- Org.nr.
- 929 411 226
- Adresse
- Kirkegata 2, 4006 Stavanger
- Bransje
- Regnskapsføring og bokføring
Driftsresultat886 38246,9 % margin
Årsresultat2 422 247
Egenkapital3 154 94256,1 % av eiendelene
MASA INVEST AS er et aksjeselskap innen regnskapsføring og bokføring, stiftet 2022.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 929 411 226
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 15.05.2022
- Registrert
- 23.06.2022
- Adresse
- Kirkegata 2, 4006 Stavanger
- Kommune
- Stavanger
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- MASA INVEST AS929 431 057 · STAVANGER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Konsulentvirksomhet innen administrative oppgaver, samt erverve, eie og forvalte aksjer og andeler i andre selskaper og alt som naturlig hører inn under dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 1 888 000 | 1 588 000 | 1 445 915 | 482 800 |
| Sum driftsinntekter | 1 888 000 | 1 588 000 | 1 445 915 | 482 800 |
| Lønnskostnad | 978 570 | 1 621 689 | 1 313 111 | 543 530 |
| Annen driftskostnad | 23 049 | 17 565 | 15 026 | 19 011 |
| Sum driftskostnader | 1 001 618 | 1 639 254 | 1 328 138 | 562 541 |
| Driftsresultat | 886 382 | −51 254 | 117 777 | −79 741 |
| Annen renteinntekt | 64 | 1 072 | - | - |
| Annen finansinntekt | 1 735 044 | 1 563 468 | 760 767 | - |
| Verdiøkning markedsbaserte omløpsmidler | 31 636 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 1 766 743 | 1 564 540 | 760 767 | - |
| Annen rentekostnad | 5 770 | 4 143 | 8 177 | - |
| Annen finanskostnad | 20 208 | 150 | 21 662 | 251 |
| Sum finanskostnader | 25 978 | 4 293 | 29 839 | 251 |
| Netto finans | 1 740 766 | 1 560 247 | 730 928 | −251 |
| Resultat før skatt | - | - | 848 705 | −79 992 |
| Resultat før skattekostnad | 2 627 147 | 1 508 993 | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 204 900 | −4 223 | 33 778 | −17 543 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 814 927 | −62 449 |
| Årsresultat | 2 422 247 | 1 513 216 | 814 927 | −62 449 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 2 422 247 | 1 513 216 | 814 927 | −62 449 |
| Totalresultat | 2 422 247 | 1 513 216 | 814 927 | −62 449 |
| Ordinært utbytte | - | 500 000 | 250 000 | - |
| Udekket tap | - | - | 62 449 | −62 449 |
| Tilleggsutbytte | 5 | 813 000 | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 1 609 247 | 1 013 216 | 502 478 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 2 422 247 | 1 513 216 | 814 927 | −62 449 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 1 766 700 | 1 581 700 | 1 215 000 | 15 000 |
| Lån til tilknyttet selskap og felles kontrollert virksomhet | 138 333 | - | - | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 2 925 592 | - | 3 043 533 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 4 797 388 | 4 507 292 | 4 258 533 | 15 000 |
| Sum anleggsmidler | 4 797 388 | 4 510 352 | 4 258 533 | 32 543 |
| Kundefordringer | - | - | 7 394 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 316 411 | 48 924 | 294 208 | - |
| Sum fordringer | 316 411 | 48 924 | 301 602 | - |
| Markedsbaserte aksjer | 496 018 | - | - | - |
| Sum investeringer | 496 018 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 9 610 | 135 531 | 9 880 | 149 581 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 9 610 | 135 531 | 9 880 | 149 581 |
| Sum omløpsmidler | 822 040 | 184 456 | 311 482 | 149 581 |
| Sum eiendeler | 5 619 428 | 4 694 808 | 4 570 015 | 182 124 |
| Utsatt skattefordel | - | 3 060 | - | 17 543 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | 3 060 | - | 17 543 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Udekket tap | - | - | - | 62 449 |
| Annen egenkapital | 3 124 942 | 1 515 694 | 502 478 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 3 124 942 | 1 515 694 | 502 478 | −62 449 |
| Sum egenkapital | 3 154 942 | 1 545 694 | 532 478 | −32 449 |
| Utsatt skatt | - | - | 1 163 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | 1 163 | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 1 300 000 | 1 850 000 | 3 320 684 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 1 300 000 | 1 850 000 | 3 320 684 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 1 300 000 | 1 850 000 | 3 321 847 | 0 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 70 000 | - | - | - |
| Leverandørgjeld | 7 953 | 499 | - | 57 |
| Betalbar skatt | 201 840 | - | 15 072 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 51 644 | 110 867 | 106 536 | 152 070 |
| Utbytte | - | 500 000 | 250 000 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 833 049 | 687 747 | 344 024 | 62 503 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 164 486 | 1 299 113 | 715 689 | 214 573 |
| Sum gjeld | 2 464 486 | 3 149 113 | 4 037 536 | 214 573 |
| Sum egenkapital og gjeld | 5 619 428 | 4 694 808 | 4 570 015 | 182 124 |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,71▲ | 0,14 | 0,44 | 0,70 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,78▼ | 2,04 | 7,58 | −6,61 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 51,4 %▲ | 32,7 % | 37,0 % | −43,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 46,9 %▲ | −3,2 % | 8,1 % | −16,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 128,3 %▲ | 95,3 % | 56,4 % | −12,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 56,1 %▲ | 32,9 % | 11,7 % | −17,8 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
MASA INVEST AS46,9 %
1,9 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %204060
AIDER AS1,3 % 1 607,6 mill.1 343 ansatte 2025
AZETS INSIGHT AS10,7 % 1 566,8 mill.907 ansatte 2025
Sparebank 1 Regnskapshuset SMN AS12,6 % 845,6 mill.585 ansatte 2025
MASA INVEST AS46,9 % 1,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %204060
De tre andre er de største selskapene i næringskode 69.202.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Martin Qvalbeen Sandve | 1983 |
| Styremedlem | Carina Kaldheim | 1987 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Martin Qvalbeen Sandve100,0 %f. 1983 · Stavanger · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- E-Forvalt AS33,3 %928 408 477 · 17 667 ordinære aksjer
- RR Venture AS14,8 %932 212 560 · 23 457 ordinære aksjer
- Relevant Holding AS13,0 %932 106 841 · 13 ordinære aksjer
- DNF AS2,54 %985 547 386 · 18 116 ordinære aksjer
- ENDÚR ASA0,00 %991 279 539 · 233 ordinære aksjer
- 920 901 336 · 1 016 ordinære aksjer
- DNO ASA0,00 %921 526 121 · 3 033 ordinære aksjer
- Protector Forsikring ASA0,00 %985 279 721 · 79 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.