- Org.nr.
- 990 715 610
- Telefon
- 77 83 44 61
- Adresse
- Høgtunveien 81, 9321 Moen
- Bransje
- Veterinærtjenester
Driftsresultat751 5106,2 % margin
EBITDA1 475 056før av- og nedskrivninger
Årsresultat183 4401,5 % margin
Egenkapital4 142 56430,4 % av eiendelene
Målselv Dyreklinikk AS er et aksjeselskap innen veterinærtjenester, stiftet 2006.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 990 715 610
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 12.10.2026
- Stiftet
- 17.12.2006
- Registrert
- 09.01.2007
- Adresse
- Høgtunveien 81, 9321 Moen
- Telefon
- 77 83 44 61
- Kommune
- Målselv
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- 12
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Målselv Dyreklinikk AS990 746 702 · MÅLSELV12 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Veterinær praksis; drift av smådyr- og hesteklinkk. Salg av fór og utstyr.
Tidligere navn
- Målselvet AS09.01.2007 til 31.08.2021
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 12 161 783 | 11 301 634 | 10 669 543 | 8 703 429 | 7 137 933 |
| Annen driftsinntekt | - | - | 2 898 | 121 976 | 584 473 |
| Sum driftsinntekter | 12 161 783 | 11 301 634 | 10 672 441 | 8 825 405 | 7 722 407 |
| Varekostnad | 5 603 189 | 5 016 352 | 4 705 542 | 3 438 852 | 3 774 085 |
| Lønnskostnad | 3 448 107 | 3 183 070 | 2 760 767 | 2 792 987 | 1 563 437 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | 683 428 | 335 376 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 723 546 | 728 043 | 707 100 | - | - |
| Annen driftskostnad | 1 635 432 | 1 738 372 | 1 459 315 | 1 605 169 | 932 989 |
| Sum driftskostnader | 11 410 274 | 10 665 837 | 9 632 724 | 8 520 437 | 6 605 887 |
| Driftsresultat | 751 510 | 635 797 | 1 039 717 | 304 969 | 1 116 520 |
| Annen renteinntekt | 17 872 | 16 003 | 22 478 | 11 535 | 21 069 |
| Annen finansinntekt | 192 | 505 | 7 464 | 1 251 | 1 142 |
| Sum finansinntekter | 18 064 | 16 508 | 29 942 | 12 786 | 22 211 |
| Annen rentekostnad | 532 931 | 636 358 | 608 847 | 393 133 | 275 519 |
| Annen finanskostnad | 985 | 160 | 2 161 | 1 844 | 1 618 |
| Sum finanskostnader | 533 916 | 636 517 | 611 008 | 394 977 | 277 137 |
| Netto finans | −515 853 | −620 010 | −581 065 | −382 191 | −254 926 |
| Resultat før skatt | - | - | 458 652 | −77 222 | 861 594 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | −1 072 | 189 359 |
| Resultat før skattekostnad | 235 657 | 15 787 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 52 217 | 4 658 | 105 544 | - | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 353 108 | −76 150 | 672 235 |
| Årsresultat | 183 440 | 11 129 | 353 108 | −76 150 | 672 235 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 183 440 | 11 129 | 353 108 | −76 150 | 672 235 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | −76 150 | 672 235 |
| Totalresultat | 183 440 | 11 129 | 353 108 | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 183 440 | 11 129 | 353 108 | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 183 440 | 11 129 | 353 108 | −76 150 | 672 235 |
| Utsatt skattefordel | 37 229 | 12 177 | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 37 229 | 12 177 | - | - | - |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 11 101 288 | 11 595 463 | 12 073 063 | - | - |
| Maskiner og anlegg | 322 082 | 429 765 | 574 242 | 793 232 | 605 162 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontorm. | - | - | - | 79 566 | 123 149 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 679 490 | 492 888 | 282 418 | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 12 102 860 | 12 518 117 | 12 929 723 | 13 423 686 | 13 648 498 |
| Sum anleggsmidler | 12 140 089 | 12 530 294 | 12 929 723 | 13 423 686 | 13 648 498 |
| Varer | - | - | - | 419 251 | 395 558 |
