- Org.nr.
- 989 179 241
- Telefon
- 73 82 16 25
- Adresse
- Industriveien 5G, 7072 Heimdal
- Hovedeier
- Ingvaldes AS, 50,3 %
- Bransje
- Takarbeid
Driftsresultat197 0341,5 % margin
EBITDA460 345før av- og nedskrivninger
Årsresultat127 5091,0 % margin
Egenkapital1 183 00338,2 % av eiendelene
Mestertak Trondheim AS er et aksjeselskap innen takarbeid, stiftet 2005.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 989 179 241
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 10.10.2026
- Stiftet
- 20.09.2005
- Registrert
- 28.12.2005
- Adresse
- Industriveien 5G, 7072 Heimdal
- Telefon
- 73 82 16 25
- Postadresse
- Postboks 5507 Nidarvoll
- Kommune
- Trondheim
- Næring
- 43.410 TakarbeidTakarbeid i Trondheim (63)
- Aksjekapital
- 300 000
- Ansatte
- 8
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- MESTER TAK TRONDHEIM AS972 290 106 · TRONDHEIM7 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Taktekking, entreprenørvirksomhet, varehandel, industri og utleie, herunder aksjetegning og på annen måte delta i lignende art.
Tidligere navn
- MESTER TAK TRONDHEIM AS28.12.2005 til 06.04.2020
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 12 902 795 | 12 417 101 | 13 785 704 | 13 097 073 | 10 550 282 |
| Annen driftsinntekt (0) | - | 5 493 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 12 902 795 | 12 422 594 | 13 785 704 | 13 097 073 | 10 550 282 |
| Varekostnad | 5 816 710 | 5 242 231 | 6 497 107 | 5 738 633 | 4 372 131 |
| Lønnskostnad | - | - | - | - | 4 366 370 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 264 641 |
| Lønnskostnad Il, | 5 097 070 | 4 652 955 | 5 307 802 | 5 084 662 | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 263 311 | 342 644 | 360 088 | 347 741 | - |
| Annen driftskostnad | 1 528 669 | 2 043 362 | 1 558 948 | 1 661 955 | 1 199 475 |
| Sum driftskostnader | 12 705 761 | 12 281 193 | 13 723 945 | 12 832 992 | 10 202 617 |
| Driftsresultat | 197 034 | 141 401 | 61 758 | 264 081 | 347 665 |
| Annen renteinntekt | 826 | 849 | 503 | 1 387 | 739 |
| Sum finansinntekter | 826 | 849 | 503 | 1 387 | 739 |
| Annen rentekostnad | 34 133 | 52 039 | 86 065 | 56 234 | 37 138 |
| Sum finanskostnader | 34 133 | 52 039 | −86 065 | −56 234 | 37 138 |
| Netto finans | −33 307 | −51 190 | −85 562 | −54 848 | −36 399 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 311 266 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 71 845 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 239 421 |
| Resultat før skattekostnad | 163 727 | 90 211 | −23 803 | 209 234 | - |
| Skattekostnad | 36 218 | 25 652 | −4 126 | 48 736 | - |
| Årsresultat | 127 509 | 64 559 | −19 677 | 160 498 | 239 421 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 239 421 |
| Ordinært utbytte | - | - | - | - | 210 000 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 29 421 |
| Annen egenkapital | 127 509 | 64 559 | −19 677 | 160 498 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | −19 677 | 160 498 | 239 421 |
| Utsatt skattefordel | 478 916 | 515 134 | 540 786 | 536 660 | 585 396 |
| Sum immaterielle eiendeler | 478 916 | 515 134 | 540 786 | 536 660 | 585 396 |
| Varebiler | - | - | - | - | 368 535 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontorm. | - | - | - | - | 807 716 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 1 034 500 | 918 811 | 1 261 455 | 1 621 543 | - |
| Sum varige driftsmidler | 1 034 500 | 918 811 | 1 261 455 | 1 621 543 | 1 176 251 |
| Andre langsiktige fordringer | 57 426 | 57 426 | 57 426 | 57 426 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 57 426 | 57 426 | 57 426 | 57 426 | - |
| Sum anleggsmidler | 1 570 842 | 1 491 371 | 1 859 667 | 2 215 629 | 1 761 647 |
| Varer | 665 848 | 334 735 | 340 000 | 340 064 | 133 000 |
| Sum varer | - | - | 340 000 | 340 064 | 133 000 |
