- Org.nr.
- 990 062 773
- Telefon
- 911 90 000
- Adresse
- Storgata 13, 9405 Harstad
- Hovedeier
- Malersentralen Holding AS, 100 %
- Bransje
- Maler- og glassarbeid
Driftsresultat−481 250−1,1 % margin
EBITDA165 572før av- og nedskrivninger
Årsresultat−425 402−0,9 % margin
Egenkapital6 326 84842,8 % av eiendelene
Malersentralen AS er et aksjeselskap innen maler- og glassarbeid, stiftet 2006.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 990 062 773
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 29.09.2026
- Stiftet
- 11.04.2006
- Registrert
- 15.07.2006
- Adresse
- Storgata 13, 9405 Harstad
- Telefon
- 911 90 000
- Postadresse
- Postboks 123
- Kommune
- Harstad
- Aksjekapital
- 1 834 460
- Ansatte
- 21
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
3
- MALERSENTRALEN AS AVD. NARVIK977 187 931 · NARVIK9 ansatte
- MALERSENTRALEN AS AVD. HARSTAD997 870 883 · HARSTAD8 ansatte
- MALERSENTRALEN AS AVD. TROMSØ997 870 824 · TROMSØ
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Malervirksomhet samt annen virksomhet som naturlig faller inn under dette.
Tidligere navn
- Malersentralen Nordland AS15.07.2006 til 05.10.2006
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 41 138 220 | 48 969 475 | 32 041 593 | 34 935 507 | 33 638 910 |
| Annen driftsinntekt | 4 588 146 | 3 402 410 | 2 745 290 | 1 480 552 | 1 572 263 |
| Sum driftsinntekter | 45 726 366 | 52 371 884 | 34 786 883 | 36 416 060 | 35 211 172 |
| Varekostnad | 9 602 310 | 11 316 757 | 5 577 049 | 6 707 910 | 8 596 901 |
| Lønnskostnad | - | - | 16 231 355 | 17 786 173 | 16 097 592 |
| Av- og nedskrivning på varige driftsmidler | - | - | 874 030 | 751 237 | 826 052 |
| Lønnskostnad Il, | 20 303 701 | 23 967 485 | - | - | - |
| Ordinære avskrivninger | 646 822 | 500 088 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 15 654 783 | 15 455 976 | 10 563 488 | 9 187 761 | 9 230 296 |
| Sum driftskostnader | 46 207 616 | 51 240 306 | 33 245 921 | 34 433 082 | 34 750 842 |
| Driftsresultat | −481 250 | 1 131 578 | 1 540 962 | 1 982 978 | 460 331 |
| Annen renteinntekt | 344 447 | 302 563 | 108 130 | 119 545 | 148 418 |
| Verdiøkning av markedsb. finansielle oml.m | - | - | 5 | - | - |
| Annen finansinntekt | 1 360 | 23 689 | - | 12 | 52 587 |
| Verdiøkning av finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | 0 | −7 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 345 807 | 326 245 | 108 135 | 119 557 | 201 005 |
| Verdiendr. finansielle oml.m | - | - | - | 3 | 58 501 |
| Annen rentekostnad | 276 807 | 253 340 | 165 105 | 145 971 | 207 829 |
| Annen finanskostnad | 131 985 | 137 085 | 1 413 | 3 443 | 15 673 |
| Sum finanskostnader | 408 792 | 390 424 | 166 518 | 149 417 | 282 003 |
| Netto finans | −62 985 | −64 179 | −58 384 | −29 860 | −80 998 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 482 578 | 1 953 118 | 379 332 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | 333 080 | 475 887 | −339 256 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 1 149 498 | 1 477 231 | 718 588 |
| Resultat før skattekostnad | −544 235 | 1 067 399 | - | - | - |
| Skattekostnad | −118 833 | 237 169 | - | - | - |
| Årsresultat | −425 402 | 830 229 | 1 149 498 | 1 477 231 | 718 588 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | 1 149 498 | 1 477 231 | 718 588 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | 1 149 498 | 1 477 231 | 718 588 |
| Annen egenkapital | −425 402 | 830 229 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −425 402 | 830 229 | 1 149 498 | 1 477 231 | 718 588 |
| Konsesjoner, patenter, lisenser, varemerker ol. | 253 078 | 162 527 | - | - | - |
| Utsatt skattefordel | 634 900 | 516 067 | 368 105 | 341 248 | 339 256 |
| Sum immaterielle eiendeler | 887 978 | 678 594 | 530 632 | 638 163 | 658 006 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | - | - | - | 64 800 | 97 209 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontorm. | - | - | 1 218 570 | 778 092 | 1 001 163 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 732 130 | 1 138 726 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 732 130 | 1 138 726 | 1 218 570 | 842 892 | 1 098 371 |
| Lån til foretak i samme konsern | 3 680 355 | 5 733 654 | 2 322 124 | 1 780 019 | 2 565 895 |
