- Org.nr.
- 932 096 862
- Adresse
- Coldevins gate 8B, 8445 Melbu
- Bransje
- Tannlegetjenester
Driftsresultat4 469 06235,1 % margin
EBITDA4 495 043før av- og nedskrivninger
Årsresultat3 653 58028,7 % margin
Egenkapital33 5800,6 % av eiendelene
MELBU TANNKLINIKK AS er et aksjeselskap innen tannlegetjenester, stiftet 2023.
Omsetning, tre regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 932 096 862
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 12.09.2026
- Stiftet
- 07.08.2023
- Registrert
- 20.09.2023
- Adresse
- Coldevins gate 8B, 8445 Melbu
- Kommune
- Hadsel
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- 5
- Hjemmeside
- www.melbutannklinikk.no
Underenheter
1
- MELBU TANNKLINIKK AS973 353 209 · HADSEL5 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Tannlegevirksomhet og hva som hører med herunder å delta i andre selskap.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 12 590 835 | 11 433 447 | - |
| Annen driftsinntekt | 128 175 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 12 719 010 | 11 433 447 | 11 500 990 |
| Varekostnad | 5 053 814 | 5 095 058 | 4 076 088 |
| Lønnskostnad | 1 939 711 | 1 799 030 | 2 771 530 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 25 981 | 25 277 | 36 111 |
| Annen driftskostnad | 1 230 442 | 1 424 954 | 1 635 113 |
| Sum driftskostnader | 8 249 948 | 8 344 319 | 8 518 842 |
| Driftsresultat | 4 469 062 | 3 089 128 | 2 982 149 |
| Annen renteinntekt | 218 922 | 128 196 | - |
| Annen finansinntekt | 143 | - | - |
| Sum finansinntekter | 219 065 | 128 196 | 469 |
| Annen rentekostnad | 1 157 | 16 479 | - |
| Annen finanskostnad | 255 | - | - |
| Sum finanskostnader | 1 412 | 16 479 | - |
| Netto finans | 217 652 | 111 717 | 469 |
| Resultat før skatt | 4 686 714 | 3 200 845 | 2 982 618 |
| Skattekostnad på resultat | 1 033 134 | 707 573 | 656 176 |
| Årsresultat | 3 653 580 | 2 493 272 | 2 326 442 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 3 653 580 | 2 493 272 | - |
| Totalresultat | 3 653 580 | 2 493 272 | - |
| Ordinært utbytte | 3 650 000 | 813 888 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 3 580 | 1 679 384 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 3 653 580 | 2 493 272 | - |
| Maskiner og anlegg | 33 000 | 58 981 | - |
| Sum varige driftsmidler | 33 000 | 58 981 | - |
| Sum anleggsmidler | 33 000 | 58 981 | 84 258 |
| Sum varer | 326 913 | - | - |
| Kundefordringer | 264 571 | 236 516 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 184 251 | 19 970 | - |
| Sum fordringer | 448 822 | 256 486 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 4 583 530 | 4 377 284 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 4 583 530 | 4 377 284 | - |
| Sum omløpsmidler | 5 359 265 | 4 633 770 | 3 365 627 |
| Sum eiendeler | 5 392 265 | 4 692 751 | 3 449 885 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 3 580 | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 3 580 | - | - |
| Sum egenkapital | 33 580 | 30 000 | 30 000 |
| Leverandørgjeld | 234 434 | 809 440 | - |
| Betalbar skatt | 1 033 134 | 707 573 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 148 658 | 64 369 | - |
| Utbytte | 3 650 000 | 813 888 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | - | 2 086 087 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 292 459 | 181 394 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 5 358 685 | 4 662 751 | 5 099 269 |
| Sum gjeld | 5 358 685 | 4 662 751 | 3 419 885 |
| Sum egenkapital og gjeld | 5 392 265 | 4 692 751 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | −1 679 384 |
Nøkkeltall 2023 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,00▲ | 0,99 | 0,66 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 159,58▲ | 155,43 | 114,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 93,0 %▲ | 79,0 % | 86,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 35,1 %▲ | 27,0 % | 25,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 28,7 %▲ | 21,8 % | 20,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 0,6 % | 0,6 % | 0,9 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 2 543 802
- Resultat per ansatt, kroner
- 893 812
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
MELBU TANNKLINIKK AS35,1 %
12,7 mill. 5 ansatte 2025
0 %10203040
Colosseumklinikken AS6,0 % 1 855,0 mill.808 ansatte 2025
ORIS DENTAL AS11,3 % 2 260,5 mill.874 ansatte 2025
Odontia Klinikkdrift AS11,7 % 497,3 mill.234 ansatte 2025
MELBU TANNKLINIKK AS35,1 % 12,7 mill.5 ansatte 2025
0 %10203040
De tre andre er de største selskapene i næringskode 86.230.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Dina Caroline Magnussen | 1988 |
| Styrets leder | Mari Gustavsen | 1993 |
| Styremedlem | Dina Caroline Magnussen | 1988 |
| Styremedlem | Gisle Narvestad | 1959 |
| Revisor | ES REVISJON AS997 820 266 | - |
| Regnskapsfører | ØKORÅD ØKSNES AS988 259 977 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- GAVN MELBU AS47,6 %Melbu · 14 268 ordinære aksjer
- Melbu · 7 866 ordinære aksjer
- Melbu · 7 866 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.