- Org.nr.
- 929 411 749
- Adresse
- Hans Aanruds veg 24, 2618 Lillehammer
Driftsresultat−3 673ikke oppgitt
Årsresultat−3 673ikke oppgitt
Egenkapital240 18696,0 % av eiendelene
Matast AS er et aksjeselskap innen undervisning innenfor idrett og rekreasjon, stiftet 2022.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 929 411 749
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 10.09.2026
- Stiftet
- 30.05.2022
- Registrert
- 04.07.2022
- Adresse
- Hans Aanruds veg 24, 2618 Lillehammer
- Kommune
- Lillehammer
- Næring
- 85.510 Undervisning innenfor idrett og rekreasjonUndervisning innenfor idrett og rekreasjon i Lillehammer (124)
- Aksjekapital
- 256 250
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Matast AS938 141 363 · LILLEHAMMER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investering i verdipapirer, levering av konsulenttjenester innen idrett, trening og coaching, samt salg av sportsrelatert utstyr og alt som naturlig faller sammenhengende med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | - |
| Annen driftskostnad | 3 673 | - | - | - |
| Sum driftskostnader | 3 673 | 3 467 | 3 354 | 0 |
| Driftsresultat | −3 673 | −3 467 | −3 354 | 0 |
| Sum finansinntekter | 0 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 0 | - | - | - |
| Netto finans | 0 | 0 | 0 | - |
| Resultat før skatt | −3 673 | −3 467 | −3 354 | 0 |
| Årsresultat | −3 673 | −3 467 | −3 354 | 0 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −3 673 | - | - | - |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | 0 | - | - | - |
| Totalresultat | −3 673 | - | - | - |
| Udekket tap | −3 673 | - | - | 0 |
| Sum overføringer og disponeringer | −3 673 | - | - | 0 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 250 000 | - | - | 250 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 250 000 | - | - | 250 000 |
| Sum anleggsmidler | 250 000 | 250 000 | 250 000 | 250 000 |
| Sum varer | 0 | - | - | - |
| Sum fordringer | 0 | - | - | - |
| Sum investeringer | 0 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 186 | - | - | 680 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 186 | - | - | 680 |
| Sum omløpsmidler | 186 | 859 | 1 326 | 680 |
| Sum eiendeler | 250 186 | 250 859 | 251 326 | 250 680 |
| Aksjekapital (selskapskapital) | 256 250 | - | - | 256 250 |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | - | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 256 250 | 256 250 | 256 250 | 250 680 |
| Udekket tap | 16 064 | - | - | 0 |
| Sum opptjent egenkapital | −16 064 | −12 391 | −8 924 | 0 |
| Sum egenkapital | 240 186 | 243 859 | 247 326 | 250 680 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 10 000 | - | - | 0 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 10 000 | - | - | 0 |
| Sum langsiktig gjeld | 10 000 | 7 000 | 4 000 | 0 |
| Sum kortsiktig gjeld | 0 | - | - | - |
| Sum gjeld | 10 000 | 7 000 | 4 000 | 0 |
| Sum egenkapital og gjeld | 250 186 | - | - | 250 680 |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | - | - | - | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,04▲ | 0,03 | 0,02 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −1,5 %▼ | −1,4 % | −1,3 % | 0,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 96,0 %▼ | 97,2 % | 98,4 % | 100,0 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Per Ola Gasmann | 1982 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- PER OLA GASMANN100,0 %f. 1982 · Lillehammer · 250 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Myonvent AS0,05 %924 899 336 · 62 500 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.