- Org.nr.
- 926 038 508
- Telefon
- +4791548729
- Adresse
- Gamle Dalsveg 140, 2032 Maura
- Hovedeier
- Bækken Invest AS, 66,7 %
- Bransje
- Oppføring av bygninger
Driftsresultat1 186 30811,9 % margin
EBITDA1 301 945før av- og nedskrivninger
Årsresultat961 7409,7 % margin
Egenkapital2 577 68850,1 % av eiendelene
MAURA BYGG AS er et aksjeselskap innen oppføring av bygninger, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 926 038 508
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 14.10.2026
- Stiftet
- 05.11.2020
- Registrert
- 18.12.2020
- Adresse
- Gamle Dalsveg 140, 2032 Maura
- Telefon
- +4791548729
- Kommune
- Nannestad
- Aksjekapital
- 300 000
- Ansatte
- 9
- Hjemmeside
- www.maurabygg.no
Underenheter
1
- MAURA BYGG AS926 289 470 · NANNESTAD7 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utøve tømrerrelaterte tjenester, salg av ferdighus, utføre vedlikehold, rehabilitering og utvikle eiendomsrelaterte prosjekter, samt annen virksomhet som står i naturlig forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 9 933 322 | 11 724 503 | 14 429 206 | 11 113 463 | 5 417 180 |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | - | 603 425 |
| Sum driftsinntekter | 9 933 322 | 11 724 503 | 14 429 206 | 11 113 463 | 6 020 605 |
| Varekostnad | 4 183 096 | 4 983 413 | 8 960 501 | 5 952 728 | 2 875 029 |
| Lønnskostnad | 3 143 450 | 4 321 324 | 3 376 338 | 2 409 286 | 2 098 477 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 3 728 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 115 637 | 90 429 | 78 000 | 19 250 | - |
| Annen driftskostnad | 1 304 831 | 999 345 | 1 098 256 | 1 459 545 | 781 692 |
| Sum driftskostnader | 8 747 014 | 10 394 511 | 13 513 095 | 9 840 808 | 5 758 927 |
| Driftsresultat | 1 186 308 | 1 329 992 | 916 111 | 1 272 655 | 261 678 |
| Annen renteinntekt | 105 389 | 90 241 | 18 921 | 1 481 | 589 |
| Sum finansinntekter | 105 389 | 90 241 | 18 921 | 1 481 | 589 |
| Annen rentekostnad | 58 016 | 97 473 | 97 850 | 44 479 | 943 |
| Sum finanskostnader | 58 016 | 97 473 | 97 850 | 44 479 | 943 |
| Netto finans | 47 373 | −7 232 | −78 929 | −42 998 | −354 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 261 324 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 57 491 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 203 833 |
| Resultat før skattekostnad | 1 233 681 | 1 322 760 | 837 182 | 1 229 656 | - |
| Skattekostnad | 271 941 | 290 825 | 141 105 | 271 201 | - |
| Årsresultat | 961 740 | 1 031 935 | 696 077 | 958 455 | 203 833 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 203 833 |
| Ordinært utbytte | - | - | 0 | 750 000 | 120 000 |
| Udekket tap | - | - | - | - | 4 352 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 79 481 |
| Tilleggsutbytte | 100 000 | 0 | - | - | - |
| Ekstraordinært utbytte | 0 | 600 000 | - | - | - |
| Annen egenkapital | 861 740 | 431 935 | 696 077 | 208 455 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 696 077 | 958 455 | 203 833 |
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 8 793 | 0 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 8 793 | 0 | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 729 093 | 704 127 | 533 550 | 611 550 | - |
| Sum varige driftsmidler | 729 093 | 704 127 | 533 550 | 611 550 | 41 800 |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | 17 214 | 8 279 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 17 214 | 8 279 | - |
| Sum anleggsmidler | 729 093 | 704 127 | 559 556 | 619 829 | 41 800 |
| Kundefordringer | 272 400 | 1 671 094 | 451 197 | 457 844 | 660 194 |
| Andre kortsiktige fordringer | 596 676 | 11 081 | 8 528 | 22 273 | 104 284 |
