- Org.nr.
- 912 866 432
- Adresse
- Nesøyveien 4, 1396 Billingstad
Driftsresultat−18 524ikke oppgitt
Årsresultat−2 112 327ikke oppgitt
Egenkapital67 496 80398,7 % av eiendelene
Marvar Holding AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2013.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 912 866 432
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 25.09.2026
- Stiftet
- 24.09.2013
- Registrert
- 12.12.2013
- Adresse
- Nesøyveien 4, 1396 Billingstad
- Postadresse
- Postboks 124
- Kommune
- Asker
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Asker (1 051)
- Aksjekapital
- 1 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investering i verdipapirer, fast eiendom samt hva som hermed står i forbindelse.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | - | - | - | 18 781 | 34 268 |
| Sum driftskostnader | 18 524 | 19 038 | 18 377 | 18 781 | 34 268 |
| Driftsresultat | −18 524 | −19 038 | −18 377 | −18 781 | −34 268 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | - | - | - | 32 356 | 11 717 |
| Annen renteinntekt | - | - | - | 536 236 | 137 553 |
| Annen finansinntekt | - | - | - | - | 6 080 273 |
| Verdiøkning andre finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | - | - | - | - | 13 184 333 |
| Sum finansinntekter | 1 900 657 | 3 479 157 | 924 842 | 36 080 066 | 19 413 876 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | 215 196 | 39 100 |
| Sum finanskostnader | 3 994 460 | 3 575 666 | 554 126 | 215 196 | 39 100 |
| Resultat før skatt | −2 212 327 | −115 547 | 352 339 | 35 846 089 | 19 340 508 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | 73 597 | 16 698 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 35 772 492 | 19 323 810 |
| Årsresultat | −2 112 327 | −132 628 | 274 696 | 35 772 492 | 19 323 810 |
| Tilleggsutbytte | - | - | - | 25 000 000 | 50 000 000 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | - | - | - | 10 772 492 | −30 676 190 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | 35 772 492 | 19 323 810 |
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | - | - |
| Investering i datterselskap | - | - | - | 5 093 412 | 5 093 412 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | - | - | - | - | 289 794 |
| Investeringer i aksjer og andeler | - | - | - | 61 887 121 | 61 887 121 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | - | 66 980 533 | 67 270 327 |
| Sum anleggsmidler | 67 541 005 | 67 541 005 | 67 041 005 | 66 980 533 | 67 270 327 |
| Konsernfordringer | - | - | - | 1 812 004 | 1 679 726 |
| Sum fordringer | - | - | - | 1 812 004 | 1 679 726 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | 35 557 689 | 38 615 568 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | 35 557 689 | 38 615 568 |
| Sum omløpsmidler | 848 364 | 87 651 220 | 34 575 082 | 37 369 693 | 40 295 294 |
| Sum eiendeler | 68 389 369 | 155 192 225 | 101 616 087 | 104 350 226 | 107 565 621 |
| Selskapskapital | - | - | - | 1 100 000 | 1 050 000 |
| Overkurs | - | - | - | 1 450 000 | 1 000 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 2 550 000 | 2 550 000 | 2 550 000 | 2 550 000 | 2 050 000 |
| Annen egenkapital | - | - | - | 96 917 063 | 86 144 571 |
| Sum opptjent egenkapital | 64 946 803 | 67 059 131 | 67 191 759 | 96 917 063 | 86 144 571 |
| Sum egenkapital | 67 496 803 | 69 609 131 | 69 741 759 | 99 467 063 | 88 194 571 |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Betalbar skatt | - | - | - | 73 598 | 16 699 |
| Utbytte | - | - | - | - | 19 000 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | 4 809 565 | 354 351 |
| Sum kortsiktig gjeld | 892 566 | 85 583 094 | 31 874 328 | 4 883 163 | 19 371 050 |
| Sum gjeld | 892 566 | 85 583 094 | 31 874 328 | 4 883 163 | 19 371 050 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | - | 104 350 226 | 107 565 621 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,95▼ | 1,02 | 1,08 | 7,65 | 2,08 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,01▼ | 1,23 | 0,46 | 0,05 | 0,22 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 1,7 %▼ | 2,7 % | 0,9 % | 34,0 % | 18,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 98,7 %▲ | 44,9 % | 68,6 % | 95,3 % | 82,0 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Stein Marius Varner | 1965 |
| Styrets leder | Stein Marius Varner | 1965 |
| Revisor | BHL AS935 650 798 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- STEIN MARIUS VARNER100,0 %f. 1965 · Nesøya · 1 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Bølingshavn Senter AS100,0 %976 205 251 · 200 ordinære aksjer
- Varner Holding AS10,6 %918 283 080 · 1 020 000 B-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.