- Org.nr.
- 983 229 425
- Adresse
- Manglerud Senter, Plogveien 6, 0679 Oslo
- Hovedeier
- Så&Høste AS, 100 %
Driftsresultat−214 391−2,6 % margin
Årsresultat−324 105−3,9 % margin
Egenkapital−215 250−13,9 % av eiendelene
MANGLERUD TELE AS er et aksjeselskap innen detaljhandel med informasjons- og kommunikasjonsteknologiutstyr, stiftet 2001.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 983 229 425
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 10.10.2026
- Stiftet
- 01.03.2001
- Registrert
- 18.04.2001
- Adresse
- Manglerud Senter, Plogveien 6, 0679 Oslo
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 47.400 Detaljhandel med informasjons- og kommunikasjonsteknologiutstyrDetaljhandel med informasjons- og kommunikasjonsteknologiutstyr i Oslo (145)
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- MANGLERUD TELE AS877 560 732 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Salg, distribusjon, utleie og finansiering - samt deltakelse i andre virksomheter med økonomisk formål.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 7 376 452 | 6 764 740 | 5 370 589 | 5 669 580 | 6 184 650 |
| Annen driftsinntekt | 915 488 | 762 991 | 600 981 | 812 465 | 1 095 640 |
| Sum driftsinntekter | 8 291 940 | 7 527 731 | 5 971 570 | 6 482 045 | 7 280 290 |
| Varekostnad | 6 088 167 | 5 502 672 | 4 466 368 | 4 823 979 | 5 173 033 |
| Lønnskostnad Il, | - | - | 678 275 | 681 218 | 1 059 455 |
| Lønnskostnad | 1 469 243 | 1 031 463 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 948 921 | 908 583 | 887 251 | 982 442 | 945 514 |
| Sum driftskostnader | 8 506 331 | 7 442 719 | 6 031 894 | 6 487 639 | 7 178 002 |
| Driftsresultat | −214 391 | 85 012 | −60 324 | −5 594 | 102 288 |
| Annen renteinntekt | 370 | 124 | 220 | - | - |
| Sum finansinntekter | 370 | 124 | 220 | - | - |
| Annen rentekostnad | 110 084 | 94 768 | 4 478 | 5 423 | 10 765 |
| Sum finanskostnader | 110 084 | 94 768 | 4 478 | 5 423 | 10 765 |
| Netto finans | −109 714 | −94 644 | −4 258 | −5 423 | −10 765 |
| Resultat før skatt | - | - | −64 583 | - | 91 523 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 17 665 |
| Skattekostnad på resultat | - | - | −10 727 | - | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −53 856 | - | 73 858 |
| Resultat før skattekostnad | −324 105 | −9 632 | - | - | - |
| Årsresultat | −324 105 | −9 632 | −53 856 | −11 017 | 73 858 |
| Annen egenkapital | - | - | - | - | 73 858 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −324 105 | −9 632 | −53 856 | - | - |
| Totalresultat | −324 105 | −9 632 | −53 856 | - | - |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | −53 856 | - | - |
| Ordinært utbytte | - | 200 000 | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | −324 105 | −209 632 | - | −11 017 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −324 105 | −9 632 | −53 856 | −11 017 | 73 858 |
| Lån til foretak i samme konsern | 57 500 | 753 360 | - | - | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 96 111 |
| Andre langsiktige fordringer | 72 681 | 72 311 | 675 846 | 72 156 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 130 681 | 826 170 | 676 346 | 72 656 | 96 611 |
| Sum anleggsmidler | 130 681 | 826 170 | 676 346 | 72 656 | 96 611 |
| Varer | - | - | - | - | 439 271 |
| Lager av varer og annen beholdning | 706 740 | 605 389 | - | - | - |
| Sum varer | 706 740 | 605 389 | 496 933 | 587 810 | 439 271 |
| Kundefordringer | 12 962 | 5 767 | 217 749 | 32 658 | 199 852 |
| Kundefordringer på selskap i samme konsern | 99 216 | 112 649 | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 527 052 | 97 325 | −68 666 | 266 435 | - |
| Konsernfordringer | - | - | 226 728 | 1 077 400 | 775 069 |
