- Org.nr.
- 963 333 641
- Telefon
- 62 33 18 88
- Adresse
- Høsbjørvegen 2A, 2320 Furnes
Driftsresultat2 622 6062,3 % margin
EBITDA3 185 027før av- og nedskrivninger
Årsresultat1 759 5221,5 % margin
Egenkapital15 494 56758,2 % av eiendelene
MC HUSET NYDAL AS er et aksjeselskap innen detaljhandel med motorsykler og tilhørende deler og utstyr, stiftet 1992.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 963 333 641
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 21.09.2026
- Stiftet
- 03.02.1992
- Registrert
- 12.03.1995
- Adresse
- Høsbjørvegen 2A, 2320 Furnes
- Telefon
- 62 33 18 88
- Kommune
- Ringsaker
- Aksjekapital
- 159 000
- Ansatte
- 20
- Hjemmeside
- www.mc-huset.no
Underenheter
1
- MC HUSET NYDAL AS971 683 031 · RINGSAKER20 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Salg, service og reparasjoner av motoriserte kjøretøyer og utstyr, salg av fritidsartikler, deltagelse i andre selskaper og annen virksomhet som naturlig tilligger dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 111 988 377 | 93 827 742 | 89 889 374 | 91 775 640 | 91 981 062 |
| Annen driftsinntekt | 1 720 442 | 1 218 499 | 1 723 277 | 1 295 097 | 1 309 752 |
| Sum driftsinntekter | 113 708 819 | 95 046 241 | 91 612 651 | 93 070 738 | 93 290 815 |
| Varekostnad | 87 639 358 | 72 436 235 | 70 510 585 | 69 539 542 | 70 995 314 |
| Lønnskostnad | 16 291 101 | 14 479 565 | 13 812 718 | 13 912 256 | 12 831 860 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 211 977 |
| Avskrivning av driftsmidler | 562 421 | 247 024 | 272 566 | 230 720 | - |
| Annen driftskostnad | 6 593 334 | 5 184 432 | 5 282 408 | 5 098 964 | 4 705 640 |
| Sum driftskostnader | 111 086 213 | 92 347 255 | 89 878 277 | 88 781 482 | 88 744 791 |
| Driftsresultat | 2 622 606 | 2 698 986 | 1 734 375 | 4 289 255 | 4 546 024 |
| Annen renteinntekt | 78 352 | 33 980 | 14 632 | 10 830 | 10 972 |
| Annen finansinntekt | 3 285 | 4 922 | 9 805 | 11 430 | 6 171 |
| Verdiøkning markedsbaserte omløpsmidler | - | - | 3 | - | - |
| Sum finansinntekter | 81 637 | 38 903 | 24 440 | 22 266 | 17 143 |
| Annen rentekostnad | 33 325 | 7 917 | 48 506 | 26 515 | 26 423 |
| Annen finanskostnad | 413 519 | 368 433 | 359 874 | 303 056 | 216 879 |
| Sum finanskostnader | 446 844 | 376 350 | 408 380 | 329 571 | 243 302 |
| Netto finans | −365 207 | −337 448 | −383 940 | −307 305 | −226 158 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 350 434 | 3 981 951 | 4 319 865 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 954 658 |
| Resultat før skattekostnad | 2 257 399 | 2 361 539 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 497 877 | 524 216 | 268 440 | 900 280 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 1 081 994 | 3 081 671 | 3 365 207 |
| Årsresultat | 1 759 522 | 1 837 323 | 1 081 994 | 3 081 671 | 3 365 207 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 759 522 | 1 837 323 | 1 081 994 | 3 081 671 | 3 365 207 |
| Totalresultat | 1 759 522 | 1 837 323 | 1 081 994 | 3 081 671 | 3 365 207 |
| Avsatt til annen egenkapital | 1 759 522 | 1 837 323 | 1 081 994 | 3 081 671 | 3 365 207 |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 759 522 | 1 837 323 | 1 081 994 | 3 081 671 | 3 365 207 |
| Konsesjoner, patenter o.l. | 91 881 | - | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 91 881 | - | - | - | - |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 771 676 | 80 000 | 84 000 | 88 000 | 92 000 |
| Maskiner og anlegg | 12 000 | 3 000 | 8 332 | 18 832 | 32 832 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 2 700 550 | 898 074 | 773 343 | 511 412 | 642 330 |
| Sum varige driftsmidler | 3 484 226 | 981 074 | 865 675 | 618 244 | 767 162 |
| Obligasjoner og andre fordringer | - | - | - | - | 24 928 |
| Andre fordringer | 776 516 | 160 514 | 42 030 | 58 097 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 776 516 | 160 514 | 42 030 | 58 097 | 24 928 |
| Sum anleggsmidler | 4 352 623 | 1 141 588 | 907 705 | 676 341 | 792 090 |
