- Org.nr.
- 923 395 679
- Adresse
- c/o Fagernes Yacht Club, Straumeveien 164, 5151 Straumsgrend
- Bransje
- Catering for arrangementer
Driftsresultat1 208 92015,7 % margin
Årsresultat1 196 66815,6 % margin
Egenkapital−1 771 883−174,4 % av eiendelene
Ansatte19i Aa‑registeret
Matgal AS er et aksjeselskap innen catering for arrangementer, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 923 395 679
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 22.09.2026
- Stiftet
- 11.07.2019
- Registrert
- 13.09.2019
- Adresse
- c/o Fagernes Yacht Club, Straumeveien 164, 5151 Straumsgrend
- Postadresse
- c/o Ecit Os AS, Hamnevegen 53
- Kommune
- Bergen
- Aksjekapital
- 37 500
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Matgal AS823 413 432 · BERGEN19 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Etablering og drift av restaurant- og serveringsvirksomhet og andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen under dette, herunder deltagelse i andre selskaper. Catering, konsulent, kantinedrift, salg av kjøkkenutstyr og import av salgsvarer i den forbindelse.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | 4 998 925 | 9 478 894 | 9 164 251 | 5 741 478 |
| Annen driftsinntekt | - | 2 847 543 | 491 840 | 334 039 | 402 912 |
| Sum driftsinntekter | 7 678 526 | 7 846 468 | 9 970 734 | 9 498 290 | 6 144 390 |
| Varekostnad | - | 2 198 995 | 3 610 000 | 3 990 144 | 3 218 499 |
| Lønnskostnad | - | 2 643 386 | 4 048 190 | 4 344 230 | 2 310 091 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | 29 000 | 31 000 | 35 342 | 39 900 |
| Annen driftskostnad | - | 1 662 873 | 3 210 211 | 2 954 839 | 2 638 361 |
| Sum driftskostnader | 6 469 606 | 6 534 255 | 10 899 402 | 11 324 555 | 8 206 851 |
| Driftsresultat | 1 208 920 | 1 312 213 | −928 667 | −1 826 265 | −2 062 461 |
| Nedskrivning av andre finansielle anleggsmidler | - | 50 000 | 378 874 | 50 000 | 45 001 |
| Annen rentekostnad | - | 101 273 | 102 994 | 31 302 | 2 461 |
| Annen finanskostnad | - | 1 421 | 190 | - | - |
| Sum finanskostnader | 12 398 | 152 694 | 482 058 | 81 302 | 47 462 |
| Netto finans | −12 251 | −152 694 | −482 058 | −81 302 | −47 462 |
| Resultat før skatt | 1 196 668 | - | - | −1 907 567 | −2 109 923 |
| Skattekostnad på resultat | - | - | - | - | −1 393 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −1 907 567 | −2 108 530 |
| Resultat før skattekostnad | - | 1 159 519 | −1 410 725 | - | - |
| Årsresultat | 1 196 668 | 1 159 519 | −1 410 725 | −1 907 567 | −2 108 530 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | 1 159 519 | −1 410 725 | −1 907 567 | −2 108 530 |
| Totalresultat | - | 1 159 519 | −1 410 725 | −1 907 567 | −2 108 530 |
| Udekket tap | - | - | −1 410 725 | −1 907 567 | −1 839 778 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | 1 159 519 | - | - | −268 752 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | 1 159 519 | −1 410 725 | −1 907 567 | −2 108 530 |
| Sum finansinntekter | 147 | - | - | - | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | 2 | 29 000 | 60 000 | 95 342 |
| Sum varige driftsmidler | - | - | 29 000 | 60 000 | 95 342 |
| Investeringer i aksjer og andeler | - | - | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
| Sum anleggsmidler | - | 0 | 79 000 | 110 000 | 145 342 |
| Sum varer | - | 189 594 | 324 804 | 601 599 | 505 947 |
| Kundefordringer | - | 538 704 | 875 714 | 614 195 | 287 686 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | 97 496 | 56 414 | 15 186 | 73 118 |
| Konsernfordringer | - | - | - | 67 000 | - |