| Sum varer | 513 087 | 604 008 | 566 766 | 419 251 | 395 558 |
| Kundefordringer | 299 388 | 289 182 | 571 295 | 416 518 | 331 338 |
| Andre fordringer | - | - | - | 4 095 | 4 574 |
| Andre kortsiktige fordringer | 96 552 | 59 872 | 37 460 | - | - |
| Sum fordringer | 395 940 | 349 054 | 608 755 | 420 613 | 335 912 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 556 538 | 663 448 | 763 160 | 713 594 | 1 342 967 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 556 538 | 663 448 | 763 160 | 713 594 | 1 342 967 |
| Sum omløpsmidler | 1 465 565 | 1 616 510 | 1 938 681 | 1 553 458 | 2 074 437 |
| Sum eiendeler | 13 605 654 | 14 146 804 | 14 868 404 | 14 977 143 | 15 722 935 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | - | - | - | 12 550 888 | 12 920 187 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 4 042 564 | 3 859 124 | 3 847 995 | 3 494 887 | 3 571 037 |
| Sum opptjent egenkapital | 4 042 564 | 3 859 124 | 3 847 995 | 3 494 887 | 3 571 037 |
| Sum egenkapital | 4 142 564 | 3 959 124 | 3 947 995 | 3 594 887 | 3 671 037 |
| Utsatt skatt | - | - | 40 898 | 54 292 | 61 341 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | 40 898 | 54 292 | 61 341 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 7 999 984 | 8 499 988 | 8 999 992 | 9 499 996 | 10 000 000 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 230 931 | 456 244 | 669 940 | 880 000 | 1 000 000 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 8 230 915 | 8 956 232 | 9 669 932 | 10 379 996 | 11 000 000 |
| Sum langsiktig gjeld | 8 230 915 | 8 956 232 | 9 710 830 | 10 434 288 | 11 061 341 |
| Leverandørgjeld | 310 407 | 229 025 | 463 153 | 357 841 | 712 042 |
| Betalbar skatt | 77 269 | 57 732 | 118 938 | 5 977 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 372 272 | 379 899 | 257 163 | 323 926 | 84 583 |
| Annen kortsiktig gjeld | 472 226 | 564 792 | 370 326 | 260 226 | 193 933 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 232 174 | 1 231 448 | 1 209 579 | 947 970 | 990 557 |
| Sum gjeld | 9 463 090 | 10 187 680 | 10 920 409 | 11 382 258 | 12 051 898 |
| Sum egenkapital og gjeld | 13 605 654 | 14 146 804 | 14 868 404 | 14 977 144 | 15 722 935 |
| Selskapskapital | - | - | - | 100 000 | 100 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,19▼ | 1,31 | 1,60 | 1,64 | 2,09 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,28▼ | 2,57 | 2,77 | 3,17 | 3,28 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 5,5 %▲ | 4,5 % | 7,2 % | 2,1 % | 7,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 6,2 %▲ | 5,6 % | 9,7 % | 3,5 % | 14,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 1,5 %▲ | 0,1 % | 3,3 % | −0,9 % | 8,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 30,4 %▲ | 28,0 % | 26,6 % | 24,0 % | 23,3 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 013 482
- Resultat per ansatt, kroner
- 62 626
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Målselv Dyreklinikk AS6,2 %
12,2 mill. 12 ansatte 2025
−20 %0204060
Evidensia Smådyr AS−11,6 % 471,2 mill.511 ansatte 2025
Anicura AS−8,9 % 742,1 mill.531 ansatte 2024
Målselv Dyreklinikk AS6,2 % 12,2 mill.12 ansatte 2025
HÅKON ERNST ØVERLAND43,1 % 17 826,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2023
−20 %0204060
De tre andre er de største selskapene i næringskode 75.000.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Yngvar Fossland | 1973 |
| Styrets leder | Yngvar Fossland | 1973 |
| Styremedlem | Johanna Schneider | 1983 |
| Revisor | MIDT-TROMS REVISJON AS885 973 302 | - |
| Regnskapsfører | SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET NORD-NORGE AS851 987 142 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Yngvar Fossland70,0 %f. 1973 · Moen · 70 ordinære aksjer
- Johanna Schneider30,0 %f. 1983 · Bardu · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.