- Org.nr.
- 922 712 301
- Adresse
- Vibes gate 12A, 0356 Oslo
- Bransje
- Skjønnhetspleie
Driftsresultat−102 093−5,5 % margin
Årsresultat−75 451−4,1 % margin
Egenkapital166 83419,7 % av eiendelene
MARLOU STYLINGBAR & CAFÉ AS er et aksjeselskap innen skjønnhetspleie, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 922 712 301
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 03.04.2019
- Registrert
- 07.05.2019
- Adresse
- Vibes gate 12A, 0356 Oslo
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 96.220 SkjønnhetspleieSkjønnhetspleie i Oslo (1 188)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- MARLOU STYLINGBAR & CAFÉ AS922 747 113 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Tjenester innenfor kosmetikk, hår og skjønnhetspleie samt hva herved naturlig står i forbindelse, herunder kursing og undervisning. Drive kaffebar, herunder servering av drikke og ferdigprodusert mat, kjøp og salg, samt annet som naturlig hører inn under drift av kaffebar. Selskapet kan delta i og inneha eierandeler i andre selskaper.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 1 852 078 | 1 905 814 | 1 926 249 | 2 351 010 | - |
| Annen driftsinntekt (0) | - | - | - | 1 173 | - |
| Annen driftsinntekt | 315 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 1 852 393 | 1 906 269 | 1 926 249 | 2 352 183 | 1 748 968 |
| Endring i beholdning av varer under tilvirkning og ferdig tilvirkede varer | 188 765 | 0 | - | - | - |
| Varekostnad | 478 908 | 306 036 | 469 829 | 508 038 | 193 833 |
| Lønnskostnad | - | - | 116 689 | 451 906 | 195 314 |
| Lønnskostnad Il, | 651 051 | 535 970 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 635 763 | 926 156 | 1 232 590 | 1 285 429 | 1 009 987 |
| Sum driftskostnader | 1 954 486 | 1 768 162 | 1 819 108 | 2 245 373 | 1 399 134 |
| Driftsresultat | −102 093 | 138 107 | 107 142 | 106 810 | 349 834 |
| Annen renteinntekt | 4 929 | 5 570 | 271 | 914 | - |
| Annen finansinntekt (0) | - | - | - | 185 | - |
| Annen finansinntekt | 36 | 323 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 4 965 | 5 893 | 271 | 1 099 | 89 |
| Annen rentekostnad | −955 | 1 118 | 929 | 17 | - |
| Annen finanskostnad (0) | - | - | - | 398 | - |
| Annen finanskostnad | 40 | 19 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | −916 | 1 138 | 929 | 415 | 947 |
| Netto finans | 5 880 | 4 755 | −658 | 684 | −858 |
| Resultat før skatt | −96 213 | 142 862 | 106 484 | 107 494 | 348 976 |
| Skattekostnad | −20 762 | 31 859 | - | - | - |
| Årsresultat | −75 451 | 111 003 | 85 796 | 97 690 | 348 976 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | 85 796 | 97 690 | - |
| Udekket tap | - | - | 0 | 86 914 | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | −75 451 | 111 003 | 85 796 | 10 776 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −75 451 | 111 003 | 85 796 | 97 690 | - |
| Utsatt skattefordel | 23 474 | 2 712 | 2 765 | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 23 474 | 2 712 | 2 765 | - | - |
| Sum anleggsmidler | 23 474 | 2 712 | 2 765 | 0 | 0 |
| Varer | 79 632 | 268 396 | 116 242 | 159 462 | - |
| Sum varer | 79 632 | 268 396 | 116 242 | 159 462 | - |
| Kundefordringer | 21 679 | 40 273 | 53 785 | 18 342 | - |
| Andre fordringer | 10 086 | 6 977 | 2 110 | 2 261 | - |
| Sum fordringer | 31 764 | 47 250 | 55 895 | 20 602 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 713 179 | 618 926 | 704 502 | 595 882 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 713 179 | 618 926 | 704 502 | 595 882 | - |
| Sum omløpsmidler | 824 575 | 934 572 | 876 639 | 775 946 | 514 278 |
| Sum eiendeler | 848 049 | 937 284 | 879 404 | 775 946 | 514 278 |
| Selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | −5 570 | −5 570 | −5 570 | −5 570 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 |
| Annen egenkapital | 142 404 | 217 854 | 106 851 | 21 055 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 142 404 | 217 854 | 106 851 | 21 055 | −76 635 |
| Sum egenkapital | 166 834 | 242 284 | 131 281 | 45 485 | −52 205 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 536 687 | 529 688 | 534 689 | 534 689 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 536 687 | 529 688 | 534 689 | 534 689 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 536 687 | 529 688 | 534 689 | 534 689 | 362 117 |
| Leverandørgjeld | 20 705 | 13 467 | 23 665 | 69 903 | - |
| Betalbar skatt | 0 | 31 806 | 23 453 | 9 804 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 71 068 | 44 370 | 55 387 | 51 768 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 52 755 | 75 669 | 110 929 | 64 297 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 144 528 | 165 312 | 213 434 | 195 772 | 204 366 |
| Sum gjeld | 681 215 | 695 000 | 748 123 | 730 460 | 566 483 |
| Sum egenkapital og gjeld | 848 049 | 937 284 | 879 404 | 775 946 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 5,71▲ | 5,65 | 4,11 | 3,96 | 2,52 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 4,08▲ | 2,87 | 5,70 | 16,06 | −10,85 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −10,9 %▼ | 15,9 % | 13,0 % | 16,7 % | 68,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −5,5 %▼ | 7,2 % | 5,6 % | 4,5 % | 20,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −4,1 %▼ | 5,8 % | 4,5 % | 4,2 % | 20,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 19,7 %▼ | 25,8 % | 14,9 % | 5,9 % | −10,2 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
MARLOU STYLINGBAR & CAFÉ AS−5,5 %
1,9 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−20 %0204060
MARLOU STYLINGBAR & CAFÉ AS−5,5 % 1,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Senses AS0,4 % 23,2 mill.15 ansatte 2025
EGER KARL JOHAN AS10,8 % 26,0 mill.13 ansatte 2025
Venita Wellness Sriwichai51,8 % 24,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2018
−20 %0204060
De tre andre er de største selskapene i næringskode 96.220.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Anette Bjerke Klophus | 1992 |
| Styrets leder | Anette Bjerke Klophus | 1992 |
| Regnskapsfører | ENORA AS935 701 430 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Anette Bjerke Klophus100,0 %f. 1992 · Asker · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.