- Org.nr.
- 912 187 004
Driftsresultat−187 654−74,8 % margin
EBITDA7 672før av- og nedskrivninger
Årsresultat−205 313−81,8 % margin
Egenkapital3 340 97179,5 % av eiendelene
MERÅKER VA DA er en ansvarlig selskap med delt ansvar innen bygging av vann- og kloakkanlegg, stiftet 2013.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 912 187 004
- Organisasjonsform
- Ansvarlig selskap med delt ansvar
- Status
- Aktiv per 19.09.2026
- Stiftet
- 14.06.2013
- Registrert
- 19.11.2013
- Adresse
- Ikke oppgitt
- Kommune
- Meråker
- Aksjekapital
- Ikke oppgitt
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- MERÅKER VA DA912 777 898 · MERÅKER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Bygging av godkjente anlegg for vann og avløp i forbindelse med utvikling av hytteområder og mindre boligfelt.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt l, | 250 965 | - | - | 881 641 | - |
| Sum driftsinntekter | 250 965 | 374 432 | 666 912 | 881 641 | 745 273 |
| Lønnskostnad | 38 710 | - | - | 27 650 | 27 650 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 165 404 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 195 326 | - | - | 182 340 | - |
| Annen driftskostnad | 204 583 | - | - | 121 478 | 131 186 |
| Sum driftskostnader | 438 619 | 278 333 | 600 823 | 331 469 | 324 240 |
| Driftsresultat | −187 654 | 96 099 | 66 090 | 550 172 | 421 033 |
| Annen renteinntekt (0) | - | - | - | 1 134 | - |
| Annen finansinntekt | 917 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 917 | 876 | 988 | 1 134 | - |
| Annen rentekostnad | 18 576 | - | - | 31 000 | 30 000 |
| Sum finanskostnader | 18 576 | 24 210 | 32 004 | 31 000 | 30 000 |
| Netto finans | −17 659 | −23 334 | −31 016 | −29 867 | −30 000 |
| Resultat før skatt | - | 72 765 | 35 073 | - | 391 033 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 391 033 |
| Resultat før skattekostnad | - | - | - | 520 307 | - |
| Årsresultat | −205 313 | 72 765 | 35 074 | 520 306 | 391 033 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 391 033 |
| Overføring annen egenkapital | - | - | - | - | 391 033 |
| Annen egenkapital | −205 313 | - | - | 520 306 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | 520 306 | 391 033 |
| Inntekter vannforsyning og avløp | - | - | - | - | 165 273 |
| Inntekter tilkoblinger | - | - | - | - | 580 000 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | 0 | - |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 2 890 388 | - | - | 3 090 130 | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 2 890 388 | - | - | 3 090 130 | 3 230 010 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 2 890 388 | 2 995 674 | 3 191 000 | 3 090 130 | 3 230 010 |
| Sum varer | 0 | - | - | 0 | - |
| Kundefordringer | 104 042 | - | - | 15 496 | 144 691 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 2 386 |
| Andre kortsiktige fordringer | 44 956 | - | - | 4 240 | - |
| Sum fordringer | 148 998 | - | - | 19 736 | 147 077 |
| Bankinnskudd | - | - | - | - | 1 185 973 |
| Sum investeringer | 0 | - | - | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 160 574 | - | - | 1 549 141 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 160 574 | - | - | 1 549 141 | 1 185 973 |
| Sum omløpsmidler | 1 309 572 | 1 186 109 | 1 474 514 | 1 568 877 | 1 333 050 |
| Sum eiendeler | 4 199 961 | 4 181 783 | 4 665 515 | 4 659 007 | 4 563 060 |
| Bygninger og annen fast eiendom | - | - | - | - | 3 230 010 |
| Annen egenkapital | 3 340 971 | - | - | 3 438 445 | 2 918 139 |
| Sum opptjent egenkapital | - | 3 546 284 | 3 473 518 | 3 438 445 | 2 918 139 |
| Sum egenkapital | 3 340 971 | 3 546 284 | 3 473 518 | 3 438 445 | 2 918 139 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | 0 | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 647 786 | - | - | 1 073 000 | 1 042 000 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 647 786 | - | - | 1 073 000 | 1 042 000 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 629 210 | 1 105 000 | 1 073 000 | 1 042 000 |
| Leverandørgjeld | 211 204 | - | - | 69 944 | 1 081 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | - | 19 851 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | 57 767 | 601 840 |
| Sum kortsiktig gjeld | 211 204 | 6 290 | 86 996 | 147 562 | 602 921 |
| Sum gjeld | 858 990 | 635 500 | 1 191 996 | 1 220 562 | 1 644 921 |
| Sum egenkapital og gjeld | 4 199 961 | - | - | 4 659 007 | 4 563 060 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 6,20▼ | 188,57 | 16,95 | 10,63 | 2,21 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,26▲ | 0,18 | 0,34 | 0,35 | 0,56 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −4,5 %▼ | 2,2 % | 1,4 % | 12,0 % | 9,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −74,8 %▼ | 25,7 % | 9,9 % | 62,4 % | 56,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −81,8 %▼ | 19,4 % | 5,3 % | 59,0 % | 52,5 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 79,5 %▼ | 84,8 % | 74,5 % | 73,8 % | 64,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
MERÅKER VA DA−74,8 %
0,3 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−100 %−50050100
MERÅKER VA DA−74,8 % 0,3 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
PA ENTREPRENØR AS6,0 % 273,4 mill.110 ansatte 2025
OLIMB RØRFORNYING AS23,1 % 472,5 mill.132 ansatte 2025
BOSKALIS OFFSHORE AS - DEME OFFSHORE NL B.V. V.O.F.75,1 % 418,0 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−100 %−50050100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 42.210.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Rune Langøy | 1975 |
| Styremedlem | Vegard Røkke | 1987 |
| Styremedlem | Toril Kristine Wintervold Farstad | 1983 |
| Regnskapsfører | EIKA ØKONOMI MIDT-NORGE AS970 999 213 | - |
| Deltaker med delt ansvar | MERÅKER VVS AS926 352 458 | - |
| Deltaker med delt ansvar | STATSKOG MERAKER AS930 151 602 | - |
| Deltaker med delt ansvar | FARSTAD AS998 666 376 | - |