- Org.nr.
- 917 217 106
- Adresse
- Solveien 15, 1394 Nesbru
Driftsresultat−4 582ikke oppgitt
Årsresultat241 506ikke oppgitt
Egenkapital5 934 18085,2 % av eiendelene
MATH AS er et aksjeselskap innen andre egeninvesteringsselskaper, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 917 217 106
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 04.09.2026
- Stiftet
- 19.10.2016
- Registrert
- 29.10.2016
- Adresse
- Solveien 15, 1394 Nesbru
- Kommune
- Asker
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Import/eksport, salg av handelsvarer, rådgivning og deltagelse i andre virksomheter.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | - | 0 |
| Lønnskostnad Il, | 0 | - | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 4 582 | - | - | 7 271 | 2 010 |
| Sum driftskostnader | 4 582 | 6 134 | 6 551 | 7 271 | 2 010 |
| Driftsresultat | −4 582 | −6 134 | −6 551 | −7 271 | −2 010 |
| Annen renteinntekt | 30 309 | - | - | 809 | - |
| Verdiøkning av finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | 215 780 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 246 089 | 2 532 | 2 532 | 809 | 50 005 |
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Netto finans | 246 089 | 2 532 | 2 532 | 809 | 50 005 |
| Resultat før skatt | 241 506 | −3 602 | −4 019 | −6 462 | 47 995 |
| Skattekostnad | 0 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 241 506 | −3 602 | −4 019 | −6 462 | 47 995 |
| Ekstraordinært utbytte | - | - | - | 1 050 000 | - |
| Annen egenkapital | 241 506 | - | - | −1 056 462 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | −6 462 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | 0 | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 1 652 701 | - | - | 1 650 001 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 652 701 | - | - | 1 650 001 | - |
| Sum anleggsmidler | 1 652 701 | 1 652 701 | 1 650 001 | 1 650 001 | 0 |
| Sum fordringer | 0 | - | - | 0 | - |
| Markedsbaserte aksjer | 4 215 780 | - | - | - | - |
| Sum investeringer | 4 215 780 | - | - | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 096 257 | - | - | 5 063 570 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 096 257 | - | - | 5 063 570 | - |
| Sum omløpsmidler | 5 312 037 | 5 066 078 | 5 064 913 | 5 063 570 | 11 763 967 |
| Sum eiendeler | 6 964 738 | 6 718 779 | 6 714 914 | 6 713 571 | 11 763 967 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | - | - |
| Annen innskutt egenkapital | −5 570 | - | - | −5 570 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 |
| Annen egenkapital | 5 909 750 | - | - | 5 675 865 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 5 909 750 | 5 668 243 | 5 671 846 | 5 675 865 | 6 732 327 |
| Sum egenkapital | 5 934 180 | 5 692 673 | 5 696 276 | 5 700 295 | 6 756 757 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 030 558 | - | - | 1 013 276 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 030 558 | 1 026 105 | 1 018 639 | 1 013 276 | 5 007 211 |
| Sum gjeld | 1 030 558 | 1 026 105 | 1 018 639 | 1 013 276 | 5 007 211 |
| Sum egenkapital og gjeld | 6 964 738 | - | - | 6 713 571 | - |
| Aksjekapital l, | - | - | - | 30 000 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 5,15▲ | 4,94 | 4,97 | 5,00 | 2,35 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,17▼ | 0,18 | 0,18 | 0,18 | 0,74 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 3,5 %▲ | −0,1 % | −0,1 % | −0,1 % | 0,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 85,2 %▲ | 84,7 % | 84,8 % | 84,9 % | 57,4 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Thomas Steenbuch Tharaldsen | 1983 |
| Regnskapsfører | ACCOUNTIT AS920 029 582 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Thomas Steenbuch Tharaldsen100,0 %f. 1983 · Nesbru · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- FENJA BIOSOLUTIONS AS33,3 %930 508 357 · 10 ordinære aksjer
- Norwegian Mycelium AS1,87 %925 995 762 · 33 455 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.