| Andre fordringer | - | - | 123 450 | 628 071 | 1 340 011 |
| Andre langsiktige fordringer | 47 365 | 79 634 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 3 727 721 | 5 813 287 | 2 445 575 | 1 780 019 | 2 565 895 |
| Sum anleggsmidler | 5 347 829 | 7 630 607 | 4 194 777 | 3 261 074 | 4 322 273 |
| Varer | 105 402 | 44 002 | 25 882 | 77 935 | 64 679 |
| Sum varer | 105 402 | 44 002 | 25 882 | 77 935 | 64 679 |
| Kundefordringer | 7 454 944 | 6 392 310 | 2 816 394 | 3 476 170 | 3 233 549 |
| Andre kortsiktige fordringer | 759 693 | 1 209 636 | - | - | - |
| Sum fordringer | 8 214 637 | 7 601 946 | 3 811 348 | 4 104 242 | 4 573 560 |
| Aksjer | - | - | 7 | 2 | 4 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 7 | 2 | 4 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | 3 985 403 | - | 3 200 011 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 125 250 | 1 620 637 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 125 250 | 1 620 637 | 3 985 403 | 3 052 844 | 3 200 011 |
| Sum omløpsmidler | 9 445 289 | 9 266 585 | 7 822 641 | 7 235 022 | 7 838 254 |
| Sum eiendeler | 14 793 118 | 16 897 192 | 12 017 417 | 10 496 096 | 12 160 527 |
| Lisenser og rettigheter | - | - | 162 527 | 296 915 | 318 750 |
| Aksjekapital | 1 834 460 | 1 834 460 | 1 834 460 | 522 350 | 522 350 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 834 460 | 1 834 460 | 1 834 460 | 522 350 | 522 350 |
| Annen egenkapital | 4 492 388 | 4 917 789 | 4 087 560 | 2 938 062 | 2 509 579 |
| Sum opptjent egenkapital | 4 492 388 | 4 917 789 | 4 087 560 | 2 938 062 | 2 509 579 |
| Sum egenkapital | 6 326 848 | 6 752 249 | 5 922 020 | 3 460 412 | 3 031 929 |
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 41 160 | - | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 41 160 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 41 160 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 1 248 726 | 1 951 685 | 1 431 322 | 1 074 629 | 1 737 392 |
| Betalbar skatt | 0 | 385 131 | 359 937 | 182 078 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | 2 057 000 | 2 280 801 | 2 423 661 |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | - | 1 344 549 | 869 012 |
| Skyldige offentlige avgifter | 3 242 337 | 2 444 548 | - | - | - |
| Underdekning av klientmidler | 278 880 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 3 696 327 | 5 322 420 | 2 247 138 | 2 153 627 | 4 098 534 |
| Sum kortsiktig gjeld | 8 466 271 | 10 103 783 | 6 095 397 | 7 035 685 | 9 128 598 |
| Sum gjeld | 8 466 271 | 10 144 943 | 6 095 397 | 7 035 685 | 9 128 598 |
| Sum egenkapital og gjeld | 14 793 119 | 16 897 192 | 12 017 417 | 10 496 096 | 12 160 527 |
Nøkkeltall 2020 til 2024
| Nøkkeltall | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,12▲ | 0,92 | 1,28 | 1,03 | 0,86 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,34▼ | 1,50 | 1,03 | 2,03 | 3,01 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −0,9 %▼ | 10,1 % | 14,6 % | 18,6 % | 5,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −1,1 %▼ | 2,2 % | 4,4 % | 5,4 % | 1,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −0,9 %▼ | 1,6 % | 3,3 % | 4,1 % | 2,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 42,8 %▲ | 40,0 % | 49,3 % | 33,0 % | 24,9 % |
Per ansatt 2024
- Omsetning per ansatt, kroner
- 2 177 446
- Resultat per ansatt, kroner
- −22 917
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Malersentralen AS−1,1 %
45,7 mill. 21 ansatte 2024
−5 %0510
Malersentralen AS−1,1 % 45,7 mill.21 ansatte 2024
MALERCOMPAGNIET OSLO AS2,9 % 166,7 mill.65 ansatte 2025
Malerfirma Monsen AS8,7 % 162,1 mill.80 ansatte 2025
MALERMESTER BUER DRAMMEN AS9,9 % 168,7 mill.73 ansatte 2025
−5 %0510
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.340.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Frank Edqvist | 1965 |
| Styrets leder | Espen Skoglund | 1984 |
| Revisor | DIN REVISOR TROMSØ AS989 263 773 | - |
| Regnskapsfører | AKTIV REGNSKAPSBYRÅ TROMSØ AS999 011 780 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Malersentralen Holding AS100,0 %Harstad · 27 380 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Malersentralen Holding AS
- Malersentralen Tromsø AS100,0 %
- Malersentralen Eiendom AS100,0 %
- Malersentralen AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.