- Org.nr.
- 984 032 358
- Bransje
- Fiske og fangst i sjø
Driftsresultat2 804 79936,3 % margin
EBITDA3 480 259før av- og nedskrivninger
Årsresultat2 791 54936,1 % margin
Egenkapital19 815 73272,5 % av eiendelene
Malnesfjord AS er et aksjeselskap innen fiske og fangst i sjø, stiftet 2001.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 984 032 358
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 10.10.2026
- Stiftet
- 27.11.2001
- Registrert
- 19.12.2001
- Adresse
- Ikke oppgitt
- Postadresse
- c/o Halvar Bendiksen
- Kommune
- Moskenes
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Malnesfjord AS984 044 178 · MOSKENES
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Fiskeri med tilhørende virksomheter, herunder foredling og salg av fisk og fiskeprodukter.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Fangstinntekter | 7 303 644 | 6 509 264 | 9 275 616 | 9 142 466 | 7 557 470 |
| Annen inntekt | 429 161 | 462 894 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 7 732 805 | 6 972 158 | 9 275 616 | 9 142 466 | 7 557 470 |
| Felleskostnader | 354 797 | 296 536 | 572 207 | 572 981 | 469 374 |
| Hyrer, lønn og sosiale kostnader | 2 934 700 | 2 613 749 | 3 512 365 | - | 2 879 320 |
| Avskrivninger | 675 460 | 618 000 | 618 000 | 618 000 | 618 000 |
| Andre driftskostnader | 963 049 | 1 228 457 | 997 537 | 1 383 535 | 1 174 142 |
| Sum driftskostnader | 4 928 006 | 4 756 741 | 5 644 872 | 6 086 881 | 5 140 836 |
| Driftsresultat | 2 804 799 | 2 215 417 | 3 630 744 | 3 055 585 | 2 416 634 |
| Annen renteinntekt | 1 106 372 | 1 084 543 | 822 973 | 324 218 | 130 467 |
| Annen finansinntekt | 7 443 | 6 873 | - | 11 447 | 11 661 |
| Sum finansinntekter | 1 113 815 | 1 091 416 | 822 973 | 335 665 | 142 128 |
| Annen rentekostnad | 332 134 | 379 540 | 362 936 | 243 917 | 148 869 |
| Annen finanskostnad | 270 | 661 | 872 | 244 | 257 |
| Sum finanskostnader | 332 404 | 380 201 | 363 808 | 244 161 | 149 126 |
| Netto finans | 781 411 | 711 215 | 459 165 | 91 504 | −6 998 |
| Resultat før skatt | - | - | 4 089 909 | 3 147 089 | 2 409 636 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 536 413 |
| Resultat før skattekostnad | 3 586 210 | 2 926 631 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 794 661 | 650 944 | 907 063 | 700 616 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 3 182 846 | 2 446 473 | 1 873 223 |
| Årsresultat | 2 791 549 | 2 275 687 | 3 182 846 | 2 446 473 | 1 873 223 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 2 791 549 | 2 275 687 | 3 182 846 | 2 446 473 | 1 873 223 |
| Totalresultat | 2 791 549 | 2 275 687 | 3 182 846 | 2 446 473 | 1 873 223 |
| Overført til annen egenkapital | 2 791 549 | 2 275 687 | 3 182 846 | 2 446 473 | 1 873 223 |
| Sum overføringer og disponeringer | 2 791 549 | 2 275 687 | 3 182 846 | 2 446 473 | 1 873 223 |
| Utsatt skattefordel | 49 761 | - | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 49 761 | - | - | - | - |
| Fartøy | 1 013 000 | 1 631 000 | 2 867 000 | - | 3 485 000 |
| Redskaper og utstyr | 439 000 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 1 452 000 | 1 631 000 | 2 249 000 | 2 867 000 | 3 485 000 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 15 000 | 15 000 | 15 000 | 15 000 | 15 000 |
| Investeringer i aksjer | 199 980 | 199 980 | 199 980 | 199 980 | 199 980 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 214 980 | 214 980 | 214 980 | 214 980 | 214 980 |
| Sum anleggsmidler | 1 716 741 | 1 845 980 | 2 463 980 | 3 081 980 | 3 699 980 |
| Kundefordringer | - | - | - | 182 310 | 182 310 |
