- Org.nr.
- 924 114 711
- Adresse
- Biskop Gunnerus' gate 14A, 0185 Oslo
- Hovedeier
- ENTRA ASA, 100 %
Driftsresultat8 840 39634,5 % margin
EBITDA23 541 737før av- og nedskrivninger
Årsresultat1 659 2956,5 % margin
Egenkapital142 428 31147,3 % av eiendelene
Malmskriverveien 18-20 AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 924 114 711
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 04.09.2026
- Stiftet
- 18.10.2019
- Registrert
- 11.12.2019
- Adresse
- Biskop Gunnerus' gate 14A, 0185 Oslo
- Postadresse
- Postboks 52 Økern
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo (12 324)
- Aksjekapital
- 575 733
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Malmskriverveien 18-20 AS924 311 835 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eie, kjøpe, selge, drive og forvalte fast eiendom og annen virksomhet som har sammenheng med dette. Selskapet kan også eie aksjer eller andeler i og delta i andre selskaper som driver virksomhet som nevnt i forrige punktum.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 25 476 594 | 19 610 978 | 13 609 004 | 13 025 651 | 259 713 |
| Annen driftsinntekt | 181 585 | 154 578 | 219 648 | 131 414 | 11 112 077 |
| Sum driftsinntekter | 25 658 179 | 19 765 555 | 13 828 652 | 13 157 065 | 11 371 790 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 6 955 763 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 14 701 341 | 9 263 304 | 7 876 996 | 6 954 168 | - |
| Annen driftskostnad | 2 116 442 | 2 060 861 | 3 017 963 | 1 746 087 | 2 158 481 |
| Vedlikeholdskostnader | - | - | - | - | 398 727 |
| Sum driftskostnader | 16 817 783 | 11 324 165 | 10 894 960 | 8 700 255 | 9 512 971 |
| Driftsresultat | 8 840 396 | 8 441 390 | 2 933 692 | 4 456 810 | 1 858 819 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | - | - | - | 117 089 | 54 193 |
| Annen finansinntekt | - | 1 | - | - | 1 122 |
| Sum finansinntekter | - | 1 | - | 117 089 | 55 315 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 6 711 351 | 3 370 418 | 261 218 | - | - |
| Annen rentekostnad | 1 743 | 669 | 43 | 110 | 288 |
| Annen finanskostnad | - | - | 1 322 | 2 838 | 23 |
| Sum finanskostnader | 6 713 094 | 3 371 087 | 262 583 | 2 948 | 311 |
| Netto finans | −6 713 094 | −3 371 086 | −262 583 | 114 141 | 55 004 |
| Resultat før skatt | - | - | 2 671 109 | 4 570 951 | 1 913 823 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 421 041 |
| Resultat før skattekostnad | 2 127 302 | 5 070 304 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 468 007 | 1 115 466 | 587 645 | 1 005 730 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 2 083 464 | 3 565 221 | 1 492 782 |
| Årsresultat | 1 659 295 | 3 954 838 | 2 083 464 | 3 565 221 | 1 492 782 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | - | - | - | - | 1 492 782 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 659 295 | 3 954 838 | 2 083 464 | 3 565 221 | - |
| Totalresultat | 1 659 295 | 3 954 838 | 2 083 464 | 3 565 221 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 1 659 295 | 3 954 838 | 2 083 464 | 3 565 221 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 659 295 | 3 954 838 | 2 083 464 | 3 565 221 | 1 492 782 |
| Utsatt skattefordel | 1 153 024 | 920 096 | 2 243 057 | 2 141 927 | 1 536 280 |
| Sum immaterielle eiendeler | 1 153 024 | 920 096 | 2 243 057 | 2 141 927 | 1 536 280 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | - | - | - | - | 124 303 137 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 289 585 766 | 286 070 114 | 249 067 169 | 140 505 470 | - |
| Maskiner og anlegg | 2 032 468 | 15 522 267 | - | - | 8 040 404 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner og lignende | - | - | - | - | 910 170 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 1 209 051 | 1 196 981 | 786 523 | 818 094 | - |
| Sum varige driftsmidler | 292 827 285 | 302 789 362 | 249 853 692 | 141 323 565 | 133 253 711 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 179 693 |
| Andre langsiktige fordringer | 158 850 | 291 590 | 224 459 | 140 667 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 158 850 | 291 590 | 224 459 | 140 667 | 179 693 |
| Sum anleggsmidler | 294 139 159 | 304 001 048 | 252 321 208 | 143 606 159 | 134 969 684 |
| Sum varer | - | - | - | - | 0 |
| Kundefordringer | 56 450 | 67 024 | 1 573 515 | 846 940 | 467 083 |
| Andre kortsiktige fordringer | 6 718 012 | 2 786 201 | 132 656 | 760 911 | - |
| Konsernfordringer | 79 159 | 789 947 | 630 778 | 1 111 976 | 12 181 505 |
