- Org.nr.
- 913 765 974
- Adresse
- Ringvegen 7, 2816 Gjøvik
- Bransje
- Maler- og glassarbeid
Driftsresultat−360 031−3,7 % margin
EBITDA−59 552før av- og nedskrivninger
Årsresultat−624 143−6,5 % margin
Egenkapital1 328 07925,2 % av eiendelene
MALERMESTER RUNE STENDE AS er et aksjeselskap innen maler- og glassarbeid, stiftet 2014.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 913 765 974
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 14.10.2026
- Stiftet
- 10.06.2014
- Registrert
- 17.06.2014
- Adresse
- Ringvegen 7, 2816 Gjøvik
- Kommune
- Gjøvik
- Aksjekapital
- 150 000
- Ansatte
- 13
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- MALERMESTER RUNE STENDE AS987 319 828 · GJØVIK12 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Salg av varer og tjenester i forbindelse med malerarbeid, gulvlegging, tapetsering samt det som naturlig står i forbindelse med dette. Selskapet kan delta i andre virksomheter.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 9 615 104 | 9 444 870 | - | - | 11 577 441 |
| Annen driftsinntekt | - | 190 354 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 9 615 104 | 9 635 225 | 10 915 220 | 11 545 072 | 11 577 441 |
| Varekostnad | 1 705 409 | 1 755 958 | 2 964 912 | 3 248 332 | 3 029 695 |
| Lønnskostnad | 6 042 877 | 5 865 668 | 5 947 423 | 6 163 076 | 5 759 612 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 300 479 | 141 673 | 193 048 | 140 349 | 142 693 |
| Annen driftskostnad | 1 926 371 | 1 900 489 | 1 854 744 | 1 854 117 | 1 818 346 |
| Sum driftskostnader | 9 975 135 | 9 663 787 | 10 960 127 | 11 405 873 | 10 750 346 |
| Driftsresultat | −360 031 | −28 562 | −44 907 | 139 199 | 827 095 |
| Annen renteinntekt | 2 658 | 1 803 | - | - | 69 |
| Annen finansinntekt | 1 244 | - | - | - | 551 |
| Sum finansinntekter | 3 902 | 1 803 | 2 908 | 662 | 620 |
| Annen rentekostnad | 268 014 | 166 417 | - | - | 52 279 |
| Sum finanskostnader | 268 014 | 166 417 | 98 913 | 61 079 | 52 279 |
| Netto finans | −264 112 | −164 614 | −96 005 | −60 417 | −51 659 |
| Resultat før skatt | - | - | −140 912 | 78 782 | 775 436 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | −29 929 | 19 465 | 178 454 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 596 982 |
| Resultat før skattekostnad | −624 143 | −193 176 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | - | −26 156 | - | - | - |
| Årsresultat | −624 143 | −167 020 | −110 983 | 59 317 | 596 982 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −624 143 | −167 020 | - | - | 596 982 |
| Totalresultat | −624 143 | −167 020 | - | - | 596 982 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | - | 596 982 |
| Overført fra annen egenkapital | −624 143 | −167 020 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −624 143 | −167 020 | - | - | 596 982 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 31 949 | 38 099 | - | - | 56 500 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 1 716 325 | 2 010 653 | - | - | 231 200 |
| Sum varige driftsmidler | 1 748 274 | 2 048 752 | - | - | 287 700 |
| Andre langsiktige fordringer | 87 840 | 115 692 | - | - | 95 200 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 87 840 | 115 692 | - | - | 95 200 |
| Sum anleggsmidler | 1 836 114 | 2 164 444 | 686 696 | 935 870 | 382 900 |
| Sum varer | 1 064 795 | 891 823 | - | - | 583 971 |
| Kundefordringer | 773 750 | 578 024 | - | - | 1 524 272 |
| Andre kortsiktige fordringer | 1 447 121 | 1 570 939 | - | - | 1 228 272 |
| Sum fordringer | 2 220 870 | 2 148 963 | - | - | 2 752 545 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 151 059 | 148 724 | - | - | 247 910 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 151 059 | 148 724 | - | - | 247 910 |
| Sum omløpsmidler | 3 436 724 | 3 189 510 | 3 490 971 | 3 325 550 | 3 584 426 |
| Sum eiendeler | 5 272 838 | 5 353 954 | 4 177 666 | 4 261 419 | 3 967 326 |
| Aksjekapital | 150 000 | 150 000 | - | - | 150 000 |
| Overkurs | 297 761 | 297 761 | - | - | 297 761 |
| Sum innskutt egenkapital | 447 761 | 447 761 | 447 761 | 447 761 | 447 761 |
| Annen egenkapital | 880 318 | 1 504 461 | - | - | 1 723 147 |
| Sum opptjent egenkapital | 880 318 | 1 504 461 | 1 671 481 | 1 782 464 | 1 723 147 |
| Sum egenkapital | 1 328 079 | 1 952 222 | 2 119 242 | 2 230 225 | 2 170 908 |
| Utsatt skatt | - | - | - | - | 62 509 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | - | 62 509 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 1 514 961 | 1 711 288 | - | - | 95 550 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 1 514 961 | 1 711 288 | - | - | 95 550 |
| Sum langsiktig gjeld | 1 514 961 | 1 711 288 | 465 998 | 593 098 | 158 059 |
| Leverandørgjeld | 201 031 | 578 740 | - | - | 215 527 |
| Betalbar skatt | - | - | - | - | 206 614 |
| Skyldig offentlige avgifter | 723 881 | 652 782 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 344 920 | 364 098 | - | - | 436 687 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 429 799 | 1 690 445 | 1 592 427 | 1 438 096 | 1 638 358 |
| Sum gjeld | 3 944 759 | 3 401 732 | 2 058 425 | 2 031 194 | 1 796 417 |
| Sum egenkapital og gjeld | 5 272 838 | 5 353 954 | - | - | 3 967 326 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,41▼ | 1,94 | 2,19 | 2,31 | 2,19 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,97▲ | 1,69 | 0,97 | 0,91 | 0,83 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −6,8 %▼ | −0,6 % | −1,0 % | 3,4 % | 20,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −3,7 %▼ | −0,3 % | −0,4 % | 1,2 % | 7,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −6,5 %▼ | −1,7 % | −1,0 % | 0,5 % | 5,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 25,2 %▼ | 37,1 % | 50,7 % | 52,3 % | 54,7 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 739 623
- Resultat per ansatt, kroner
- −27 695
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
MALERMESTER RUNE STENDE AS−3,7 %
9,6 mill. 13 ansatte 2025
−5 %0510
MALERMESTER RUNE STENDE AS−3,7 % 9,6 mill.13 ansatte 2025
MALERCOMPAGNIET OSLO AS2,9 % 166,7 mill.65 ansatte 2025
Malerfirma Monsen AS8,7 % 162,1 mill.83 ansatte 2025
MALERMESTER BUER DRAMMEN AS9,9 % 168,7 mill.73 ansatte 2025
−5 %0510
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.340.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Stian Stende | 1980 |
| Styrets leder | Thomas Stende | 1977 |
| Styremedlem | Rune Stende | 1956 |
| Styremedlem | Stian Stende | 1980 |
| Revisor | FIGURAS AS923 786 139 | - |
| Regnskapsfører | INSTATERA AS927 338 157 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- STIAN STENDE33,3 %f. 1980 · Gjøvik · 50 000 ordinære aksjer
- RUNE STENDE33,3 %f. 1956 · Nordre Toten · 50 000 ordinære aksjer
- Thomas Stende33,3 %f. 1977 · Nordre Toten · 50 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.