| Fordring på tilknyttet selskap | - | - | - | 17 587 | 17 587 |
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 87 686 | 82 732 | - | 132 709 | 65 678 |
| Sum fordringer | 87 686 | 82 732 | - | 332 606 | 265 575 |
| Bankinskudd | 25 546 150 | 23 070 217 | 21 164 904 | 17 766 378 | 14 493 929 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 25 546 150 | 23 070 217 | 21 164 904 | 17 766 378 | 14 493 929 |
| Sum omløpsmidler | 25 633 836 | 23 152 949 | 21 164 904 | 18 098 984 | 14 759 504 |
| Sum eiendeler | 27 350 577 | 24 998 929 | 23 628 884 | 21 180 964 | 18 459 484 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 19 715 732 | 16 924 183 | 14 648 495 | 11 465 650 | 9 019 177 |
| Sum opptjent egenkapital | 19 715 732 | 16 924 183 | 14 648 495 | 11 465 650 | 9 019 177 |
| Sum egenkapital | 19 815 732 | 17 024 183 | 14 748 495 | 11 565 650 | 9 119 177 |
| Utsatt skatt | - | 24 923 | 102 608 | 170 676 | 230 560 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | 24 923 | 102 608 | 170 676 | 230 560 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 5 250 000 | 5 625 000 | 6 000 000 | 6 375 000 | 6 750 000 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 5 250 000 | 5 625 000 | 6 000 000 | 6 375 000 | 6 750 000 |
| Sum langsiktig gjeld | 5 250 000 | 5 649 923 | 6 102 608 | 6 545 676 | 6 980 560 |
| Sertifikatlån | 119 576 | 303 019 | 40 332 | 433 158 | 112 793 |
| Betalbar skatt | 869 345 | 728 629 | 975 131 | 760 500 | 583 273 |
| Skyldige offentlige avgifter | 805 321 | 775 994 | 1 196 933 | 1 187 376 | 1 057 084 |
| Gjeld til eiere | 312 123 | 311 200 | 313 478 | 503 045 | 494 621 |
| Annen kortsiktig gjeld | 178 481 | 205 981 | 251 908 | 185 559 | 111 977 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 284 846 | 2 324 823 | 2 777 781 | 3 069 639 | 2 359 748 |
| Sum gjeld | 7 534 846 | 7 974 746 | 8 880 389 | 9 615 315 | 9 340 308 |
| Sum egenkapital og gjeld | 27 350 577 | 24 998 929 | 23 628 884 | 21 180 964 | 18 459 484 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 11,22▲ | 9,96 | 7,62 | 5,90 | 6,25 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,38▼ | 0,47 | 0,60 | 0,83 | 1,02 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 15,0 %▲ | 13,6 % | 19,9 % | 17,1 % | 13,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 36,3 %▲ | 31,8 % | 39,1 % | 33,4 % | 32,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 36,1 %▲ | 32,6 % | 34,3 % | 26,8 % | 24,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 72,5 %▲ | 68,1 % | 62,4 % | 54,6 % | 49,4 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Malnesfjord AS36,3 %
7,7 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %10203040
Nordland Havfiske AS22,9 % 1 061,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
Prestfjord AS24,4 % 954,5 mill.29 ansatte 2025
Nergård Havfiske AS28,6 % 1 020,6 mill.33 ansatte 2025
Malnesfjord AS36,3 % 7,7 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %10203040
De tre andre er de største selskapene i næringskode 03.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Halvar Bendiksen | 1970 |
| Styrets leder | Halvar Bendiksen | 1970 |
| Varamedlem | Bjørn Hugo Bendiksen | 1964 |
| Revisor | NORDNORSK REVISJON AS936 929 443 | - |
| Regnskapsfører | LOFOTEN ØKONOMISERVICE AS985 641 803 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Halvar Bendiksen100,0 %f. 1970 · Reine · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- 923 426 434 · 500 ordinære aksjer
- REINE FLYTEKAI AS25,0 %928 179 834 · 6 666 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.