- Org.nr.
- 998 002 249
- Telefon
- 91 53 82 17
- Adresse
- Nordåsvegen 72, 5235 Rådal
- Bransje
- Maler- og glassarbeid
Driftsresultat130 9240,7 % margin
EBITDA255 345før av- og nedskrivninger
Årsresultat68 0920,3 % margin
Egenkapital1 151 43630,0 % av eiendelene
Malermester J.C Andreassen AS er et aksjeselskap innen maler- og glassarbeid, stiftet 2012.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 998 002 249
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 22.09.2026
- Stiftet
- 12.01.2012
- Registrert
- 07.03.2012
- Adresse
- Nordåsvegen 72, 5235 Rådal
- Telefon
- 91 53 82 17
- Kommune
- Bergen
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- 21
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Malermester J.C Andreassen AS998 094 038 · BERGEN22 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Maling og byggtappetserer, golvlegging og alt som hører naturlig til under dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 19 976 638 | 19 603 382 | - | - | 18 130 521 |
| Annen driftsinntekt | - | 15 000 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 19 976 638 | 19 618 382 | 26 668 191 | 32 663 593 | 18 130 521 |
| Varekostnad | 5 803 272 | 6 388 628 | 9 732 427 | 19 870 670 | 9 982 667 |
| Lønnskostnad | 11 602 271 | 10 933 606 | 14 529 208 | 10 520 365 | 5 983 575 |
| Avskrivning på driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | 97 500 | 97 550 | 35 400 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 124 421 | 93 401 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 2 315 749 | 2 061 749 | 2 229 490 | 2 112 109 | 1 627 548 |
| Sum driftskostnader | 19 845 713 | 19 477 383 | 26 588 625 | 32 600 693 | 17 629 189 |
| Driftsresultat | 130 924 | 141 000 | 79 567 | 62 900 | 501 332 |
| Annen renteinntekt | 92 | 110 | - | - | 1 108 |
| Sum finansinntekter | 92 | 110 | 62 | 1 225 | 1 108 |
| Annen rentekostnad | 35 245 | 40 043 | - | - | 26 218 |
| Sum finanskostnader | 35 245 | 40 043 | 47 741 | 48 009 | 26 218 |
| Netto finans | −35 153 | −39 933 | −47 679 | −46 784 | −25 110 |
| Resultat før skatt | - | - | 31 887 | 16 116 | 476 221 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | 3 548 | 106 540 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 369 681 |
| Resultat før skattekostnad | 95 771 | 101 067 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 27 679 | 22 235 | - | - | - |
| Årsresultat | 68 092 | 78 832 | 24 870 | 12 568 | 369 681 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 68 092 | 78 832 | - | - | - |
| Totalresultat | 68 092 | 78 832 | - | - | - |
| Ordinært utbytte | - | 200 000 | - | - | 500 000 |
| Annen egenkapital | - | - | - | - | −130 319 |
| Overført fra annen egenkapital | - | −121 168 | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 68 092 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 68 092 | 78 832 | - | - | 369 681 |
| Utsatt skattefordel | 23 195 | 20 377 | - | - | 23 666 |
| Sum immaterielle eiendeler | 23 195 | 20 377 | - | - | 23 666 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | - | - | - | - | 114 200 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 372 500 | 258 000 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 372 500 | 258 000 | - | - | 114 200 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 8 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | - | - | 8 000 |
| Sum anleggsmidler | 395 695 | 278 377 | 347 220 | 449 118 | 145 866 |
| Kundefordringer | 1 741 545 | 1 623 435 | - | - | 2 640 103 |
| Andre kortsiktige fordringer | 228 809 | 290 313 | - | - | - |
| Sum fordringer | 1 970 354 | 1 913 748 | - | - | 2 658 068 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 1 822 686 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 478 068 | 2 104 019 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 478 068 | 2 104 019 | - | - | 1 822 686 |
| Sum omløpsmidler | - | - | 5 761 853 | 5 320 592 | 4 480 754 |
| Sum eiendeler | 3 844 117 | 4 296 144 | 6 109 073 | 5 769 710 | 4 626 620 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 1 121 436 | 1 053 344 | - | - | 1 137 074 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 121 436 | 1 053 344 | 1 174 512 | 1 149 642 | 1 137 074 |
| Sum egenkapital | 1 151 436 | 1 083 344 | 1 204 512 | 1 179 642 | 1 167 074 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 110 939 | 186 401 | - | - | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 4 530 | 3 277 | - | - | 103 392 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 115 469 | 189 678 | - | - | 103 392 |
| Sum langsiktig gjeld | 115 469 | 189 678 | 278 557 | 372 803 | 103 392 |
| Leverandørgjeld | 343 558 | 464 982 | - | - | 1 243 806 |
| Betalbar skatt | 30 497 | 26 892 | - | - | 107 631 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | - | - | 962 481 |
| Skyldig offentlige avgifter | 1 164 885 | 1 257 948 | - | - | - |
| Utbytte | - | 200 000 | - | - | 500 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 038 272 | 1 073 300 | - | - | 542 236 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 577 212 | 3 023 122 | 4 626 004 | 4 217 264 | 3 356 155 |
| Sum gjeld | 2 692 681 | 3 212 800 | 4 904 561 | 4 590 068 | 3 459 547 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 844 117 | 4 296 144 | - | - | 4 626 620 |
| å kr 300,00) | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,34▲ | 1,33 | 1,25 | 1,26 | 1,34 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,34▼ | 2,97 | 4,07 | 3,89 | 2,96 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 3,2 %▲ | 2,7 % | 1,3 % | 1,2 % | 10,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 0,7 %▼ | 0,7 % | 0,3 % | 0,2 % | 2,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 0,3 %▼ | 0,4 % | 0,1 % | 0,0 % | 2,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 30,0 %▲ | 25,2 % | 19,7 % | 20,4 % | 25,2 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 951 268
- Resultat per ansatt, kroner
- 6 234
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Malermester J.C Andreassen AS0,7 %
20,0 mill. 21 ansatte 2025
0,0 %2,55,07,510,0
Malermester J.C Andreassen AS0,7 % 20,0 mill.21 ansatte 2025
MALERCOMPAGNIET OSLO AS2,9 % 166,7 mill.65 ansatte 2025
Malerfirma Monsen AS8,7 % 162,1 mill.80 ansatte 2025
MALERMESTER BUER DRAMMEN AS9,9 % 168,7 mill.73 ansatte 2025
0,0 %2,55,07,510,0
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.340.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Jan Cato Andreassen | 1976 |
| Styrets leder | Jan Kåre Andreassen | 1954 |
| Styremedlem | Jan Cato Andreassen | 1976 |
| Styremedlem | Christoffer Andreassen | 1984 |
| Revisor | ARETO REVISJON AS989 087 126 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- JAN CATO ANDREASSEN40,0 %f. 1976 · Rådal · 40 ordinære aksjer
- JAN KÅRE ANDREASSEN40,0 %f. 1954 · Rådal · 40 ordinære aksjer
- Christoffer Andreassen20,0 %f. 1984 · Søreidgrend · 20 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.