- Org.nr.
- 915 934 455
- Adresse
- Bakkesvingen 9, 2040 Kløfta
- Hovedeier
- Ceylon Invest AS, 100 %
Driftsresultat4 868 57598,4 % margin
Årsresultat4 811 95197,3 % margin
Egenkapital3 967 34724,8 % av eiendelene
Malerhaugveien 19-23 AS er et aksjeselskap innen kjøp og salg av egen fast eiendom, stiftet 2015.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 915 934 455
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 04.09.2026
- Stiftet
- 09.09.2015
- Registrert
- 17.09.2015
- Adresse
- Bakkesvingen 9, 2040 Kløfta
- Kommune
- Ullensaker
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Malerhaugveien 19-23 AS917 332 762 · ULLENSAKER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Å investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt som dermed står i forbindelse.
Tidligere navn
- Athomstart Invest 12 AS17.09.2015 til 15.10.2015
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 46 295 | 0 | - | - | - |
| Annen driftsinntekt | 4 900 000 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 4 946 295 | 0 | 0 | 0 | - |
| Endring i beholdning av varer under tilvirkning og ferdig tilvirkede varer | 0 | 38 881 | - | - | - |
| Endring i beholdning av egentilvirkede anleggsmidler | 0 | 151 535 | - | - | - |
| Varekostnad | 0 | −189 731 | 2 826 412 | 197 091 | 537 094 |
| Annen driftskostnad | 77 720 | 171 652 | 93 930 | 166 746 | 79 382 |
| Sum driftskostnader | 77 720 | 172 338 | 2 920 343 | 363 837 | 616 475 |
| Driftsresultat | 4 868 575 | −172 338 | −2 920 343 | −363 837 | −616 475 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | - | - | - | - | 1 178 161 |
| Annen renteinntekt | 7 431 | - | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 297 363 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 304 794 | 0 | - | - | - |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern (0) | - | 686 441 | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 94 | 549 | - | - | 245 |
| Sum finanskostnader | 94 | 686 990 | 507 627 | 9 121 | 1 178 407 |
| Netto finans | 304 700 | −686 990 | −507 627 | −9 121 | −1 178 407 |
| Resultat før skatt | - | - | −3 427 970 | −372 958 | −1 794 882 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | −754 154 | −100 129 | −394 874 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −1 400 008 |
| Resultat før skattekostnad | 5 173 275 | −859 328 | - | - | - |
| Skattekostnad | 361 324 | 472 570 | - | - | - |
| Årsresultat | 4 811 951 | −1 331 898 | −2 673 816 | −272 829 | −1 400 008 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | −1 400 008 |
| Totalresultat | - | - | - | - | −1 400 008 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | - | −1 400 008 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | - | −1 400 008 |
| Udekket tap | 4 278 543 | −1 331 898 | - | - | - |
| Annen egenkapital | 533 408 | 0 | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | - | - | - |
| Lån til foretak i samme konsern Il, | 5 133 726 | 0 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 5 133 726 | 0 | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 5 133 726 | 0 | 472 570 | 100 129 | 0 |
| Sum varer | - | - | - | - | 234 137 504 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | - | 185 338 |
| Varer | 9 111 237 | 9 000 000 | - | - | - |
| Kundefordringer | 0 | 111 237 | - | - | - |
| Konsernfordringer | 1 735 060 | 1 735 060 | - | - | - |
| Sum fordringer | 1 735 060 | 1 846 297 | - | - | 185 338 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 14 218 | 0 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 14 218 | 0 | - | - | - |
| Sum omløpsmidler | 10 860 515 | 10 846 297 | 10 743 635 | 13 223 904 | 234 322 842 |
| Sum eiendeler | 15 994 241 | 10 846 297 | 11 216 205 | 13 324 033 | 234 322 842 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | - | - | 201 600 |
| Overkurs | 2 050 592 | 2 050 592 | - | - | 6 085 600 |
| Ikke registrert kapitalforhøyelse | 0 | 1 353 347 | - | - | - |
| Annen innskutt egenkapital | 1 353 347 | 0 | - | - | 440 271 |
| Sum innskutt egenkapital | 3 433 939 | 3 433 939 | 3 433 939 | 2 080 592 | 6 727 471 |
| Annen egenkapital | 533 408 | 0 | - | - | −1 722 782 |
| Udekket tap | 0 | 4 278 543 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 533 408 | −4 278 543 | −2 946 645 | −272 829 | −1 722 782 |
| Sum egenkapital | 3 967 347 | −844 604 | 487 294 | 1 807 763 | 5 004 688 |
| Utsatt skatt | - | - | - | - | 683 759 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | - | - | 683 759 |
| Langsiktig konserngjeld | 1 770 | 0 | - | - | 147 518 285 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 1 770 | 0 | - | - | 147 518 285 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 148 202 044 |
| Leverandørgjeld | 14 012 | 41 113 | - | - | 19 970 485 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | - | 61 145 625 |
| Betalbar skatt | 361 324 | 0 | - | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 11 649 788 | 11 649 788 | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 12 025 124 | 11 690 901 | 10 728 911 | 11 516 270 | 81 116 110 |
| Sum gjeld | 12 026 894 | 11 690 901 | 10 728 911 | 11 516 270 | 229 318 154 |
| Sum egenkapital og gjeld | 15 994 241 | 10 846 297 | - | - | 234 322 842 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,90▼ | 0,93 | 1,00 | 1,15 | 2,89 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 3,03▲ | −13,84 | 22,02 | 6,37 | 45,82 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 38,5 %▲ | −1,6 % | −23,8 % | −0,3 % | −0,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 98,4 % | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 97,3 % | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 24,8 %▲ | −7,8 % | 4,3 % | 13,6 % | 2,1 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Malerhaugveien 19-23 AS98,4 %
4,9 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
FIRDA EIENDOM AS0,8 % 463,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Steinan Holding AS7,2 % 365,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
HELGERUDKVARTALET BOLIG AS43,9 % 545,3 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Malerhaugveien 19-23 AS98,4 % 4,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Vimalan Sooriamoorthy | 1984 |
| Styrets leder | Vimalan Sooriamoorthy | 1984 |
| Regnskapsfører | TIQ REGNSKAPSBYRÅ AS912 434 478 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Ceylon Invest AS100,0 %Kløfta · 2 400 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Ceylon Invest AS
- Chizari AS100,0 %
- Malerhaugveien 19-23 AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.