| Kundefordringer | 31 729 | 491 732 | 380 628 | 254 807 | 795 334 |
| Andre kortsiktige fordringer | 57 067 | 128 268 | 135 370 | 56 930 | 60 354 |
| Sum fordringer | 88 796 | 620 001 | 515 998 | 311 737 | 855 688 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 925 095 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 774 898 | 418 520 | 519 607 | 923 483 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 774 898 | 418 520 | 519 607 | 923 483 | 925 095 |
| Sum omløpsmidler | 1 529 542 | 1 373 255 | 1 375 605 | 1 575 285 | 1 913 783 |
| Sum eiendeler | 3 100 384 | 2 864 626 | 3 235 271 | 3 790 913 | 3 675 430 |
| Aksjekapital | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 300 000 |
| Overkurs | 520 692 | 520 692 | 520 692 | 520 692 | 520 692 |
| Sum innskutt egenkapital | 820 692 | 820 692 | 820 692 | - | 820 692 |
| Annen egenkapital | 362 311 | 234 801 | 170 242 | 189 919 | 29 421 |
| Udekket tap | 0 | - | 0 | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 362 311 | 234 801 | 170 242 | - | 29 421 |
| Sum egenkapital | 1 183 003 | 1 055 493 | 990 934 | 1 010 611 | 850 114 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | 0 | - | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 283 746 | 304 726 | 649 826 | 1 000 221 | 930 884 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 283 746 | 304 726 | 649 826 | 1 000 221 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 649 826 | 1 000 221 | 0 |
| Leverandørgjeld | 360 481 | 329 431 | 550 293 | - | 569 103 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 612 828 |
| Utbytte | - | - | - | - | 210 000 |
| Skyldige offentlige avgifter | 673 686 | 399 986 | 547 635 | 553 821 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 599 468 | 774 990 | 496 583 | 836 237 | 502 501 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 633 635 | 1 504 407 | 1 594 511 | 1 780 081 | 2 825 316 |
| Sum gjeld | 1 917 381 | 1 809 133 | 2 244 337 | 2 780 302 | 2 825 316 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 100 384 | 2 864 626 | 3 235 271 | 3 790 913 | 3 675 430 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,94▲ | 0,91 | 0,86 | 0,88 | 0,68 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,62▼ | 1,71 | 2,26 | 2,75 | 3,32 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 6,6 %▲ | 4,7 % | 1,8 % | 7,1 % | 9,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 1,5 %▲ | 1,1 % | 0,4 % | 2,0 % | 3,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 1,0 %▲ | 0,5 % | −0,1 % | 1,2 % | 2,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 38,2 %▲ | 36,8 % | 30,6 % | 26,7 % | 23,1 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 612 849
- Resultat per ansatt, kroner
- 24 629
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Mestertak Trondheim AS1,5 %
12,9 mill. 8 ansatte 2025
−10 %−505
Protan Entreprenør AS−8,0 % 377,3 mill.173 ansatte 2025
Mestertak Trondheim AS1,5 % 12,9 mill.8 ansatte 2025
FLØYSAND TAK AS2,6 % 308,1 mill.160 ansatte 2025
A. Hansen Gruppen AS3,2 % 251,5 mill.113 ansatte 2025
−10 %−505
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.410.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Paul Udo Rücker | 1993 |
| Styrets leder | Øyvind Morten Ingvaldsen | 1973 |
| Styremedlem | Silvio Hinze | 1978 |
| Styremedlem | Tore Antonsen | 1962 |
| Styremedlem | Paul Udo Rücker | 1993 |
| Revisor | REVISJONSFIRMAET LEIF LANGØ AS971 654 104 | - |
| Regnskapsfører | SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS936 285 066 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Ingvaldes AS50,3 %Trondheim · 151 ordinære aksjer
- SILVIO HINZE36,7 %f. 1978 · Agdenes · 110 ordinære aksjer
- PAUL UDO RÜCKER13,0 %f. 1993 · Eggkleiva · 39 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Ingvaldes AS
- Mestertak Trondheim AS50,3 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.