- Org.nr.
- 930 015 962
- Adresse
- Østre Rosten 84C, 7075 Tiller
- Hovedeier
- ARMA INVEST AS, 51 %
Driftsresultat1 200 0759,1 % margin
Årsresultat837 8456,4 % margin
Egenkapital954 10719,1 % av eiendelene
Ansatte8i Aa‑registeret
Melhus Elektro AS er et aksjeselskap innen elektrisk installasjonsarbeid, stiftet 2022.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 930 015 962
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 22.09.2026
- Stiftet
- 13.09.2022
- Registrert
- 11.10.2022
- Adresse
- Østre Rosten 84C, 7075 Tiller
- Kommune
- Trondheim
- Aksjekapital
- 30 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Melhus Elektro AS920 766 587 · TRONDHEIM7 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Prosjektering av elektriske anlegg, bygging og vedlikehold av andres elektriske anlegg, kontroll av andres elektriske anlegg.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | - | 9 014 858 | 7 365 299 |
| Annen driftsinntekt | - | - | 525 | 34 265 |
| Sum driftsinntekter | 13 189 792 | 8 694 073 | 9 015 383 | 7 399 564 |
| Varekostnad | - | 2 325 077 | 2 978 478 | 2 503 389 |
| Lønnskostnad | - | 4 620 067 | 4 312 701 | 2 829 238 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | 456 200 | 383 300 | 324 300 |
| Annen driftskostnad | - | 1 190 011 | 1 068 467 | 1 016 547 |
| Sum driftskostnader | 11 989 718 | 8 591 355 | 8 742 946 | 6 673 474 |
| Driftsresultat | 1 200 075 | 102 718 | 272 437 | 726 090 |
| Annen renteinntekt | - | - | 1 453 | 1 976 |
| Sum finansinntekter | 2 223 | 5 541 | 1 453 | 1 976 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | - | - | - | 732 |
| Annen rentekostnad l, | - | - | 112 695 | 48 321 |
| Annen finanskostnad | - | - | 85 | 99 211 |
| Sum finanskostnader | 123 620 | 142 508 | 112 779 | 148 264 |
| Netto finans | −121 397 | −136 967 | −111 326 | −146 288 |
| Resultat før skatt | 1 078 678 | −34 249 | 161 111 | 579 801 |
| Skattekostnad på resultat | - | −2 323 | 40 981 | 153 472 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 120 130 | 426 329 |
| Årsresultat | 837 845 | −31 926 | 120 130 | 426 329 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | 120 130 | 426 329 |
| Totalresultat | - | - | 120 130 | 426 329 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | 426 329 |
| Ordinært utbytte | - | - | 182 216 | - |
| Overført fra annen innskutt egenkapital | - | - | −18 370 | - |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | −43 716 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 120 130 | 426 329 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | - | 1 224 901 | 1 080 520 |
| Sum varige driftsmidler | - | - | 1 224 901 | 1 080 520 |
| Sum anleggsmidler | 1 483 036 | 1 292 012 | 1 224 901 | 1 080 520 |
| Sum varer | - | - | 31 548 | 150 030 |
| Kundefordringer l, | - | - | 1 488 559 | 1 006 906 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 34 430 | 117 435 |
| Konsernfordringer | - | - | - | 182 216 |
| Sum fordringer | - | - | 1 522 989 | 1 306 557 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | 1 245 864 | 1 109 450 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 1 245 864 | 1 109 450 |
| Sum omløpsmidler | 3 511 925 | 2 732 932 | 2 800 401 | 2 566 037 |
| Sum eiendeler | 4 994 961 | 4 024 944 | 4 025 302 | 3 646 557 |
| Aksjekapital | - | - | 30 000 | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | 118 188 | 136 558 |
| Sum innskutt egenkapital | 148 188 | 148 188 | 148 188 | 166 558 |
| Annen egenkapital | - | - | - | 43 716 |
| Sum opptjent egenkapital | 805 919 | −31 926 | - | 43 716 |
| Sum egenkapital | 954 107 | 116 261 | 148 188 | 210 274 |
| Utsatt skatt | - | - | 34 882 | 37 904 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | 34 882 | 37 904 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | 1 177 610 | 904 566 |
| Langsiktig konserngjeld | - | - | - | 900 732 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | 715 215 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | 1 892 825 | 1 805 298 |
| Sum langsiktig gjeld | 2 046 103 | 1 946 758 | 1 927 707 | 1 843 202 |
| Leverandørgjeld | - | - | 607 252 | 288 909 |
| Betalbar skatt | - | - | 44 003 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | 412 944 | 432 071 |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | - | 99 843 |
| Utbytte l, | - | - | 182 216 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | 702 992 | 616 601 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 994 751 | 1 961 924 | 1 949 408 | 1 593 080 |
| Sum gjeld | 4 040 854 | 3 908 682 | 3 877 114 | 3 436 283 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | 4 025 302 | 3 646 557 |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,76▲ | 1,39 | 1,44 | 1,61 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 4,24▼ | 33,62 | 26,16 | 16,34 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 26,7 %▲ | 2,7 % | 7,1 % | 20,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 9,1 %▲ | 1,2 % | 3,0 % | 9,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 6,4 %▲ | −0,4 % | 1,3 % | 5,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 19,1 %▲ | 2,9 % | 3,7 % | 5,8 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 648 724
- Resultat per ansatt, kroner
- 150 009
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Melhus Elektro AS9,1 %
13,2 mill. 8 ansatte 2025
0,0 %2,55,07,510,0
BRAVIDA NORGE AS4,9 % 5 746,4 mill.3 384 ansatte 2025
ONECO ELEKTRO AS7,2 % 1 961,0 mill.624 ansatte 2025
CAVERION NORGE AS9,0 % 3 809,2 mill.1 831 ansatte 2025
Melhus Elektro AS9,1 % 13,2 mill.8 ansatte 2025
0,0 %2,55,07,510,0
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.210.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Marius Andrijonas | 1983 |
| Styrets leder | Marius Andrijonas | 1983 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
| Regnskapsfører | AIDER AS922 633 452 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ARMA INVEST AS51,0 %Melhus · 51 ordinære aksjer
- GRS Holding AS49,0 %Trondheim · 49 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- ARMA INVEST AS
- Melhus Elektro Varmepumper AS60,0 %
- Melhus Elektro AS51,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.