- Org.nr.
- 928 289 141
- Adresse
- c/o Nordås Industrier, Laguneveien 1, 5239 Rådal
- Bransje
- Uoppgitt
Driftsresultat−30 293ikke oppgitt
Årsresultat6 539 080ikke oppgitt
Egenkapital85 555 83492,9 % av eiendelene
MERV AS er et aksjeselskap innen uoppgitt, stiftet 2021.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 928 289 141
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 06.10.2021
- Registrert
- 06.12.2021
- Adresse
- c/o Nordås Industrier, Laguneveien 1, 5239 Rådal
- Postadresse
- c/o Ruth Sørheim Waagbø, Postboks 33 Fana
- Kommune
- Bergen
- Næring
- 00.000 UoppgittUoppgitt i Bergen (3 404)
- Aksjekapital
- 182 640
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Forvaltning av eierinteresser, herunder i andre selskaper, og alt som står i naturlig forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 |
| Sum driftskostnader | 30 293 | 32 174 | 35 883 |
| Driftsresultat | −30 293 | −32 174 | −35 883 |
| Sum finansinntekter | 6 607 537 | 6 407 445 | 6 258 545 |
| Sum finanskostnader | - | 443 | - |
| Netto finans | 6 607 537 | 6 407 002 | 6 258 545 |
| Resultat før skatt | 6 577 244 | 6 374 828 | 6 222 662 |
| Årsresultat | 6 539 080 | 6 338 418 | 6 187 681 |
| Sum anleggsmidler | 84 801 131 | 84 801 131 | 84 801 131 |
| Sum omløpsmidler | 7 302 617 | 7 061 783 | 6 982 410 |
| Sum eiendeler | 92 103 748 | 91 862 914 | 91 783 541 |
| Sum innskutt egenkapital | 85 555 834 | 85 516 754 | 85 478 337 |
| Sum egenkapital | 85 555 834 | 85 516 754 | 85 478 337 |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 |
| Sum kortsiktig gjeld | 6 547 914 | 6 346 160 | 6 305 204 |
| Sum gjeld | 6 547 914 | 6 346 160 | 6 305 204 |
Nøkkeltall 2023 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,12 | 1,11 | 1,11 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,08 | 0,07 | 0,07 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 7,2 %▲ | 6,9 % | 6,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 92,9 %▼ | 93,1 % | 93,1 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Ruth Sørheim Waagbø | 1960 |
| Styremedlem | Erlend Waagbø | 1989 |
| Styremedlem | Markus Waagbø | 1993 |
| Styremedlem | Vidar Waagbø | 1987 |
| Revisor | ERNST & YOUNG AS976 389 387 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- RUTH SØRHEIM WAAGBØ26,1 %f. 1960 · Fana · 2 385 ordinære aksjer
- Erlend Waagbø24,6 %f. 1989 · Bønes · 2 249 ordinære aksjer
- Markus Waagbø24,6 %f. 1993 · Fana · 2 249 ordinære aksjer
- VIDAR WAAGBØ24,6 %f. 1987 · Os · 2 249 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Nordås Industrier AS25,0 %927 174 138 · 7 500 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.