- Org.nr.
- 984 015 674
- Adresse
- Industriveien 19, 1481 Hagan
- Hovedeier
- NABLO EIENDOM AS, 100 %
Driftsresultat1 203 69381,0 % margin
EBITDA1 316 286før av- og nedskrivninger
Årsresultat953 38064,2 % margin
Egenkapital2 050 34560,9 % av eiendelene
Masteveien 1 AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2001.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 984 015 674
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 01.10.2001
- Registrert
- 05.01.2002
- Adresse
- Industriveien 19, 1481 Hagan
- Kommune
- Nittedal
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Nittedal (191)
- Aksjekapital
- 1 150 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Masteveien 1 AS984 327 935 · NITTEDAL
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investering i eiendom og utleie av eiendom og øvrig virksomhet som står i forbindelse med dette.
Tidligere navn
- FIMA EIENDOM AS05.01.2002 til 15.01.2026
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Leieinntekter | 1 485 341 | 1 463 891 | 1 413 426 | 1 367 298 | - |
| Sum driftsinntekter | 1 485 341 | 1 463 891 | 1 413 426 | 1 367 298 | 1 264 855 |
| Avskrivning av driftsmidler | - | - | 112 593 | 112 593 | 112 593 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 112 593 | 112 593 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 169 055 | 395 058 | 99 348 | 94 734 | 82 404 |
| Sum driftskostnader | 281 648 | 507 651 | 211 941 | 207 327 | 194 997 |
| Driftsresultat | 1 203 693 | 956 240 | 1 201 485 | 1 159 971 | 1 069 858 |
| Annen renteinntekt | 25 049 | 25 286 | 14 516 | 762 | - |
| Sum finansinntekter | 25 049 | 25 286 | 14 516 | 762 | 2 418 |
| Annen rentekostnad | - | 601 | 497 | 46 | - |
| Annen finanskostnad | - | - | - | 35 | - |
| Sum finanskostnader | - | 601 | 497 | 81 | - |
| Netto finans | 25 049 | 24 685 | 14 019 | 682 | 2 419 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 215 504 | 1 160 652 | 1 072 277 |
| Resultat før skattekostnad | 1 228 742 | 980 925 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 275 362 | 220 679 | 270 859 | 257 096 | 235 901 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 944 645 | 903 556 | - |
| Årsresultat | 953 380 | 760 246 | 944 645 | 903 556 | 836 376 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 953 380 | 760 246 | 944 645 | 903 556 | - |
| Totalresultat | 953 380 | 760 246 | 944 645 | 903 556 | - |
| Ordinært utbytte | - | - | - | 800 000 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | 944 645 | 103 556 | - |
| Avgitt konsernbidrag | 976 285 | 782 407 | - | - | - |
| Overført fra/til annen egenkapital | −22 905 | −22 161 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 953 380 | 760 246 | 944 645 | 903 556 | - |
| Bygning Masteveien | 1 398 381 | 1 510 974 | 1 623 567 | 1 736 160 | - |
| Tomt Masteveien | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | - |
| Sum varige driftsmidler | 2 398 381 | 2 510 974 | 2 623 567 | 2 736 160 | - |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | - | 3 000 000 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | - | 3 000 000 | - |
| Sum anleggsmidler | 2 398 381 | 2 510 974 | 2 623 567 | 5 736 160 | 2 848 753 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 27 682 | 30 544 | - |
| Sum fordringer | - | - | 27 682 | 30 544 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 965 868 | 2 284 715 | 1 440 403 | 1 367 991 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 965 868 | 2 284 715 | 1 440 403 | 1 367 991 | - |
| Sum omløpsmidler | 965 868 | 2 284 715 | 1 468 085 | 1 398 535 | 3 334 057 |
| Sum eiendeler | 3 364 249 | 4 795 689 | 4 091 652 | 7 134 695 | 6 182 811 |
| Aksjekapital | 1 150 000 | 1 150 000 | 1 150 000 | 1 150 000 | - |
| Overkurs | 4 105 | 4 105 | 4 105 | 4 105 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 1 154 105 | 1 154 105 | 1 154 105 | 1 154 105 | 1 154 105 |
| Annen egenkapital | 896 240 | 2 618 845 | 2 641 006 | 1 696 361 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 896 240 | 2 618 845 | 2 641 006 | 1 696 361 | 1 592 805 |
| Sum egenkapital | 2 050 345 | 3 772 950 | 3 795 111 | 2 850 466 | 2 746 910 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 3 734 | 13 156 | 25 682 | 27 133 | - |
| Betalbar skatt | - | - | 270 859 | 257 096 | - |
| Utbytte | - | - | - | 800 000 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | 3 200 000 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 58 522 | 6 497 | - | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 1 251 647 | 1 003 086 | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 313 903 | 1 022 739 | 296 541 | 4 284 229 | 3 435 901 |
| Sum gjeld | 1 313 903 | 1 022 739 | 296 541 | 4 284 229 | 3 435 901 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 364 249 | 4 795 689 | 4 091 652 | 7 134 695 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,74▼ | 2,23 | 4,95 | 0,33 | 0,97 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,64▲ | 0,27 | 0,08 | 1,50 | 1,25 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 30,1 %▲ | 22,1 % | 21,7 % | 17,4 % | 17,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 81,0 %▲ | 65,3 % | 85,0 % | 84,8 % | 84,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 64,2 %▲ | 51,9 % | 66,8 % | 66,1 % | 66,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 60,9 %▼ | 78,7 % | 92,8 % | 40,0 % | 44,4 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Masteveien 1 AS81,0 %
1,5 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Masteveien 1 AS81,0 % 1,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Nils Andreas Biørn-Lian | 1973 |
| Styrets leder | Tor Erlend Framstad | 1975 |
| Styremedlem | Nils Andreas Biørn-Lian | 1973 |
| Styremedlem | Ebbe Biørn-Lian | 1968 |
| Revisor | CROWE PARTNER REVISJON AS922 829 845 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- NABLO EIENDOM AS100,0 %Hagan · 1 150 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Lianco LTD AS
- NABLO EIENDOM AS100,0 %
- INDUSTRIVEIEN 19 HAGAN AS100,0 %
- IND. VEIEN 17 AS100,0 %
- IND. VEIEN 27 D AS100,0 %
- STHG 73 AS100,0 %
- Strømmen Industri AS100,0 %
- Masteveien 1 AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.