- Org.nr.
- 926 189 069
- Adresse
- Sofienberggata 59D, 0563 Oslo
- Bransje
- Maler- og glassarbeid
Driftsresultat1 974 84920,0 % margin
EBITDA2 346 087før av- og nedskrivninger
Årsresultat1 529 37215,5 % margin
Egenkapital2 568 59646,9 % av eiendelene
MALERMESTER RUNE MALERSTUEN AS er et aksjeselskap innen maler- og glassarbeid, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 926 189 069
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 22.09.2026
- Stiftet
- 12.11.2020
- Registrert
- 17.12.2020
- Adresse
- Sofienberggata 59D, 0563 Oslo
- Postadresse
- c\o Rune Malerstuen, Prost Holms vei 165
- Kommune
- Oslo
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- 8
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- MALERMESTER RUNE MALERSTUEN AS926 282 492 · OSLO9 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Hensikten er å utføre innvendig og utvendig malerarbeid av god kvalitet til avtalt tid i privat markedet og for bedrifter i Oslo, Romerike og omegn.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 9 870 646 | 7 912 020 | 5 475 923 | 3 429 615 | 925 732 |
| Sum driftsinntekter | 9 870 646 | 7 912 020 | 5 475 923 | 3 429 615 | 925 732 |
| Varekostnad | 2 170 127 | 2 049 867 | 1 453 366 | 1 024 184 | 244 764 |
| Lønnskostnad Il, | - | - | - | - | 256 795 |
| Lønnskostnad | 4 298 201 | 3 033 649 | 2 076 773 | 860 924 | - |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 371 238 | 149 495 | 68 845 | 36 756 | - |
| Annen driftskostnad | 1 056 231 | 984 286 | 631 876 | 446 736 | 193 069 |
| Sum driftskostnader | 7 895 796 | 6 217 298 | 4 230 860 | 2 368 600 | 694 627 |
| Driftsresultat | 1 974 849 | 1 694 723 | 1 245 064 | 1 061 015 | 231 105 |
| Annen renteinntekt | 44 716 | 3 322 | 595 | - | - |
| Annen finansinntekt | 18 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 44 734 | 3 322 | 595 | - | - |
| Annen rentekostnad | 54 932 | 37 506 | 15 569 | 5 670 | - |
| Sum finanskostnader | 54 932 | 37 506 | 15 569 | 5 670 | - |
| Netto finans | −10 198 | −34 184 | −14 974 | −5 670 | - |
| Resultat før skatt | 1 964 652 | 1 660 539 | 1 230 090 | 1 055 345 | 231 105 |
| Skattekostnad på resultat | 435 280 | 366 033 | 273 244 | 232 399 | 50 608 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 956 846 | 822 946 | 180 497 |
| Årsresultat | 1 529 372 | 1 294 506 | 956 846 | 822 946 | 180 497 |
| Udekket tap | - | - | - | - | 5 570 |
| Annen egenkapital | - | - | - | - | 174 927 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 529 372 | 1 294 506 | 956 846 | 822 946 | - |
| Totalresultat | 1 529 372 | 1 294 506 | 956 846 | 822 946 | - |
| Tilleggsutbytte | 920 000 | 850 000 | 360 000 | 110 000 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 609 372 | 444 506 | 596 846 | 712 946 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 529 372 | 1 294 506 | 956 846 | 822 946 | 180 497 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 1 485 000 | 971 578 | 332 173 | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 1 485 000 | 971 578 | 332 173 | 222 118 | - |
| Sum anleggsmidler | 1 485 000 | 971 578 | 332 173 | 222 118 | 0 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 10 953 |
| Kundefordringer | 150 985 | 100 513 | 168 678 | 164 133 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 260 890 | 178 408 | 67 329 | 61 391 | - |
| Sum fordringer | 411 874 | 278 921 | 236 008 | 225 524 | 23 890 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 359 855 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 3 577 183 | 2 432 531 | 2 119 025 | 1 179 391 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 3 577 183 | 2 432 531 | 2 119 025 | 1 179 391 | 359 855 |
| Sum omløpsmidler | 3 989 057 | 2 711 452 | 2 355 033 | 1 404 915 | 383 745 |
| Sum eiendeler | 5 474 057 | 3 683 030 | 2 687 206 | 1 627 033 | 383 745 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 2 538 596 | 1 929 225 | 1 484 719 | 887 873 | 174 927 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 538 596 | 1 929 225 | 1 484 719 | 887 873 | 174 927 |
| Sum egenkapital | 2 568 596 | 1 959 225 | 1 514 719 | 917 873 | 204 927 |
| Utsatt skatt | 33 033 | 27 618 | 8 793 | 862 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 33 033 | 27 618 | 8 793 | 862 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 749 200 | 398 514 | 124 112 | 154 967 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 749 200 | 398 514 | 124 112 | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 782 233 | 426 132 | 132 905 | - | 0 |
| Leverandørgjeld | 331 589 | 143 744 | 44 857 | 40 001 | 8 299 |
| Betalbar skatt | 429 865 | 347 208 | 265 313 | 231 537 | 50 608 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | - | - | 91 718 |
| Skyldig offentlige avgifter | 684 608 | 347 977 | 319 313 | 188 535 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 677 167 | 458 744 | 410 100 | 93 258 | 28 193 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 123 228 | 1 297 673 | 1 039 582 | - | 178 818 |
| Sum gjeld | 2 905 461 | 1 723 805 | 1 172 487 | 709 160 | 178 818 |
| Sum egenkapital og gjeld | 5 474 057 | 3 683 030 | 2 687 206 | - | 383 745 |
| å kr 300,00) | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,88▼ | 2,09 | 2,27 | - | 2,15 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,13▲ | 0,88 | 0,77 | 0,77 | 0,87 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 44,1 %▼ | 53,3 % | 57,7 % | 105,5 % | 60,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 20,0 %▼ | 21,4 % | 22,7 % | 30,9 % | 25,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 15,5 %▼ | 16,4 % | 17,5 % | 24,0 % | 19,5 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 46,9 %▼ | 53,2 % | 56,4 % | 56,4 % | 53,4 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 233 831
- Resultat per ansatt, kroner
- 246 856
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
MALERMESTER RUNE MALERSTUEN AS20,0 %
9,9 mill. 8 ansatte 2025
0 %102030
MALERCOMPAGNIET OSLO AS2,9 % 166,7 mill.65 ansatte 2025
Malerfirma Monsen AS8,7 % 162,1 mill.83 ansatte 2025
MALERMESTER BUER DRAMMEN AS9,9 % 168,7 mill.73 ansatte 2025
MALERMESTER RUNE MALERSTUEN AS20,0 % 9,9 mill.8 ansatte 2025
0 %102030
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.340.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Rune Malerstuen | 1981 |
| Styrets leder | Rune Malerstuen | 1981 |
| Styremedlem | Marte Wiger Malerstuen | 1985 |
| Revisor | NORVIK REVISJON AS823 191 022 | - |
| Regnskapsfører | CALCULARE AS895 627 542 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- RUNE MALERSTUEN100,0 %f. 1981 · Skedsmokorset · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.