- Org.nr.
- 913 020 359
- Telefon
- 952 65 750
- Adresse
- c/o Malvin Knapstad, Mårkroken 19, 6908 Florø
Driftsresultat−40 734ikke oppgitt
Årsresultat0ikke oppgitt
Egenkapital3 177 380100,0 % av eiendelene
Malvin Holding AS er et aksjeselskap innen detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass, stiftet 2013.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 913 020 359
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 25.09.2026
- Stiftet
- 18.12.2013
- Registrert
- 04.01.2014
- Adresse
- c/o Malvin Knapstad, Mårkroken 19, 6908 Florø
- Telefon
- 952 65 750
- Kommune
- Kinn
- Næring
- 47.520 Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glassDetaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass i Kinn (14)
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investering i aksjer og verdipapirer, selskaper og selskapsandeler, samt det som naturlig hører sammen med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | - | - | - | 43 137 | 39 866 |
| Sum driftskostnader | 40 734 | 51 356 | 46 992 | 43 137 | 39 866 |
| Driftsresultat | −40 734 | −51 356 | −46 992 | −43 137 | −39 866 |
| Inntekt på investering i datterselskap | - | - | - | 2 319 095 | 1 459 708 |
| Annen renteinntekt | - | - | - | 109 | 230 |
| Sum finansinntekter | 40 734 | 98 348 | - | 2 319 204 | 1 459 938 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | 595 | - |
| Sum finanskostnader | - | - | 3 935 | 595 | - |
| Netto finans | - | 98 349 | −3 935 | 2 318 609 | 1 459 938 |
| Resultat før skatt | - | 46 993 | −50 927 | 2 275 473 | 1 420 072 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 254 506 |
| Skattekostnad på resultat | - | - | - | 500 735 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 1 774 738 | 1 165 566 |
| Årsresultat | 0 | 46 993 | −50 927 | 1 774 738 | 1 165 566 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | 1 774 738 | 1 165 566 |
| Totalresultat | - | - | - | 1 774 738 | 1 165 566 |
| Ordinært utbytte | - | - | - | - | 600 000 |
| Tilleggsutbytte | - | - | - | - | 600 000 |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | - | - | −34 434 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | 1 774 738 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | 1 774 738 | 1 165 566 |
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | - | - |
| Investering i datterselskap | - | - | - | 1 000 000 | 1 000 000 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | - | - | - | 1 875 000 | 1 125 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | - | 2 875 000 | 2 125 000 |
| Sum anleggsmidler | 3 125 486 | 3 372 321 | 3 677 321 | 2 875 000 | 2 125 000 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | 2 319 095 | 1 459 708 |
| Sum fordringer | - | - | - | 2 319 095 | 1 459 708 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | 7 978 | 45 719 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | 7 978 | 45 719 |
| Sum omløpsmidler | 51 894 | 118 059 | 3 067 | 2 327 073 | 1 505 427 |
| Sum eiendeler | 3 177 380 | 3 490 380 | 3 680 388 | 5 202 073 | 3 630 427 |
| Aksjekapital | - | - | - | 100 000 | 100 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | - | - | - | 3 981 314 | 2 206 577 |
| Sum opptjent egenkapital | 3 077 380 | 3 377 380 | 3 330 388 | 3 981 314 | 2 206 577 |
| Sum egenkapital | 3 177 380 | 3 477 380 | 3 430 388 | 4 081 314 | 2 306 577 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | - | - | - | 13 250 | - |
| Betalbar skatt | - | - | - | 500 735 | 254 506 |
| Utbytte | - | - | - | - | 600 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | 606 774 | 3 |
| Sum kortsiktig gjeld | - | 13 000 | 250 000 | 1 120 759 | 1 323 851 |
| Sum gjeld | - | 13 000 | 250 000 | 1 120 759 | 1 323 851 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | - | 5 202 073 | 3 630 427 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | - | 9,08 | 0,01 | 2,08 | 1,14 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | - | 0,00 | 0,07 | 0,27 | 0,57 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 0,0 %▼ | 1,3 % | −1,1 % | 51,5 % | 39,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 100,0 %▲ | 99,6 % | 93,2 % | 78,5 % | 63,5 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Malvin Geir Knapstad | 1959 |
| Styrets leder | Malvin Geir Knapstad | 1959 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
| Regnskapsfører | SOLVENS AS925 851 965 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- MALVIN GEIR KNAPSTAD100,0 %f. 1959 · Florø · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- PP FLORØ AS100,0 %913 020 413 · 30 ordinære aksjer
- Leirvåggata Eiendom AS50,0 %925 127 639 · 187 500 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.