - | - | - | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | −5 143 | - | - | −181 989 | −178 148 |
| Sum overføringer og disponeringer | −5 143 | - | - | −181 989 | −178 148 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | - | 24 964 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | - | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 24 964 |
| Kundefordringer | - | - | - | 39 700 | 0 |
| Sum varer | 0 | - | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 64 850 | - | - | 7 474 | - |
| Sum fordringer | 64 850 | - | - | 47 174 | 0 |
| Sum investeringer | 0 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 96 214 | - | - | 168 510 | 502 709 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 96 214 | - | - | 168 510 | 502 709 |
| Sum omløpsmidler | 161 064 | 178 810 | 336 822 | 215 684 | 502 709 |
| Sum eiendeler | 161 064 | 178 810 | 336 822 | 215 684 | 527 673 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner | - | - | - | - | 24 964 |
| Aksjekapital (selskapskapital) | 30 000 | - | - | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 24 430 |
| Annen egenkapital | 107 663 | - | - | 136 325 | 323 883 |
| Sum opptjent egenkapital | 107 663 | 112 807 | 247 148 | 136 325 | 323 883 |
| Sum egenkapital | 137 663 | 142 807 | 277 148 | 166 325 | 348 313 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 6 564 | - | - | 7 734 | 13 144 |
| Betalbar skatt | - | - | - | - | 0 |
| Skyldig offentlige avgifter | 16 837 | - | - | 41 626 | 162 847 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | - | 3 369 |
| Sum kortsiktig gjeld | 23 401 | 36 003 | 59 675 | 49 360 | 179 360 |
| Sum gjeld | 23 401 | 36 003 | 59 675 | 49 360 | 179 360 |
| Sum egenkapital og gjeld | 161 064 | - | - | 215 685 | 527 673 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | - | - | −5 570 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 6,88▲ | 4,97 | 5,64 | 4,37 | 2,80 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,17▼ | 0,25 | 0,22 | 0,30 | 0,51 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −3,0 %▲ | −52,1 % | 40,1 % | −48,9 % | −33,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −1,3 %▲ | −12,3 % | 10,6 % | −18,1 % | −11,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −1,3 %▲ | −12,3 % | 10,6 % | −18,1 % | −12,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 85,5 %▲ | 79,9 % | 82,3 % | 77,1 % | 66,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
MALERFIRMA PUTZ AS−1,3 %
0,4 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−5 %0510
MALERFIRMA PUTZ AS−1,3 % 0,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
MALERCOMPAGNIET OSLO AS2,9 % 166,7 mill.65 ansatte 2025
Malerfirma Monsen AS8,7 % 162,1 mill.80 ansatte 2025
MALERMESTER BUER DRAMMEN AS9,9 % 168,7 mill.73 ansatte 2025
−5 %0510
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.340.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Marek Putz | 1971 |
| Styrets leder | Marek Putz | 1971 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- MAREK PUTZ100,0 %f. 1971 · Oslo · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.