| Sum varer | 16 662 866 | 17 391 996 | 15 167 032 | 15 200 201 | 10 435 491 |
| Kundefordringer | 1 762 163 | 1 711 254 | 1 391 819 | 736 995 | 601 111 |
| Andre kortsiktige fordringer | 2 965 709 | 2 161 407 | 1 814 367 | 2 722 111 | 2 375 427 |
| Sum fordringer | 4 727 872 | 3 872 661 | 3 206 186 | 3 459 105 | 2 976 538 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 902 293 | 1 688 987 | 884 882 | 502 976 | 1 517 139 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 902 293 | 1 688 987 | 884 882 | 502 976 | 1 517 139 |
| Sum omløpsmidler | 22 293 032 | 22 953 645 | 19 258 101 | 19 162 283 | 14 929 169 |
| Sum eiendeler | 26 645 655 | 24 095 233 | 20 165 806 | 19 838 624 | 15 721 259 |
| Aksjekapital | 159 000 | 159 000 | 159 000 | 159 000 | 159 000 |
| Overkurs | 110 000 | 110 000 | 110 000 | 110 000 | 110 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 269 000 | 269 000 | 269 000 | 269 000 | 269 000 |
| Annen egenkapital | 15 225 567 | 13 466 045 | 11 628 723 | 10 546 728 | 7 465 057 |
| Sum opptjent egenkapital | 15 225 567 | 13 466 045 | 11 628 723 | 10 546 728 | 7 465 057 |
| Sum egenkapital | 15 494 567 | 13 735 045 | 11 897 723 | 10 815 728 | 7 734 057 |
| Utsatt skatt | 50 170 | 5 364 | 12 131 | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 50 170 | 5 364 | 12 131 | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 50 170 | 5 364 | 54 431 | - | 135 482 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 1 111 995 | - | 42 300 | - | 135 482 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | 42 300 | - | 135 482 |
| Leverandørgjeld | 5 648 809 | 5 420 384 | 5 004 514 | 3 209 823 | 2 116 541 |
| Betalbar skatt | - | 530 983 | 256 309 | 900 280 | 958 748 |
| Skyldige offentlige avgifter | 1 638 671 | 1 551 243 | 1 333 474 | 2 150 426 | 1 380 028 |
| Annen kortsiktig gjeld | 2 248 371 | 2 852 213 | 1 619 355 | 2 132 196 | 3 396 403 |
| Sum kortsiktig gjeld | 11 100 918 | 10 354 823 | 8 213 652 | 8 530 879 | 7 851 720 |
| Sum gjeld | 11 151 088 | 10 360 187 | 8 268 083 | 9 022 896 | 7 987 202 |
| Sum egenkapital og gjeld | 26 645 655 | 24 095 233 | 20 165 806 | 19 838 624 | 15 721 259 |
| Pantstillelser | - | - | - | - | 135 482 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,01▼ | 2,22 | 2,34 | 2,25 | 1,90 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,72▼ | 0,75 | 0,69 | 0,83 | 1,03 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 10,7 %▼ | 12,4 % | 8,8 % | 24,2 % | 29,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 2,3 %▼ | 2,8 % | 1,9 % | 4,6 % | 4,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 1,5 %▼ | 1,9 % | 1,2 % | 3,3 % | 3,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 58,2 %▲ | 57,0 % | 59,0 % | 54,5 % | 49,2 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 5 685 441
- Resultat per ansatt, kroner
- 131 130
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
MC HUSET NYDAL AS2,3 %
113,7 mill. 20 ansatte 2025
−2 %0246
MC OSLO AS−1,6 % 173,2 mill.39 ansatte 2025
MC HUSET NYDAL AS2,3 % 113,7 mill.20 ansatte 2025
Motorspeed AS4,4 % 162,7 mill.33 ansatte 2025
ALF GRAARUD MOTOR AS4,5 % 172,9 mill.52 ansatte 2025
−2 %0246
De tre andre er de største selskapene i næringskode 47.830.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Aagot Myhr Almestrand | 1960 |
| Styrets leder | Per Anders Almestrand | 1947 |
| Styremedlem | Aagot Myhr Almestrand | 1960 |
| Styremedlem | Rune Johansen | 1971 |
| Styremedlem | Anne Marte Almestrand Andersen | 1990 |
| Styremedlem | Rune Almestrand | 1971 |
| Styremedlem | Stine Svenkerud Duenger | 1980 |
| Revisor | FLYT REVISJON AS951 697 826 | - |
| Regnskapsfører | ECONIO AS925 947 210 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- AAGOT MYHR ALMESTRAND40,0 %f. 1960 · Brumunddal · 800 ordinære aksjer
- RUNE JOHANSEN30,0 %f. 1971 · Hamar · 600 ordinære aksjer
- ANNE MARTE ALMESTRAND ANDERSEN20,0 %f. 1990 · Nes På Hedmarken · 400 ordinære aksjer
- RUNE ALMESTRAND10,0 %f. 1971 · Hamar · 200 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.