- Org.nr.
- 930 073 121
- Adresse
- Gate 1 131, 6700 Måløy
- Hovedeier
- Stormbygg Invest AS, 100 %
Driftsresultat168 6616,4 % margin
EBITDA450 842før av- og nedskrivninger
Årsresultat124 8174,7 % margin
Egenkapital223 1929,3 % av eiendelene
MÅLØY UTLEIE AS er et aksjeselskap innen utleie og leasing av bygge- og anleggsmaskiner og -utstyr, stiftet 2022.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 930 073 121
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 09.10.2026
- Stiftet
- 09.09.2022
- Registrert
- 21.10.2022
- Adresse
- Gate 1 131, 6700 Måløy
- Kommune
- Kinn
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- 5
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- MÅLØY UTLEIE AS930 205 060 · KINN5 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utleie av maskiner og utstyr.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 2 628 284 | 1 013 010 | 423 971 | 52 000 |
| Annen driftsinntekt | - | - | 105 | - |
| Annen driftsinntekt (0) | - | 70 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 2 628 284 | 1 013 080 | 424 076 | 52 000 |
| Varekostnad | 575 102 | 195 321 | 96 322 | 27 460 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 282 181 | 231 295 | 3 539 | - |
| Annen driftskostnad | 1 602 340 | 566 716 | 210 163 | 199 |
| Sum driftskostnader | 2 459 623 | 993 332 | 310 024 | 27 659 |
| Driftsresultat | 168 661 | 19 748 | 114 052 | 24 341 |
| Annen renteinntekt | 1 524 | 37 | 318 | - |
| Annen finansinntekt (0) | - | 1 453 | - | - |
| Sum finansinntekter | 1 524 | 1 490 | 318 | 0 |
| Annen rentekostnad | 10 163 | 732 | 411 | 5 570 |
| Sum finanskostnader | 10 163 | 732 | −411 | −5 570 |
| Netto finans | −8 639 | 758 | −93 | −5 570 |
| Resultat før skatt | 160 022 | 20 506 | 113 959 | 18 771 |
| Skattekostnad | 35 205 | 4 511 | 26 220 | 4 130 |
| Årsresultat | 124 817 | 15 995 | 87 739 | 14 641 |
| Tilleggsutbytte | 50 000 | 0 | - | - |
| Annen egenkapital | 74 817 | 15 995 | 87 739 | 14 641 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 87 739 | 14 641 |
| Utvikling | 14 000 | 20 726 | 26 792 | 0 |
| Sum immaterielle eiendeler | 14 000 | 20 726 | 26 792 | 0 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 2 101 200 | 1 543 000 | 1 701 567 | 0 |
| Sum varige driftsmidler | 2 101 200 | 1 543 000 | 1 701 567 | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 21 000 | 21 000 | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 21 000 | 21 000 | 0 | 0 |
| Sum anleggsmidler | 2 136 200 | 1 584 726 | 1 728 360 | 0 |
| Sum varer | - | - | 0 | 0 |
| Kundefordringer | 57 795 | 60 598 | 74 122 | 0 |
| Andre kortsiktige fordringer | 101 975 | 40 749 | 397 874 | 27 460 |
| Sum fordringer | 159 770 | 101 347 | 471 996 | 27 460 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 115 007 | 176 | 134 705 | 48 771 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 115 007 | 176 | 134 705 | - |
| Sum omløpsmidler | 274 777 | 101 523 | 606 702 | 76 231 |
| Sum eiendeler | 2 410 977 | 1 686 250 | 2 335 061 | 76 231 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 193 192 | 118 375 | 102 380 | 14 641 |
| Sum opptjent egenkapital | 193 192 | 118 375 | 102 380 | 14 641 |
| Sum egenkapital | 223 192 | 148 375 | 132 380 | 44 641 |
| Utsatt skatt | 65 887 | 30 682 | 26 171 | 0 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 65 887 | 30 682 | 26 171 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 26 171 | 0 |
| Betalbar skatt | - | - | 0 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 1 713 872 | - | 67 347 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 408 026 | - | 2 109 163 | 27 460 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 121 898 | 1 507 192 | 2 176 510 | 31 590 |
| Sum gjeld | 2 187 785 | 1 537 875 | 2 202 681 | 31 590 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 410 977 | - | 2 335 061 | 76 231 |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,13▲ | 0,07 | 0,28 | 2,41 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 9,80▼ | 10,36 | 16,64 | 0,71 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 8,3 %▲ | 1,1 % | 9,5 % | 31,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 6,4 %▲ | 1,9 % | 26,9 % | 46,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 4,7 %▲ | 1,6 % | 20,7 % | 28,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 9,3 %▲ | 8,8 % | 5,7 % | 58,6 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 525 657
- Resultat per ansatt, kroner
- 33 732
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
MÅLØY UTLEIE AS6,4 %
2,6 mill. 5 ansatte 2025
0 %5101520
RENTA AS2,5 % 1 327,1 mill.404 ansatte 2025
MÅLØY UTLEIE AS6,4 % 2,6 mill.5 ansatte 2025
Ramirent AS12,4 % 1 367,1 mill.368 ansatte 2025
Utleiecompagniet AS15,7 % 1 310,0 mill.251 ansatte 2025
0 %5101520
De tre andre er de største selskapene i næringskode 77.320.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Sondre Gangsøy | 2005 |
| Styrets leder | Didrik Håndlykken | 1995 |
| Styremedlem | Sondre Gangsøy | 2005 |
| Regnskapsfører | ØKONOMIPARTNER NORGE AS922 754 225 | - |
| Regnskapsfører | ES REVISJON AS997 820 266 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Stormbygg Invest AS100,0 %Måløy · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Stormbygg AS
- Stormbygg Invest AS80,8 %
- Norgeshus Stormbygg AS100,0 %
- Skårastranda Lagerbygg AS100,0 %
- MÅLØY UTLEIE AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- MÅLØY ADVENTURE AS0,25 %930 111 279 · 70 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.