| Sum fordringer | 639 230 | 215 741 | 375 810 | 1 376 493 | 1 384 854 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 488 292 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 74 823 | 34 910 | 26 252 | 45 773 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 74 823 | 34 910 | 26 252 | 45 773 | 488 292 |
| Sum omløpsmidler | 1 420 794 | 856 041 | 898 995 | 2 010 076 | 2 312 417 |
| Sum eiendeler | 1 551 475 | 1 682 211 | 1 575 340 | 2 082 732 | 2 409 028 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | - | 8 855 | 218 487 | 684 310 | 695 327 |
| Udekket tap | 315 250 | - | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | −315 250 | 8 855 | 218 487 | 684 310 | 695 327 |
| Sum egenkapital | −215 250 | 108 855 | 318 487 | 784 310 | 795 327 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | - | - | 80 000 |
| Langsiktig konserngjeld | 868 715 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 868 715 | - | - | - | 80 000 |
| Sum langsiktig gjeld | 868 715 | - | 0 | 0 | 80 000 |
| Leverandørgjeld | 845 073 | 1 082 008 | 983 741 | 1 087 307 | 1 179 110 |
| Betalbar skatt | - | - | - | - | 17 665 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | - | - | 146 619 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | 117 923 | 159 096 | 64 450 | - |
| Utbytte | - | 200 000 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 52 936 | 173 424 | 114 016 | 146 664 | 190 307 |
| Sum kortsiktig gjeld | 898 009 | 1 573 356 | 1 256 853 | 1 298 422 | 1 533 700 |
| Sum gjeld | 1 766 725 | 1 573 356 | 1 256 853 | 1 298 422 | 1 613 700 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 551 475 | 1 682 211 | 1 575 340 | 2 082 732 | 2 409 028 |
| å kr 1 000,00) | - | - | - | - | 100 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,58▲ | 0,54 | 0,72 | 1,55 | 1,51 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −8,21▼ | 14,45 | 3,95 | 1,66 | 2,03 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −13,2 %▼ | 5,2 % | −3,3 % | −0,2 % | 4,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −2,6 %▼ | 1,1 % | −1,0 % | −0,1 % | 1,4 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −3,9 %▼ | −0,1 % | −0,9 % | −0,2 % | 1,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −13,9 %▼ | 6,5 % | 20,2 % | 37,7 % | 33,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
MANGLERUD TELE AS−2,6 %
8,3 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−4 %−2024
MANGLERUD TELE AS−2,6 % 8,3 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
EPLEHUSET NORGE AS−0,3 % 1 371,2 mill.275 ansatte 2025
Netonnet AB NUF1,4 % 816,3 mill.64 ansatte 2025
Komplett Services AS3,1 % 5 613,3 mill.311 ansatte 2025
−4 %−2024
De tre andre er de største selskapene i næringskode 47.400.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Roy Malterud | 1971 |
| Styrets leder | Ola Solheim Grøndahl | 1970 |
| Styremedlem | Roy Malterud | 1971 |
| Revisor | EAGER REVISJON AS933 122 786 | - |
| Regnskapsfører | ØKONOMITJENESTEN.NO AS997 934 121 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Så&Høste AS100,0 %Oslo · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Maltis AS
- Så&Høste AS50,2 %
- Telekiosken Gulskogen AS100,0 %
- FDP AS100,0 %
- Telekiosken Hønefoss AS100,0 %
- TELEKIOSKEN GRAN AS100,0 %
- Telekiosken Vinterbrosenteret AS100,0 %
- BOGSTADVEIEN TELE AS100,0 %
- BYPORTEN TELE AS100,0 %
- TELEKIOSKEN METRO AS100,0 %
- Telekiosken Kongsvinger AS100,0 %
- Telekiosken Lambertseter AS100,0 %
- Telekiosken Drøbak AS100,0 %
- TELEKIOSKEN OSLO CITY AS100,0 %
- TELEKIOSKEN BRYN AS100,0 %
- Telekiosken Eidsvoll AS100,0 %
- Telekiosken Tveita AS100,0 %
- Telekiosken Stovner AS100,0 %
- Telekiosken Raufoss AS100,0 %
- MANGLERUD TELE AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.