- Org.nr.
- 921 298 293
- Adresse
- Flesbergvegen 41, 3620 Flesberg
- Bransje
- Andre helsetjenester ellers
Driftsresultat471 87338,9 % margin
Årsresultat368 39530,4 % margin
Egenkapital1 322 24087,3 % av eiendelene
Ansatte5i Aa‑registeret
MARI RUUD AS er et aksjeselskap innen andre helsetjenester ellers, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 921 298 293
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 14.10.2026
- Stiftet
- 10.08.2018
- Registrert
- 27.08.2018
- Adresse
- Flesbergvegen 41, 3620 Flesberg
- Kommune
- Flesberg
- Aksjekapital
- 30 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- MARI RUUD AS921 328 311 · FLESBERG5 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drifte BPA-ordning og administrere driftsavtale med vedtakskommune for ordningen og økonomisk arbeidsgiveransvar for BPA-assistenter i henhold til gjeldende lovverk.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 1 213 544 | 1 449 360 | - | - | 1 296 480 |
| Sum driftsinntekter | 1 213 544 | 1 449 360 | 799 320 | 985 152 | 1 296 480 |
| Lønnskostnad | 523 235 | 1 095 968 | 751 364 | 781 053 | 845 244 |
| Annen driftskostnad | 218 437 | 19 059 | 48 958 | 73 617 | 139 502 |
| Sum driftskostnader | 741 671 | 1 115 027 | 800 322 | 854 670 | 984 746 |
| Driftsresultat | 471 873 | 334 333 | −1 002 | 130 482 | 311 734 |
| Annen renteinntekt | 428 | 1 022 | - | - | 860 |
| Sum finansinntekter | 428 | 1 022 | 1 180 | 193 | 860 |
| Annen rentekostnad | 0 | −3 310 | - | - | 62 |
| Sum finanskostnader | 0 | −3 310 | 0 | 206 | 62 |
| Netto finans | 428 | 4 332 | 1 180 | −13 | 798 |
| Resultat før skatt | - | - | 178 | 130 469 | 312 532 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | 39 | 28 703 | 68 568 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 243 964 |
| Resultat før skattekostnad | 472 301 | 338 665 | - | - | - |
| Skattekostnad | 103 906 | 74 506 | - | - | - |
| Årsresultat | 368 395 | 264 159 | 139 | 101 766 | 243 964 |
| Annen egenkapital | - | - | - | - | 243 964 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 368 395 | 264 159 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 368 395 | 264 159 | - | - | 243 964 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 514 151 | 1 222 767 | - | - | 817 696 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 514 151 | 1 222 767 | - | - | 817 696 |
| Sum omløpsmidler | 1 514 151 | 1 222 767 | 892 747 | 819 858 | 824 347 |
| Sum eiendeler | 1 514 151 | 1 222 767 | 892 747 | 819 858 | 824 347 |
| Sum anleggsmidler | - | - | 0 | - | 0 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | - | 6 651 |
| Sum fordringer | - | - | - | - | 6 651 |
| Selskapskapital | 30 000 | 30 000 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 1 292 240 | 923 845 | - | - | 557 742 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 292 240 | 923 845 | 659 648 | 659 508 | 557 742 |
| Sum egenkapital | 1 322 240 | 953 845 | 689 648 | 689 508 | 587 742 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | - | 0 |
| Leverandørgjeld | 0 | 10 063 | - | - | 266 |
| Betalbar skatt | 103 906 | 74 506 | - | - | 68 568 |
| Skyldige offentlige avgifter | 35 090 | 78 676 | - | - | 89 960 |
| Annen kortsiktig gjeld | 52 914 | 105 676 | - | - | 77 811 |
| Sum kortsiktig gjeld | 191 911 | 268 921 | 203 099 | 130 350 | 236 605 |
| Sum gjeld | 191 911 | 268 921 | 203 099 | 130 350 | 236 605 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 514 151 | 1 222 767 | - | - | 824 347 |
| Aksjekapital | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 7,89▲ | 4,55 | 4,40 | 6,29 | 3,48 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,15▼ | 0,28 | 0,29 | 0,19 | 0,40 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 34,5 %▲ | 31,7 % | 0,0 % | 15,9 % | 37,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 38,9 %▲ | 23,1 % | −0,1 % | 13,2 % | 24,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 30,4 %▲ | 18,2 % | 0,0 % | 10,3 % | 18,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 87,3 %▲ | 78,0 % | 77,3 % | 84,1 % | 71,3 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 242 709
- Resultat per ansatt, kroner
- 94 375
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
MARI RUUD AS38,9 %
1,2 mill. 5 ansatte 2025
0 %10203040
PMG AS2,2 % 434,9 mill.92 ansatte 2025
CAREIUM NORGE AS7,4 % 141,2 mill.183 ansatte 2025
FALCK HELSEFORMIDLING AS15,7 % 289,5 mill.50 ansatte 2025
MARI RUUD AS38,9 % 1,2 mill.5 ansatte 2025
0 %10203040
De tre andre er de største selskapene i næringskode 86.993.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Mari Frogner Ruud | 1968 |
| Styrets leder | Marie Frogner | 1958 |
| Styremedlem | Mari Frogner Ruud | 1968 |
| Styremedlem | Britt Inger Kolset | 1960 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- MARI FROGNER RUUD100,0 %f. 1968 · Flesberg · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.