- Org.nr.
- 931 546 511
- Adresse
- c/o Kjetil Høst, Einar Haflans vei 94, 3036 Drammen
- Hovedeier
- SAGEN HØST AS, 100 %
- Bransje
- Drift av restauranter
Driftsresultat2 207 3511,2 % margin
EBITDA11 542 245før av- og nedskrivninger
Årsresultat1 100 2810,6 % margin
Egenkapital14 595 01324,6 % av eiendelene
Marvarconthe AS er et aksjeselskap innen drift av restauranter, stiftet 2023.
Omsetning, tre regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 931 546 511
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 09.10.2026
- Stiftet
- 15.03.2023
- Registrert
- 09.06.2023
- Adresse
- c/o Kjetil Høst, Einar Haflans vei 94, 3036 Drammen
- Kommune
- Drammen
- Aksjekapital
- 40 000
- Ansatte
- 211
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
6
- Mcdonald's Åssiden979 216 319 · DRAMMEN61 ansatte
- Mcdonalds Kobbervikdalen933 547 647 · DRAMMEN41 ansatte
- MCDONALD'S FLÅ996 953 165 · FLÅ34 ansatte
- Mcdonalds Hokksund936 006 302 · ØVRE EIKER33 ansatte
- MCDONALDS' TUVEN927 536 986 · NOTODDEN27 ansatte
- MCDONALD'S GULSKOGEN AVD 73996 267 245 · DRAMMEN23 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Å drive restaurantvirksomhet samt det som hermed står i naturlig forbindelse med dette og annen næringsvirksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 189 681 159 | 150 639 616 | 143 212 408 |
| Annen driftsinntekt | 345 000 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 190 026 159 | 150 639 616 | 143 212 408 |
| Varekostnad | 57 884 234 | 46 813 868 | 44 497 993 |
| Lønnskostnad | 62 042 706 | 49 769 521 | 45 324 927 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 9 334 894 | 7 050 651 | 5 737 808 |
| Annen driftskostnad | 58 556 974 | 46 154 447 | 43 188 766 |
| Sum driftskostnader | 187 818 808 | 149 788 487 | 138 749 495 |
| Driftsresultat | 2 207 351 | 851 129 | 4 462 914 |
| Annen renteinntekt | 384 346 | 350 216 | 210 087 |
| Sum finansinntekter | 384 346 | 350 216 | 210 087 |
| Annen rentekostnad | 1 185 364 | 367 852 | 290 767 |
| Annen finanskostnad | - | - | 4 403 |
| Sum finanskostnader | 1 185 364 | 367 852 | 295 170 |
| Netto finans | −801 018 | −17 636 | −85 083 |
| Resultat før skatt | - | - | 4 377 831 |
| Resultat før skattekostnad | 1 406 333 | 833 493 | - |
| Skattekostnad på resultat | 306 052 | 188 535 | 963 867 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 3 413 964 |
| Årsresultat | 1 100 281 | 644 958 | - |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 100 281 | 644 958 | 3 413 964 |
| Totalresultat | 1 100 281 | 644 958 | 3 413 964 |
| Ordinært utbytte | 1 000 000 | 500 000 | 2 050 000 |
| Avgitt konsernbidrag | 91 233 | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 9 048 | 144 958 | 1 363 964 |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 100 281 | 644 958 | 3 413 964 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 41 295 498 | 35 453 603 | 25 681 305 |
| Sum varige driftsmidler | 41 295 498 | 35 453 603 | 25 681 305 |
| Lån til foretak i samme konsern | 60 000 | 60 000 | 10 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 60 000 | 60 000 | 10 000 |
| Sum anleggsmidler | 41 355 498 | 35 513 603 | 25 691 799 |
| Sum varer | 3 066 009 | 2 227 635 | 1 641 657 |
| Andre kortsiktige fordringer | 564 902 | 630 874 | 624 001 |
| Sum fordringer | 564 902 | 630 874 | 624 001 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 14 385 428 | 9 086 351 | 8 357 873 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 14 385 428 | 9 086 351 | 8 357 873 |
| Sum omløpsmidler | 18 016 339 | 11 944 860 | 10 623 530 |
| Sum eiendeler | 59 371 836 | 47 458 463 | 36 315 329 |
| Utsatt skattefordel | - | - | 494 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | 494 |
| Aksjekapital | 40 000 | 40 000 | 30 000 |
| Overkurs | 14 054 360 | 14 054 360 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 14 094 360 | 14 094 360 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 500 653 | 491 605 | 1 074 795 |
| Sum opptjent egenkapital | 500 653 | 491 605 | 1 074 795 |
| Sum egenkapital | 14 595 013 | 14 585 965 | 1 104 795 |
| Utsatt skatt | 963 372 | 895 949 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 963 372 | 895 949 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 23 910 715 | 13 982 143 | 3 264 815 |
| Gjeld til morselskap (fusjon) | 555 988 | - | 14 064 360 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 24 466 703 | - | 17 329 175 |
| Sum langsiktig gjeld | 25 430 075 | 14 878 092 | 17 329 175 |
| Leverandørgjeld | 7 296 764 | 5 996 294 | 5 408 429 |
| Betalbar skatt | 212 896 | 20 239 | 1 000 886 |
| Skattetrekk og andre trekk | 1 766 215 | 4 303 462 | 3 904 546 |
| Utbytte | 1 000 000 | 500 000 | 2 050 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | 9 070 873 | 7 174 410 | 5 517 498 |
| Sum kortsiktig gjeld | 19 346 748 | 17 994 406 | 17 881 359 |
| Sum gjeld | 44 776 823 | 32 872 498 | 35 210 534 |
| Sum egenkapital og gjeld | 59 371 836 | 47 458 463 | 36 315 329 |
Nøkkeltall 2023 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,93▲ | 0,66 | 0,59 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 3,07▲ | 2,25 | 31,87 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 4,9 %▲ | 2,9 % | 12,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 1,2 %▲ | 0,6 % | 3,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 0,6 %▲ | 0,4 % | 2,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 24,6 %▼ | 30,7 % | 3,0 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 900 598
- Resultat per ansatt, kroner
- 10 461
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Marvarconthe AS1,2 %
190,0 mill. 211 ansatte 2025
0,0 %2,55,07,510,0
Marvarconthe AS1,2 % 190,0 mill.211 ansatte 2025
ZERO FIVE AS1,6 % 844,5 mill.1 294 ansatte 2025
Select Service Partner AS3,8 % 2 154,5 mill.2 287 ansatte 2025
KING FOOD AS8,5 % 1 784,8 mill.28 ansatte 2025
0,0 %2,55,07,510,0
De tre andre er de største selskapene i næringskode 56.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Kjetil Sagen Høst | 1971 |
| Styrets leder | Kjetil Sagen Høst | 1971 |
| Varamedlem | Cecilie Sagen Høst | 1978 |
| Revisor | MOORE AS823 389 272 | - |
| Regnskapsfører | EVY HØGBERGET AS983 515 835 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- SAGEN HØST AS100,0 %Drammen · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- SAGEN HØST AS
- Marvarconthe AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.