- Org.nr.
- 923 161 112
- Adresse
- Skomværgata 8, 3921 Porsgrunn
Driftsresultat−10 931ikke oppgitt
Årsresultat−10 914ikke oppgitt
Egenkapital−869 690−1 377,4 % av eiendelene
Medalto AS er et aksjeselskap innen spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 923 161 112
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 20.09.2026
- Stiftet
- 12.07.2019
- Registrert
- 06.08.2019
- Adresse
- Skomværgata 8, 3921 Porsgrunn
- Kommune
- Porsgrunn
- Næring
- 86.221 Spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenesterSpesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester i Porsgrunn (18)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Medalto AS923 182 756 · PORSGRUNN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Salg av legetjenester, samt andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 413 286 | 1 001 000 | 1 104 000 |
| Lønnskostnad | 0 | - | - | 1 079 877 | 879 744 |
| Annen driftskostnad | 10 931 | - | - | 44 918 | 80 816 |
| Sum driftskostnader | 10 931 | 21 506 | 737 090 | 1 124 795 | 960 560 |
| Driftsresultat | −10 931 | −21 506 | −323 804 | −123 795 | 143 440 |
| Resultat før skatt | - | −21 501 | −322 963 | - | 143 440 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 143 440 |
| Annen renteinntekt | 5 | - | - | 243 | - |
| Annen finansinntekt | 12 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 17 | 5 | 842 | 243 | - |
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Netto finans | 17 | 5 | 842 | 243 | - |
| Resultat før skattekostnad | −10 914 | - | - | −123 552 | - |
| Årsresultat | −10 914 | −21 501 | −322 963 | −123 552 | 143 440 |
| Udekket tap | −10 914 | - | - | −123 552 | 143 440 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | −123 552 | 143 440 |
| Salgsinntekt | - | - | - | 1 001 000 | 1 104 000 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum fordringer | 0 | - | - | 0 | - |
| Andre finansielle instrumenter | - | - | - | 32 821 | - |
| Markedsbaserte aksjer | 62 764 | - | - | - | - |
| Sum investeringer | 62 764 | - | - | 32 821 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 377 | - | - | 315 113 | 228 760 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 377 | - | - | 315 113 | 228 760 |
| Sum omløpsmidler | 63 142 | 63 124 | 84 625 | 347 934 | 228 760 |
| Sum eiendeler | 63 142 | 63 124 | 84 625 | 347 934 | 228 760 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Udekket tap | 899 690 | - | - | 544 313 | 420 761 |
| Sum opptjent egenkapital | −899 690 | −888 777 | −867 276 | −544 313 | −420 761 |
| Sum egenkapital | −869 690 | −858 777 | −837 276 | −514 313 | −390 761 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | - | 103 410 | 100 445 |
| Annen kortsiktig gjeld | 932 832 | - | - | 758 838 | 519 077 |
| Sum kortsiktig gjeld | 932 832 | 921 901 | 921 901 | 862 248 | 619 522 |
| Sum gjeld | 932 832 | 921 901 | 921 901 | 862 248 | 619 522 |
| Sum egenkapital og gjeld | 63 142 | - | - | 347 934 | 228 760 |
| kr 1 000,00) | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,07 | 0,07 | 0,09 | 0,40 | 0,37 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −1,07 | −1,07 | −1,10 | −1,68 | −1,59 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −17,3 %▲ | −29,1 % | −149,3 % | −42,8 % | 62,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | −78,3 % | −12,4 % | 13,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | −78,1 % | −12,3 % | 13,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −1 377,4 %▼ | −1 360,5 % | −989,4 % | −147,8 % | −170,8 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Alf Tore Aas | 1963 |
| Regnskapsfører | SH REGNSKAP AS928 100 030 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ALF TORE AAS100,0 %f. 1963 · Vegårshei · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.