- Org.nr.
- 928 793 591
- Adresse
- Granstubben 17, 2020 Skedsmokorset
- Hovedeier
- SALAS AS, 100 %
- Bransje
- Maler- og glassarbeid
Driftsresultat4 3940,4 % margin
Årsresultat4 4110,4 % margin
Egenkapital28 89925,3 % av eiendelene
Malervakt AS er et aksjeselskap innen maler- og glassarbeid, stiftet 2022.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 928 793 591
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 25.09.2026
- Stiftet
- 29.01.2022
- Registrert
- 23.02.2022
- Adresse
- Granstubben 17, 2020 Skedsmokorset
- Kommune
- Lillestrøm
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Malervakt AS928 837 556 · LILLESTRØM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Alt innen malertjenester, alt innen vaktmestertjenester, alt innen flyttetjenester, alt innen rengjøringstjenester, samt alt som hører naturlig til dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 1 126 112 | 2 193 022 | 3 357 919 | 1 627 516 |
| Annen driftsinntekt | - | - | 8 585 | 11 790 |
| Sum driftsinntekter | 1 126 112 | 2 193 022 | 3 366 504 | 1 639 306 |
| Varekostnad | 118 000 | 1 103 719 | 1 220 647 | 284 933 |
| Lønnskostnad | - | - | 1 422 696 | 749 675 |
| Lønnskostnad Il, | 37 244 | 546 643 | - | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 5 864 | 10 350 | 11 918 | 374 |
| Annen driftskostnad | 960 610 | 569 928 | 803 404 | 473 197 |
| Sum driftskostnader | 1 121 718 | 2 230 640 | 3 458 664 | 1 508 179 |
| Driftsresultat | 4 394 | −37 619 | −92 160 | 131 127 |
| Annen renteinntekt | 68 | 955 | −147 | 592 |
| Sum finansinntekter | 68 | 955 | −147 | 592 |
| Annen rentekostnad | 0 | 8 795 | 441 | - |
| Annen finanskostnad | 50 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 50 | 8 795 | −441 | 0 |
| Netto finans | 18 | −7 840 | −588 | 592 |
| Resultat før skatt | 4 411 | −45 459 | −92 748 | 131 719 |
| Skattekostnad | - | - | −905 | 28 979 |
| Årsresultat | 4 411 | −45 459 | −91 843 | 102 740 |
| Annen egenkapital | - | - | −91 843 | 102 740 |
| Udekket tap | 20 821 | −34 561 | - | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | −16 410 | −10 897 | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 4 411 | −45 459 | −91 843 | 102 740 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner og lignende | 2 932 | 21 881 | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 2 932 | 21 881 | 32 231 | 22 057 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | 0 | 0 |
| Sum anleggsmidler | 2 932 | 21 881 | 32 231 | 22 057 |
| Varer | - | - | 4 186 | 4 186 |
| Sum varer | - | - | 4 186 | 4 186 |
| Kundefordringer | - | - | 90 667 | 0 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 34 002 | 16 056 |
| Andre fordringer | 8 367 | 5 568 | - | - |
| Sum fordringer | 8 367 | 5 568 | 124 669 | 16 056 |
| Sum investeringer | - | - | 0 | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 102 915 | 28 018 | 20 706 | 210 811 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 102 915 | 28 018 | 20 706 | 210 811 |
| Sum omløpsmidler | 111 282 | 33 587 | 149 562 | 231 053 |
| Sum eiendeler | 114 214 | 55 468 | 181 793 | 253 110 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | 0 | 0 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | - | - | 32 231 | 22 057 |
| Selskapskapital | 30 000 | 30 000 | - | - |
| Annen innskutt egenkapital | 29 049 | 0 | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 59 049 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | - | - | 10 897 | 102 740 |
| Udekket tap | 30 150 | 34 561 | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | −30 150 | −34 561 | 10 897 | 102 740 |
| Sum egenkapital | 28 899 | −4 561 | 40 897 | 132 740 |
| Utsatt skatt | - | - | 0 | 905 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | 0 | 905 |
| Langsiktig konserngjeld | 30 000 | 0 | - | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 0 | 64 818 | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 30 000 | 64 818 | 0 | 0 |
| Sum langsiktig gjeld | 30 000 | 64 818 | 0 | 905 |
| Leverandørgjeld | 13 870 | 3 514 | 4 532 | 4 790 |
| Betalbar skatt | - | - | 0 | 28 074 |
| Skyldige offentlige avgifter | 41 445 | −16 680 | 29 235 | 8 265 |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | 12 500 | 12 500 |
| Annen kortsiktig gjeld | 0 | 8 377 | 94 628 | 65 835 |
| Sum kortsiktig gjeld | 55 315 | −4 789 | 140 895 | 119 465 |
| Sum gjeld | 85 315 | 60 029 | 140 895 | 120 370 |
| Sum egenkapital og gjeld | 114 214 | 55 468 | 181 793 | 253 110 |
| Aksjekapital | - | - | 30 000 | 30 000 |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,01▲ | 0,66 | 1,06 | 1,93 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,95▲ | −17,21 | 3,45 | 0,91 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 4,7 %▲ | −28,7 % | −42,4 % | 52,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 0,4 %▲ | −1,7 % | −2,7 % | 8,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 0,4 %▲ | −2,1 % | −2,7 % | 6,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 25,3 %▲ | −6,2 % | 22,5 % | 52,4 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Malervakt AS0,4 %
1,1 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0,0 %2,55,07,510,0
Malervakt AS0,4 % 1,1 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
MALERCOMPAGNIET OSLO AS2,9 % 166,7 mill.65 ansatte 2025
Malerfirma Monsen AS8,7 % 162,1 mill.80 ansatte 2025
MALERMESTER BUER DRAMMEN AS9,9 % 168,7 mill.73 ansatte 2025
0,0 %2,55,07,510,0
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.340.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Juan Manuel Salas | 1986 |