- Org.nr.
- 929 001 133
- Adresse
- Østerliveien 45B, 1153 Oslo
- Bransje
- Maler- og glassarbeid
Driftsresultat−586 986−9,0 % margin
EBITDA−470 348før av- og nedskrivninger
Årsresultat−590 174−9,1 % margin
Egenkapital−31 433−2,4 % av eiendelene
MALERMESTRENE BJØRN S. NIELSEN & SØNNER AS er et aksjeselskap innen maler- og glassarbeid, stiftet 2022.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 929 001 133
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 01.03.2022
- Registrert
- 11.05.2022
- Adresse
- Østerliveien 45B, 1153 Oslo
- Kommune
- Oslo
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- MALERMESTRENE BJØRN S. NIELSEN & SØNNER AS929 730 089 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utvendige og innvendige malertjenester samt andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 6 464 212 | 5 020 231 | 4 559 357 | 3 444 128 |
| Annen driftsinntekt | 22 500 | 289 500 | 288 700 | 45 000 |
| Sum driftsinntekter | 6 486 712 | 5 309 731 | 4 848 057 | 3 489 128 |
| Varekostnad | 2 216 104 | −18 728 | 1 648 776 | 741 331 |
| Lønnskostnad | 838 182 | 1 602 327 | 1 616 024 | 731 890 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 116 638 | 116 638 | 116 638 | 68 039 |
| Annen driftskostnad | 3 902 773 | 3 181 011 | 1 482 824 | 1 348 140 |
| Sum driftskostnader | 7 073 698 | 4 881 249 | 4 864 262 | 2 889 401 |
| Driftsresultat | −586 986 | 428 482 | −16 205 | 599 727 |
| Annen renteinntekt | 83 | −159 | 475 | 565 |
| Annen finansinntekt | 2 274 | 3 099 | 707 | - |
| Sum finansinntekter | 2 357 | 2 940 | 1 182 | 565 |
| Annen rentekostnad | 11 237 | 14 378 | 14 678 | 13 023 |
| Sum finanskostnader | 11 237 | 14 378 | 14 678 | 13 023 |
| Netto finans | −8 880 | −11 438 | −13 496 | −12 458 |
| Resultat før skatt | −595 865 | 417 044 | −29 701 | 587 270 |
| Skattekostnad | −5 691 | 95 640 | −4 758 | 133 153 |
| Årsresultat | −590 174 | 321 404 | −24 942 | 454 117 |
| Ordinært utbytte | 0 | 200 000 | 91 837 | 0 |
| Udekket tap | −131 433 | 0 | - | - |
| Annen egenkapital | −458 741 | 121 404 | −116 779 | 454 117 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | −24 942 | 454 117 |
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 165 238 | 281 876 | 398 514 | 515 152 |
| Sum varige driftsmidler | 165 238 | 281 876 | 398 514 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum anleggsmidler | 165 238 | 281 876 | 398 514 | 515 152 |
| Kundefordringer | 215 000 | 330 642 | 234 588 | 23 750 |
| Andre kortsiktige fordringer | 44 455 | 16 588 | 7 798 | 106 470 |
| Sum fordringer | 259 455 | 347 230 | 242 386 | 130 220 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 894 810 | 1 309 815 | 1 005 425 | 821 102 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 894 810 | 1 309 815 | 1 005 425 | 821 102 |
| Sum omløpsmidler | 1 154 265 | 1 657 045 | 1 247 810 | 951 322 |
| Sum eiendeler | 1 319 503 | 1 938 921 | 1 646 324 | 1 466 473 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 0 | 458 741 | 337 337 | 454 117 |
| Udekket tap | 131 433 | 0 | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | −131 433 | 458 741 | 337 337 | 454 117 |
| Sum egenkapital | −31 433 | 558 741 | 437 337 | 554 117 |
| Utsatt skatt | 0 | 5 691 | 11 170 | 15 928 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 5 691 | 11 170 | 15 928 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 75 025 | 139 237 | 209 818 | 274 341 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 595 000 | 0 | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 670 025 | 139 237 | 209 818 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 220 988 | - |
| Leverandørgjeld | 527 778 | - | 184 485 | 42 162 |
| Betalbar skatt | 0 | 101 119 | 0 | 117 225 |
| Skyldige offentlige avgifter | −2 | 127 280 | 167 926 | 8 368 |
| Utbytte | 0 | 200 000 | 91 837 | 0 |
| Annen kortsiktig gjeld | 153 134 | 591 314 | 543 751 | 454 332 |
| Sum kortsiktig gjeld | 680 911 | 1 235 251 | 987 999 | 622 087 |
| Sum gjeld | 1 350 936 | 1 380 179 | 1 208 987 | 912 356 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 319 503 | 1 938 921 | 1 646 324 | - |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,70▲ | 1,34 | 1,26 | 1,53 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −42,98▼ | 2,47 | 2,76 | 1,65 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −35,9 %▼ | 24,1 % | −1,0 % | 40,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −9,0 %▼ | 8,1 % | −0,3 % | 17,2 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −9,1 %▼ | 6,1 % | −0,5 % | 13,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −2,4 %▼ | 28,8 % | 26,6 % | 37,8 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
MALERMESTRENE BJØRN S. NIELSEN & SØNNER AS−9,0 %
6,5 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−10 %−50510
MALERMESTRENE BJØRN S. NIELSEN & SØNNER AS−9,0 % 6,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
MALERCOMPAGNIET OSLO AS2,9 % 166,7 mill.65 ansatte 2025
Malerfirma Monsen AS8,7 % 162,1 mill.83 ansatte 2025
MALERMESTER BUER DRAMMEN AS9,9 % 168,7 mill.73 ansatte 2025
−10 %−50510
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.340.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Rune Nielsen | 1968 |
| Styrets leder | Rune Nielsen | 1968 |
| Regnskapsfører | MERVERDI AS994 241 214 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- RUNE NIELSEN98,0 %f. 1968 · Oppegård · 98 000 ordinære aksjer
- BJØRN SANNERHAUGEN NIELSEN1,00 %f. 1944 · Oslo · 1 000 ordinære aksjer
- ANDRE NIELSEN1,00 %f. 1968 · 91306 Winnetka · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.