- Org.nr.
- 927 573 547
- Adresse
- Husøyvegen 165, 4262 Avaldsnes
- Hovedeier
- Maxcess Holding AS, 100 %
- Bransje
- Uoppgitt
Driftsresultat−29 685ikke oppgitt
Årsresultat−62 496ikke oppgitt
Egenkapital11 182 21449,6 % av eiendelene
Maxcess Invest AS er et aksjeselskap innen uoppgitt, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 927 573 547
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 28.09.2026
- Stiftet
- 30.06.2021
- Registrert
- 24.08.2021
- Adresse
- Husøyvegen 165, 4262 Avaldsnes
- Kommune
- Karmøy
- Næring
- 00.000 UoppgittUoppgitt i Karmøy (388)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Maxcess Invest AS936 879 918 · KARMØY
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Å drive med investeringsvirksomhet og alt hva dermed kan forbindes.
Tidligere navn
- MA BYPASS AS24.08.2021 til 15.09.2025
- MAH INVEST AS15.09.2025 til 23.10.2025
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 29 685 | - | - | 16 075 | 9 681 |
| Sum driftskostnader | 29 685 | 20 626 | 17 266 | 16 075 | 9 681 |
| Driftsresultat | −29 685 | −20 626 | −17 266 | −16 075 | −9 681 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | −2 064 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | −2 064 | - | 0 | 0 | 0 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 30 747 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 30 747 | 1 923 | 0 | 0 | 0 |
| Netto finans | −32 811 | −1 923 | 0 | 0 | 0 |
| Resultat før skatt | - | −22 549 | −17 266 | - | −9 681 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −9 681 |
| Resultat før skattekostnad | −62 496 | - | - | −16 075 | - |
| Årsresultat | −62 496 | −22 549 | −17 266 | −16 075 | −9 681 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −62 496 | - | - | - | - |
| Totalresultat | −62 496 | - | - | −16 075 | −9 681 |
| Udekket tap | −62 496 | - | - | −16 075 | −9 681 |
| Sum overføringer og disponeringer | −62 496 | - | - | −16 075 | −9 681 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | 0 |
| Maskiner og anlegg | 9 000 000 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 9 000 000 | - | - | 0 | 0 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | - | 0 | 0 |
| Sum anleggsmidler | 9 000 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum varer | - | - | - | 0 | 0 |
| Andre kortsiktige fordringer | 2 250 000 | - | - | - | - |
| Konsernfordringer | 11 280 280 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 13 530 280 | - | - | 0 | 0 |
| Sum investeringer | - | - | - | 0 | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | 14 244 | 30 319 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 83 | - | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 83 | - | - | 14 244 | 30 319 |
| Sum omløpsmidler | 13 530 363 | 7 894 | 5 104 | 14 244 | 30 319 |
| Sum eiendeler | 22 530 363 | 7 894 | 5 104 | 14 244 | 30 319 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | - | 0 | 0 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | - | - |
| Annen innskutt egenkapital | 11 280 280 | - | - | 0 | 0 |
| Sum innskutt egenkapital | 11 310 280 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Udekket tap | 128 066 | - | - | 25 756 | 9 681 |
| Sum opptjent egenkapital | −128 066 | −65 570 | −43 022 | −25 756 | −9 681 |
| Sum egenkapital | 11 182 214 | −35 570 | −13 022 | 4 244 | 20 319 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | 0 | 0 |
| Langsiktig konserngjeld | 11 280 279 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 11 280 279 | - | - | 0 | 0 |
| Sum langsiktig gjeld | 11 280 279 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | 10 000 | 10 000 |
| Kortsiktig konserngjeld | 67 870 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 67 870 | 43 464 | 18 125 | 10 000 | 10 000 |
| Sum gjeld | 11 348 149 | 43 464 | 18 125 | 10 000 | 10 000 |
| Sum egenkapital og gjeld | 22 530 363 | - | - | 14 244 | 30 319 |
| Selskapskapital | - | - | - | 30 000 | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 199,36▲ | 0,18 | 0,28 | 1,42 | 3,03 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,01▲ | −1,22 | −1,39 | 2,36 | 0,49 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −0,3 %▲ | −317,4 % | −178,5 % | −72,1 % | −31,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 49,6 %▲ | −450,6 % | −255,1 % | 29,8 % | 67,0 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Jan Johannesen | 1963 |
| Styrets leder | Per Bjørn Habbestad | 1957 |
| Styremedlem | Jan Johannesen | 1963 |
| Styremedlem | Arild Frøkedal | 1972 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Maxcess Holding AS100,0 %Avaldsnes · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Longfield AS
- Maxcess Holding AS69,9 %
- HUSØY EIENDOM AS100,0 %
- MARINE ALUMINIUM GROUP AS100,0 %
- Eldøyane Verksted AS100,0 %
- Uptime International Holding AS97,2 %
- Maxcess Invest AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.