- Org.nr.
- 920 545 068
- Adresse
- Gjellebekkstubben 21, 3420 Lierskogen
Driftsresultat−2 048 410
Årsresultat−2 048 410
Egenkapital−9 523 239−1 552,5 % av eiendelene
Marcus Racing AS er et aksjeselskap innen sportsaktiviteter ikke nevnt annet sted, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 920 545 068
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 09.10.2026
- Stiftet
- 21.02.2018
- Registrert
- 06.03.2018
- Adresse
- Gjellebekkstubben 21, 3420 Lierskogen
- Kommune
- Lier
- Næring
- 93.190 Sportsaktiviteter ikke nevnt annet stedSportsaktiviteter ikke nevnt annet sted i Lier (18)
- Aksjekapital
- 250 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Marcus Racing AS920 611 230 · LIER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Motorsport, event, kjøp og salg og annet som naturlig faller sammen med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 99 598 | 129 687 | - | - | 848 000 |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | - | 602 400 |
| Sum driftsinntekter | 99 598 | 129 687 | 427 117 | 596 682 | 1 450 400 |
| Lønnskostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Annen driftskostnad | 2 148 008 | 2 136 880 | 3 228 823 | 2 163 506 | 1 752 072 |
| Sum driftskostnader | 2 148 008 | 2 136 880 | 3 228 823 | 2 163 506 | 1 752 072 |
| Driftsresultat | −2 048 410 | −2 007 193 | −2 801 705 | −1 566 824 | −301 672 |
| Resultat før skatt | - | - | −2 801 705 | −1 567 347 | −301 672 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −301 672 |
| Resultat før skattekostnad | −2 048 410 | −2 007 193 | - | - | - |
| Årsresultat | −2 048 410 | −2 007 193 | −2 532 017 | −1 224 177 | −301 672 |
| Udekket tap | −2 048 410 | −2 007 193 | - | - | −301 672 |
| Sum overføringer og disponeringer | −2 048 410 | −2 007 193 | - | - | −301 672 |
| Sum finansinntekter | - | - | 0 | −492 | - |
| Sum finanskostnader | - | - | 0 | 30 | - |
| Skattekostnad | - | - | −269 688 | −343 170 | - |
| Netto finans | 0 | 0 | 0 | −522 | 0 |
| Utsatt skattefordel | 612 858 | 612 858 | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 612 858 | 612 858 | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 612 858 | 612 858 | 612 858 | 343 170 | 0 |
| Kundefordringer | - | - | - | - | 7 485 |
| Sum fordringer | - | - | - | - | 7 485 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 559 | 360 400 | - | - | 74 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 559 | 360 400 | - | - | 74 |
| Sum omløpsmidler | 559 | 360 400 | 159 506 | 25 211 | 7 559 |
| Sum eiendeler | 613 417 | 973 258 | 772 364 | 368 381 | 7 559 |
| Selskapskapital | 250 000 | 250 000 | - | - | 250 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 250 000 | 250 000 | 250 000 | 250 000 | 250 000 |
| Udekket tap | 9 773 239 | 7 724 829 | - | - | 1 961 442 |
| Sum opptjent egenkapital | −9 773 239 | −7 724 829 | −5 717 636 | −3 185 619 | −1 961 442 |
| Sum egenkapital | −9 523 239 | −7 474 829 | −5 467 636 | −2 935 619 | −1 711 442 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | - | - | 1 715 000 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | - | - | 1 715 000 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 1 715 000 |
| Leverandørgjeld | 13 656 | 380 087 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 10 123 000 | 8 068 000 | - | - | 4 000 |
| Sum kortsiktig gjeld | 10 136 656 | 8 448 087 | 6 240 000 | 3 304 000 | 4 000 |
| Sum gjeld | 10 136 656 | 8 448 087 | 6 240 000 | 3 304 000 | 1 719 000 |
| Sum egenkapital og gjeld | 613 417 | 973 258 | - | - | 7 558 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,00▼ | 0,04 | 0,03 | 0,01 | 1,89 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −1,06▲ | −1,13 | −1,14 | −1,13 | −1,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −258,2 %▼ | −230,0 % | −491,2 % | −833,8 % | −3 990,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −2 056,7 %▼ | −1 547,7 % | −656,0 % | −262,6 % | −20,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −2 056,7 %▼ | −1 547,7 % | −592,8 % | −205,2 % | −20,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −1 552,5 %▼ | −768,0 % | −707,9 % | −796,9 % | −22 641,1 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Per Odvar Norup Nyborg | 1949 |
| Forretningsfører | Jan Påverud | 1946 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- RUNE PÅVERUD66,4 %f. 1965 · Tranby · 166 ordinære aksjer
- JON-IVAR BYDAL33,6 %f. 1950 · Vollen · 84 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.