- Org.nr.
- 917 973 237
- Adresse
- Bringsværmoen 40, 4885 Grimstad
Driftsresultat40 69027,9 % margin
Årsresultat40 98528,1 % margin
Egenkapital−68 825−33,5 % av eiendelene
MAYAN COLLECTIONS AS er et aksjeselskap innen engroshandel med klær og skotøy, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 917 973 237
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 14.10.2016
- Registrert
- 01.11.2016
- Adresse
- Bringsværmoen 40, 4885 Grimstad
- Kommune
- Grimstad
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- MAYAN COLLECTIONS AS918 037 721 · GRIMSTAD
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Import, salg og eksport av varer, samt annen virksomhet som naturlig hører sammen med dette. Overnattingsvirksomhet og campingplass, utleie av båt, samt annen virksomhet som naturlig hører sammen med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 145 679 | - | - | 105 417 | - |
| Sum driftsinntekter | 145 679 | 121 105 | 99 103 | 105 417 | 60 532 |
| Varekostnad | 1 259 | - | - | 3 875 | 25 962 |
| Annen driftskostnad | 103 730 | - | - | 61 752 | 51 885 |
| Sum driftskostnader | 104 989 | 100 295 | 80 114 | 65 627 | 77 847 |
| Driftsresultat | 40 690 | 20 810 | 18 989 | 39 790 | −17 315 |
| Annen renteinntekt (0) | - | - | - | 3 | - |
| Annen renteinntekt | 295 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 295 | 242 | 0 | 3 | 0 |
| Sum finanskostnader | 0 | - | - | - | - |
| Netto finans | 295 | 242 | 0 | 3 | 0 |
| Resultat før skatt | 40 985 | 21 052 | 18 989 | 39 793 | −17 315 |
| Årsresultat | 40 985 | 21 052 | 18 989 | 39 793 | −17 315 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 40 985 | - | - | - | - |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | 0 | - | - | - | - |
| Totalresultat | 40 985 | - | - | - | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 40 985 | - | - | 39 792 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 40 985 | - | - | 39 792 | - |
| Utsatt skattefordel | 68 083 | - | - | 68 083 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 68 083 | - | - | 68 083 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | - | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 68 083 | 68 083 | 68 083 | 68 083 | 68 083 |
| Varelager | 18 141 | - | - | 36 812 | - |
| Sum varer | 18 141 | - | - | 36 812 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 372 | - | - | 1 047 | - |
| Sum fordringer | 372 | - | - | 1 047 | - |
| Sum investeringer | 0 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 118 954 | - | - | 58 580 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 118 954 | - | - | 58 580 | - |
| Sum omløpsmidler | 137 467 | 96 481 | 115 428 | 96 439 | 57 189 |
| Sum eiendeler | 205 550 | 164 564 | 183 511 | 164 522 | 125 272 |
| Aksjekapital (selskapskapital) | 100 000 | - | - | 100 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | −10 000 | - | - | −10 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 90 000 | 90 000 | 90 000 | 90 000 | 90 000 |
| Udekket tap | 158 825 | - | - | 239 853 | - |
| Sum opptjent egenkapital | −158 825 | −199 811 | −220 863 | −239 853 | −279 644 |
| Sum egenkapital | −68 825 | −109 811 | −130 863 | −149 853 | −189 644 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | - | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 274 374 | - | - | 314 374 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 274 374 | - | - | 314 374 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 274 374 | 274 374 | 314 374 | 314 374 | 314 374 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | 0 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner, kortsiktig | 1 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 | 0 | 0 | 0 | 542 |
| Sum gjeld | 274 375 | 274 374 | 314 374 | 314 374 | 314 916 |
| Sum egenkapital og gjeld | 205 550 | - | - | 164 521 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 137 467,00 | - | - | - | 105,51 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −3,99▼ | −2,50 | −2,40 | −2,10 | −1,66 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 22,1 %▲ | 12,1 % | 10,9 % | 27,5 % | −13,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 27,9 %▲ | 17,2 % | 19,2 % | 37,7 % | −28,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 28,1 %▲ | 17,4 % | 19,2 % | 37,7 % | −28,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −33,5 %▲ | −66,7 % | −71,3 % | −91,1 % | −151,4 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
MAYAN COLLECTIONS AS27,9 %
0,1 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %102030
Texcon AS0,4 % 1 145,6 mill.5 ansatte 2025
HELLY HANSEN AS1,9 % 3 940,0 mill.306 ansatte 2025
Eurosko Gruppen AS3,8 % 1 210,0 mill.78 ansatte 2025
MAYAN COLLECTIONS AS27,9 % 0,1 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %102030
De tre andre er de største selskapene i næringskode 46.420.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Karen Dominique Vleeming | 1967 |
| Styrets leder | Kay Rune Drivdal | 1965 |
| Styremedlem | Karen Dominique Vleeming | 1967 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- KAREN DOMINIQUE VLEEMING50,0 %f. 1967 · Grimstad · 500 ordinære aksjer
- KAY RUNE DRIVDAL50,0 %f. 1965 · Grimstad · 500 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.