- Org.nr.
- 924 778 210
- Adresse
- Meierivegen 4, 2340 Løten
- Bransje
- Skjønnhetspleie
Driftsresultat−14 496−4,1 % margin
Årsresultat−13 469−3,8 % margin
Egenkapital24 21427,7 % av eiendelene
Ansatte1 til 4i Aa‑registeret
Meraki Skjønnhetssalong AS er et aksjeselskap innen skjønnhetspleie, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 924 778 210
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 12.10.2026
- Stiftet
- 30.01.2020
- Registrert
- 17.03.2020
- Adresse
- Meierivegen 4, 2340 Løten
- Postadresse
- Karudvegen 32
- Kommune
- Løten
- Aksjekapital
- 30 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Meraki Skjønnhetssalong AS921 345 259 · LØTEN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utføre tjenester innen skjønnhet og velvære. Samt salg av velværeprodukter.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 354 927 | - | - | 611 938 | 506 613 |
| Sum driftsinntekter | 354 927 | 495 566 | 704 866 | 612 738 | 506 613 |
| Varekostnad | 26 027 | - | - | 38 225 | 24 302 |
| Lønnskostnad | 231 397 | - | - | 471 101 | 356 560 |
| Annen driftskostnad | 111 999 | - | - | 107 526 | 87 095 |
| Sum driftskostnader | 369 423 | 486 872 | 701 321 | 616 852 | 467 957 |
| Driftsresultat | −14 496 | 8 694 | 3 545 | −4 114 | 38 656 |
| Resultat før skatt | - | 10 065 | 4 746 | - | 38 656 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 38 656 |
| Annen renteinntekt | 1 027 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 1 027 | 1 374 | 1 270 | 0 | - |
| Annen rentekostnad | 0 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 0 | 3 | 69 | 0 | - |
| Netto finans | 1 027 | 1 371 | 1 201 | 0 | - |
| Resultat før skattekostnad | −13 469 | - | - | −4 114 | - |
| Skattekostnad | 0 | - | - | 0 | - |
| Årsresultat | −13 469 | 7 850 | 4 598 | −4 114 | 38 656 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −13 469 | - | - | - | - |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | 0 | - | - | - | - |
| Totalresultat | −13 469 | - | - | - | - |
| Udekket tap | −5 785 | - | - | −1 261 | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | −7 684 | - | - | −2 852 | 38 655 |
| Sum overføringer og disponeringer | −13 469 | - | - | −4 113 | 38 655 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | - | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Varer | - | - | - | - | 31 144 |
| Varelager | 21 773 | - | - | 23 659 | - |
| Sum varer | 21 773 | - | - | 23 659 | 31 144 |
| Kundefordringer | 950 | - | - | 0 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 6 439 | - | - | 6 439 | −5 818 |
| Sum fordringer | 7 389 | - | - | 6 439 | −5 818 |
| Sum investeringer | 0 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 58 356 | - | - | 111 297 | 82 708 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 58 356 | - | - | 111 297 | 82 708 |
| Sum omløpsmidler | 87 518 | 122 317 | 160 129 | 141 395 | 108 034 |
| Sum eiendeler | 87 518 | 122 317 | 160 129 | 141 395 | 108 034 |
| Aksjekapital (selskapskapital) | 30 000 | - | - | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 24 430 |
| Annen egenkapital | −1 | - | - | - | 4 920 |
| Udekket tap | 5 785 | - | - | 4 764 | - |
| Sum opptjent egenkapital | −5 786 | 7 684 | −165 | −4 764 | 4 920 |
| Sum egenkapital | 24 214 | 37 684 | 29 835 | 25 236 | 29 350 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 4 118 | - | - | 3 954 | 2 071 |
| Betalbar skatt | −46 | - | - | - | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 30 195 | - | - | 56 585 | 41 386 |
| Annen kortsiktig gjeld | 29 037 | - | - | 55 620 | 35 227 |
| Sum kortsiktig gjeld | 63 304 | 84 633 | 130 294 | 116 159 | 78 684 |
| Sum gjeld | 63 304 | 84 633 | 130 294 | 116 159 | 78 684 |
| Sum egenkapital og gjeld | 87 518 | - | - | 141 395 | 108 034 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | - | - | −5 570 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,38▼ | 1,45 | 1,23 | 1,22 | 1,37 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,61▲ | 2,25 | 4,37 | 4,60 | 2,68 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −12,8 %▼ | 7,1 % | 3,2 % | −3,3 % | 35,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −4,1 %▼ | 1,8 % | 0,5 % | −0,7 % | 7,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −3,8 %▼ | 1,6 % | 0,7 % | −0,7 % | 7,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 27,7 %▼ | 30,8 % | 18,6 % | 17,8 % | 27,2 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Meraki Skjønnhetssalong AS−4,1 %
0,4 mill. 1 til 4 ansatte 2025
−20 %0204060
Meraki Skjønnhetssalong AS−4,1 % 0,4 mill.1 til 4 ansatte 2025
Senses AS0,4 % 23,2 mill.15 ansatte 2025
EGER KARL JOHAN AS10,8 % 26,0 mill.14 ansatte 2025
Venita Wellness Sriwichai51,8 % 24,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2018
−20 %0204060
De tre andre er de største selskapene i næringskode 96.220.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Kine Langdalen | 1997 |
| Styrets leder | Kine Langdalen | 1997 |
| Styremedlem | Anita Langdalen | 1970 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- KINE LANGDALEN100,0 %f. 1997 · Løten · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.