| Sum fordringer | 6 853 621 | 3 643 172 | 2 336 949 | 2 719 827 | 13 195 789 |
| Sum investeringer | - | - | - | - | 0 |
| Sum omløpsmidler | 6 853 621 | 3 643 172 | 2 336 949 | 2 719 827 | 13 195 789 |
| Sum eiendeler | 300 992 780 | 307 644 220 | 254 658 158 | 146 325 986 | 148 165 473 |
| Aksjekapital | 575 733 | 575 733 | 575 733 | 575 733 | - |
| Overkurs | 92 095 425 | 92 095 425 | 92 095 425 | 92 095 425 | 92 095 425 |
| Annen innskutt egenkapital | 4 137 741 | 4 137 741 | 3 402 074 | 3 402 074 | 3 402 074 |
| Sum innskutt egenkapital | 96 808 899 | 96 808 899 | 96 073 232 | 96 073 232 | 96 073 232 |
| Annen egenkapital | 45 619 412 | 46 445 253 | 42 490 414 | 42 848 974 | 44 996 816 |
| Sum opptjent egenkapital | 45 619 412 | 46 445 253 | 42 490 414 | 42 848 974 | 44 996 816 |
| Sum egenkapital | 142 428 311 | 143 254 152 | 138 563 646 | 138 922 206 | 141 070 048 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | - | 0 |
| Langsiktig konserngjeld | 153 899 687 | 162 836 233 | 60 247 735 | - | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | 26 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 153 899 687 | - | 60 247 735 | - | 0 |
| Sum langsiktig gjeld | 153 899 687 | 162 836 259 | 60 247 735 | - | 0 |
| Leverandørgjeld | 324 825 | 317 970 | 52 708 924 | 79 247 | 2 023 006 |
| Betalbar skatt | 1 | - | - | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 3 186 070 | - | 3 130 798 | 7 324 440 | 4 941 154 |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 153 886 | 1 235 838 | 7 054 | 93 | 131 265 |
| Sum kortsiktig gjeld | 4 664 782 | 1 553 809 | 55 846 777 | 7 403 780 | 7 095 425 |
| Sum gjeld | 158 564 469 | 164 390 068 | 116 094 512 | 7 403 780 | 7 095 425 |
| Sum egenkapital og gjeld | 300 992 780 | - | 254 658 158 | - | 148 165 473 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 575 733 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,47▼ | 2,34 | 0,04 | 0,37 | 1,86 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,11▼ | 1,15 | 0,84 | 0,05 | 0,05 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 2,9 %▼ | 3,0 % | 1,5 % | 3,1 % | 1,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 34,5 %▼ | 42,7 % | 21,2 % | 33,9 % | 16,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 6,5 %▼ | 20,0 % | 15,1 % | 27,1 % | 13,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 47,3 %▲ | 46,6 % | 54,4 % | 94,9 % | 95,2 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Malmskriverveien 18-20 AS34,5 %
25,7 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Malmskriverveien 18-20 AS34,5 % 25,7 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Knut Rundhovde Sørngård | 1981 |
| Styremedlem | Hallgeir Østrem | 1967 |
| Styremedlem | Carine Blyverket Torsvik | 1986 |
| Revisor | DELOITTE AS980 211 282 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ENTRA ASA100,0 %Oslo · 1 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- ENTRA ASA
- Stenersgata 1 AS100,0 %
- Hardangerjøkulen AS100,0 %
- SCHWEIGAARDS GATE 16 AS100,0 %
- Universitetsgata 1-9 AS100,0 %
- MØLLENDALSVEIEN 1A AS100,0 %
- Stenersgata Parkering AS100,0 %
- Wexelsplass Garasje AS100,0 %
- BISKOP GUNNERUS' GATE 14A AS100,0 %
- LARS HILLES GATE 19 AS100,0 %
- Vaterlandslaget AS100,0 %
- Sundtkvartalet AS100,0 %
- ENTRA BRYN AS100,0 %
- Langkaia 1 AS100,0 %
- ENTRA UTLEIE AS100,0 %
- Verkstedveien 1 Monier AS100,0 %
- Verkstedveien 3 AS100,0 %
- DRAMMENSVEIEN 134 P-HUS AS100,0 %
- Møllendalsveien 6-8 AS100,0 %
- Drammensveien 134 AS100,0 %
- Drammensveien 134 Utearealer AS100,0 %
- Lilletorget 1 AS100,0 %
- LARS HILLES GATE 25 AS100,0 %
- NILS HANSENS VEI 20 AS100,0 %
- KRISTIAN AUGUSTS GATE 13 AS100,0 %
- Nonnesetergaten 4 AS100,0 %
- Kjørboparken AS100,0 %
- ENTRA KULTUR 1 AS100,0 %
- Nygårdsgaten 93-97 AS100,0 %
- SCHWEIGAARDS GATE 15 AS100,0 %
- Tullinkvartalet AS100,0 %
- Lagårdsveien 6 AS100,0 %
- ENTRA EIENDOM AS100,0 %
- Fyrstikkalléen 1 AS100,0 %
- VAHLS GATE 1-3 AS100,0 %
- Universitetsgata 2 AS100,0 %
- Valkendorfsgaten 6 AS100,0 %
- TORDENSKIOLDS GATE 12 AS100,0 %
- BISKOP GUNNERUS' GATE 6 AS100,0 %
- Hagegata 22-24 AS100,0 %
- Brynsengfaret 4 og 6 AS100,0 %
- OTTO SVERDRUPS PLASS 4 AS100,0 %
- ENTRA SERVICE AS100,0 %
- ST. OLAVS PLASS 5 AS100,0 %
- KEYSERS GATE 13 AS100,0 %
- Kaigaten 9 AS100,0 %
- FREDRIK SELMERS VEI 6 AS100,0 %
- Malmskriverveien 2-4 AS100,0 %
- Tvetenveien 22 AS100,0 %
- BRYNSENGFARET 6CD AS100,0 %
- Malmskriverveien 18-20 AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.