- Org.nr.
- 929 402 111
- Adresse
- Stovnerveien 10A, 0980 Oslo
- Bransje
- Maler- og glassarbeid
Driftsresultat−28 308−1,6 % margin
Årsresultat−28 179−1,6 % margin
Egenkapital352 02748,5 % av eiendelene
Ansatte1 til 4i Aa‑registeret
Malermester Emilia Næsvik AS er et aksjeselskap innen maler- og glassarbeid, stiftet 2022.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 929 402 111
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 11.10.2026
- Stiftet
- 30.05.2022
- Registrert
- 22.06.2022
- Adresse
- Stovnerveien 10A, 0980 Oslo
- Kommune
- Oslo
- Aksjekapital
- 30 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Malermester Emilia Næsvik AS929 695 879 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Tapetsere.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 1 811 426 | 1 753 779 | 1 652 170 | 619 824 |
| Sum driftsinntekter | 1 811 426 | 1 753 779 | 1 652 170 | 619 824 |
| Varekostnad | 242 831 | 118 105 | 100 043 | 43 554 |
| Lønnskostnad | 1 272 709 | 1 186 517 | 1 216 326 | 207 501 |
| Annen driftskostnad | 324 194 | 294 470 | 278 095 | 133 975 |
| Sum driftskostnader | 1 839 734 | 1 599 092 | 1 594 464 | 385 030 |
| Driftsresultat | −28 308 | 154 686 | 57 706 | 234 794 |
| Annen renteinntekt | 697 | 792 | 828 | 43 |
| Annen finansinntekt (0) | - | 839 | - | - |
| Sum finansinntekter | 697 | 1 631 | 828 | 43 |
| Annen rentekostnad | 458 | - | 620 | - |
| Annen finanskostnad | 145 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 603 | 0 | −620 | 0 |
| Netto finans | 94 | 1 631 | 208 | 43 |
| Resultat før skatt | −28 214 | 156 317 | 57 914 | 234 837 |
| Skattekostnad | −34 | 34 206 | 12 992 | 51 664 |
| Årsresultat | −28 179 | 122 112 | 44 922 | 183 173 |
| Annen egenkapital | −28 179 | 122 112 | 44 922 | 183 173 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 44 922 | 183 173 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum varer | - | - | 0 | 0 |
| Kundefordringer | 175 229 | 150 843 | 112 417 | 10 014 |
| Andre kortsiktige fordringer | 19 251 | 7 857 | 1 580 | 1 494 |
| Sum fordringer | 194 481 | 158 700 | 113 997 | 11 507 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 531 612 | 571 979 | 505 146 | 501 746 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 531 612 | 571 979 | 505 146 | 501 746 |
| Sum omløpsmidler | 726 093 | 730 679 | 619 143 | 513 254 |
| Sum eiendeler | 726 093 | 730 679 | 619 143 | 513 254 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 322 027 | 350 207 | 228 095 | 183 173 |
| Sum opptjent egenkapital | 322 027 | 350 207 | 228 095 | 183 173 |
| Sum egenkapital | 352 027 | 380 207 | 258 095 | 213 173 |
| Utsatt skatt | 0 | 34 | 495 | 0 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 34 | 495 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 495 | 0 |
| Leverandørgjeld | 56 621 | 27 105 | 21 505 | 71 797 |
| Betalbar skatt | 0 | 34 666 | 12 497 | 51 664 |
| Skyldige offentlige avgifter | 192 711 | 172 285 | 214 543 | 140 461 |
| Annen kortsiktig gjeld | 124 734 | 116 382 | 112 008 | 36 158 |
| Sum kortsiktig gjeld | 374 066 | 350 438 | 360 553 | 300 081 |
| Sum gjeld | 374 066 | 350 472 | 361 048 | 300 081 |
| Sum egenkapital og gjeld | 726 093 | 730 679 | 619 143 | 513 254 |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,94▼ | 2,09 | 1,72 | 1,71 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,06▲ | 0,92 | 1,40 | 1,41 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −3,8 %▼ | 23,2 % | 10,3 % | 45,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −1,6 %▼ | 8,8 % | 3,5 % | 37,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −1,6 %▼ | 7,0 % | 2,7 % | 29,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 48,5 %▼ | 52,0 % | 41,7 % | 41,5 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Malermester Emilia Næsvik AS−1,6 %
1,8 mill. 1 til 4 ansatte 2025
−5 %0510
Malermester Emilia Næsvik AS−1,6 % 1,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
MALERCOMPAGNIET OSLO AS2,9 % 166,7 mill.65 ansatte 2025
Malerfirma Monsen AS8,7 % 162,1 mill.83 ansatte 2025
MALERMESTER BUER DRAMMEN AS9,9 % 168,7 mill.73 ansatte 2025
−5 %0510
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.340.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Emilia Næsvik | 1988 |
| Styrets leder | Emilia Næsvik | 1988 |
| Styremedlem | Alexander Johansen | 1984 |
| Regnskapsfører | LØRENSKOG REGNSKAP AS913 191 560 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Emilia Næsvik100,0 %f. 1988 · Oslo · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.