| Sum fordringer | 869 076 | 1 682 175 | 459 725 | 480 117 | 764 478 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 848 876 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 3 545 714 | 3 106 849 | 3 837 054 | 5 036 071 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 3 545 714 | 3 106 849 | 3 837 054 | 5 036 071 | 848 876 |
| Sum omløpsmidler | 4 414 790 | 4 789 024 | 4 296 779 | 5 516 188 | 1 613 354 |
| Sum eiendeler | 5 143 883 | 5 493 151 | 4 856 335 | 6 136 017 | 1 655 154 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontorm. | - | - | - | - | 41 800 |
| Aksjekapital | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 300 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 300 000 |
| Annen egenkapital | 2 277 688 | 1 415 948 | 984 013 | 287 936 | 79 481 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 277 688 | 1 415 948 | 984 013 | 287 936 | 79 481 |
| Sum egenkapital | 2 577 688 | 1 715 948 | 1 284 013 | 587 936 | 379 481 |
| Utsatt skatt | 12 469 | 8 185 | 0 | 27 449 | 1 183 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 12 469 | 8 185 | 0 | 27 449 | 1 183 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 579 074 | 622 660 | 479 966 | 580 832 | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 6 285 | 2 786 | 0 | - | 141 107 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 585 359 | 625 446 | 479 966 | 581 352 | 141 107 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 479 966 | 608 801 | 142 290 |
| Leverandørgjeld | 454 193 | 302 697 | 576 746 | 1 556 309 | 620 131 |
| Betalbar skatt | 267 657 | 273 847 | 177 347 | 244 935 | 55 081 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 131 981 |
| Skyldige offentlige avgifter | 444 843 | 497 571 | 601 083 | 948 007 | - |
| Utbytte | - | - | 0 | 750 000 | 120 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | 801 673 | - | 1 737 180 | 1 440 028 | 206 191 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 968 366 | 3 143 571 | 3 092 356 | 4 939 280 | 1 133 383 |
| Sum gjeld | 2 566 194 | 3 777 203 | 3 572 322 | 5 548 081 | 1 275 673 |
| Sum egenkapital og gjeld | 5 143 883 | - | 4 856 335 | 6 136 017 | 1 655 154 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 300 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,24▲ | 1,52 | 1,39 | 1,12 | 1,42 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,00▼ | 2,20 | 2,78 | 9,44 | 3,36 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 24,3 %▼ | 27,4 % | 17,0 % | 32,7 % | 15,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 11,9 %▲ | 11,3 % | 6,3 % | 11,5 % | 4,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 9,7 %▲ | 8,8 % | 4,8 % | 8,6 % | 3,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 50,1 %▲ | 31,2 % | 26,4 % | 9,6 % | 22,9 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 103 702
- Resultat per ansatt, kroner
- 131 812
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
MAURA BYGG AS11,9 %
9,9 mill. 9 ansatte 2025
0 %51015
SKANSKA NORGE AS2,7 % 15 214,7 mill.2 918 ansatte 2025
Veidekke Entreprenør AS3,5 % 16 185,7 mill.2 925 ansatte 2025
HENT AS5,9 % 9 406,9 mill.1 410 ansatte 2025
MAURA BYGG AS11,9 % 9,9 mill.9 ansatte 2025
0 %51015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 41.000.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Aadne Bækken | 1958 |
| Styrets leder | Aadne Bækken | 1958 |
| Styremedlem | Odd Engh | 1961 |
| Styremedlem | Simen Andreas Bækken | 1984 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
| Regnskapsfører | AKTIVA REGNSKAP AS940 304 431 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Bækken Invest AS66,7 %Maura · 200 000 ordinære aksjer
- ODD ENGH33,3 %f. 1961 · Maura · 100 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Bækken Invest AS
- ANNUM EIENDOM AS67,0 %
- MAURA BYGG AS66,7 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.