| Sum fordringer | - | 636 201 | 932 128 | 696 381 | 360 804 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | 196 639 | 183 456 | 275 774 | 518 195 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | 196 639 | 183 456 | 275 774 | 518 195 |
| Sum omløpsmidler | 1 015 706 | 1 022 434 | 1 440 388 | 1 573 754 | 1 384 946 |
| Sum eiendeler | 1 015 706 | 1 022 434 | 1 519 388 | 1 683 754 | 1 530 288 |
| Aksjekapital | - | 37 500 | 37 500 | 30 000 | 30 000 |
| Overkurs | - | 992 500 | 992 500 | 1 000 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 1 030 000 | 1 030 000 | 1 030 000 | 1 030 000 | 30 000 |
| Udekket tap | - | 3 998 551 | 5 158 070 | 3 747 344 | 1 839 778 |
| Sum opptjent egenkapital | −2 801 883 | −3 998 551 | −5 158 070 | −3 747 344 | −1 839 778 |
| Sum egenkapital | −1 771 883 | −2 968 551 | −4 128 070 | −2 717 344 | −1 809 778 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | 51 169 | 197 397 | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | 51 169 | 197 397 | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 51 169 | 197 397 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | - | 1 831 425 | 2 887 696 | 2 822 494 | 2 558 483 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | 466 892 | 768 568 | 511 589 | 258 850 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | 1 641 499 | 1 793 797 | 1 067 015 | 522 732 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 787 589 | 3 939 816 | 5 450 061 | 4 401 098 | 3 340 066 |
| Sum gjeld | 2 787 589 | 3 990 985 | 5 647 457 | 4 401 098 | 3 340 066 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | 1 022 434 | 1 519 388 | 1 683 754 | 1 530 288 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,36▲ | 0,26 | 0,26 | 0,36 | 0,41 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −1,57▼ | −1,34 | −1,37 | −1,62 | −1,85 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 118,6 %▲ | 103,2 % | −58,0 % | −113,6 % | −177,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 15,7 %▼ | 16,7 % | −9,3 % | −19,2 % | −33,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 15,6 %▲ | 14,8 % | −14,1 % | −20,1 % | −34,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −174,4 %▲ | −290,3 % | −271,7 % | −161,4 % | −118,3 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 404 133
- Resultat per ansatt, kroner
- 63 627
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Matgal AS15,7 %
7,7 mill. 19 ansatte 2025
0 %5101520
ESS MOBILE OFFSHORE UNITS AS0,6 % 226,0 mill.380 ansatte 2025
GATE GOURMET NORWAY AS0,7 % 308,5 mill.269 ansatte 2025
ARAMARK NORGE OFFSHORE AS2,1 % 399,6 mill.263 ansatte 2025
Matgal AS15,7 % 7,7 mill.19 ansatte 2025
0 %5101520
De tre andre er de største selskapene i næringskode 56.210.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Thomas Codiglia Engum Madsen | 1976 |
| Styrets leder | Thomas Codiglia Engum Madsen | 1976 |
| Revisor | ICI REVISJON AS999 079 539 | - |
| Regnskapsfører | ECIT OS AS812 830 732 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- THOMAS CODIGLIA ENGUM MADSEN40,0 %f. 1976 · Nesttun · 500 ordinære aksjer
- ALMIN BUDIMLIC20,0 %f. 1989 · Søfteland · 250 ordinære aksjer
- Christer Rørlien Henriksen12,5 %f. 1998 · Turøy · 156 ordinære aksjer
- SISSEL ENGUM10,0 %f. 1955 · Rådal · 125 ordinære aksjer
- JAN SIGURD KROHN-HANSEN9,92 %f. 1953 · Rådal · 124 ordinære aksjer
- ANDERS RAVN KARLSEN5,12 %f. 1982 · Tønsberg · 64 ordinære aksjer
- HILDE BAKKE2,48 %f. 1987 · Bjørndalstræ · 31 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.